Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kód rychlé odpovědi (QR)

Kód rychlé odpovědi (QR)

Co je kód rychlé odpovědi (QR)?

Kód rychlé odpovědi (QR) je typ čárového kódu, který lze snadno přečíst na digitálním zařízení a který ukládá informace jako sérii pixelů do mřížky ve tvaru čtverce. QR kódy se často používají ke sledování informací o produktech v dodavatelském řetězci a často se používají v marketingových a reklamních kampaních.

QR kódy jsou považovány za pokrok ze starších jednodimenzionálních čárových kódů a jejich formáty QR kódů jsou nyní standardizovány podle ANSI a AIMI v roce 1997 a podle norem ISO / IEC v roce 2000...

Shrnutí

  • Kódy rychlé odpovědi (QR) jsou čtvercové matice tmavých nebo světlých pixelů, které se používají ke kódování a rychlému načítání dat pomocí počítačových zařízení.
  • Vylepšení tradičních čárových kódů, QR kódy mohou ukládat mnohem více informací a používají se v různých aplikacích od správy dodavatelského řetězce po adresy peněženek kryptoměny.
  • Nyní existuje několik verzí a variant QR kódů, které jsou přizpůsobeny pro různé účely nebo které mohou ukládat větší množství dat.

Porozumění QR kódům

QR kódy byly vyvinuty v 90. letech jako způsob, jak poskytnout více informací než standardní čárový kód. Byly vynalezeny společností Denso Wave, dceřinou společností Toyota, jako způsob sledování automobilů během celého výrobního procesu..Na rozdíl od čárových kódů, které k odrazu od rovnoběžných čar vyžadují paprsek světla, lze QR kódy digitálně skenovat pomocí zařízení, jako jsou mobilní telefony. Mohou být generovány a čteny pomocí specializovaného softwaru.

QR kódy se skládají z černých čtverců uspořádaných do mřížky (matice) na bílém pozadí. Čtečky QR kódů mohou extrahovat information ze vzorů přítomných v matici QR kódu. QR kódy mohou obsahovat více informací než tradiční čárové kódy a zpracovávají primárně čtyři režimy dat: alfanumerický, numerický, binární a Kanji. Navzdory zvýšené datové kapacitě nebyly QR kódy u spotřebitelů tak oblíbené, jak se očekávalo. Spíše než aby je vytvořili spotřebitelé za účelem sdílení informací, jsou nejčastěji spojováni s inzerenty a marketingovými kampaněmi.

QR kódy se staly rozšířenějšími při usnadňování digitálních plateb a v systémech kryptoměny, jako je zobrazování bitcoinové adresy. QR kódy se také stále častěji používají k přenosu webových adres na mobilní telefony. Například QR kód zobrazený níže kóduje adresu URL právě tohoto záznamu na Investopedii. Vyzkoušejte to pomocí telefonu.

QR kód kódující URL této webové stránky.
Investopedia

QR kódy vs. čárové kódy

Množství informací, které lze o produktu nebo službě předat, bylo tradičně omezeno množstvím prostoru na obalu produktu nebo reklamou, která hovoří o jeho výhodách. Pokud by spotřebitel chtěl více informací o produktu – dostupnost, cenu, atributy – musel by najít prodejce nebo si vyžádat další dokumentaci.

Čárové kódy přenášejí facts pomocí kombinace různých šířek rovnoběžných čar a běžně se nacházejí na zadní straně balíčků produktů. Řádky mohou číst stroje, které mají optický skener a způsobily revoluci ve způsobu, jakým společnosti spravovaly akcie a ceny. Čárový kód byl poprvé uveden do praxe v 60. letech americkými železnicemi ke sledování zařízení a kontejnerů. Tradiční dvourozměrné čárové kódy se v amerických maloobchodních prodejnách začaly běžně používat v roce 1974..Čárové kódy se nyní nacházejí na všem, od identifikačních odznaků zaměstnanců a nemocničních náramků až po přepravní kontejnery.

Typy kódů rychlé reakce

Existuje řada typů QR kódů, které lze použít professional různé položky. Například:

  • Mikro QR kód: Menší verze tradičního QR kódu používaná při omezeném prostoru. Mikro QR kódy se mohou lišit velikostí, ale nejmenší je modul 11 ​​x 11, který kóduje až 21 alfanumerických znaků.
  • Kódy QR modelu 1: Model 1 je prototypem modelu 2 a Micro QR. 1 až 14 verzí je zaregistrováno podle standardu AIMI. Jeho maximální datová kapacita je 468 bajtů, což může zakódovat až 707 alfanumerických znaků.
  • Kódy QR modelu 2: Model 2 má vzor zarovnání professional lepší nastavení polohy a obsahuje větší hustotu dat než product 1. Podle standardu AIMI je zaregistrováno 1 až 40 verzí, přičemž verze 40 je schopna uložit až 4 296 alfanumerických znaků.
  • Kód IQR: Lze vytvořit ve čtvercích nebo obdélnících, které se použijí tam, kde je problémem tvarový prostor. Může být v kterémkoli z 61 formátů.
  • SQRC: Obsahuje funkci omezeného čtení, která obsahuje soukromé informace.
  • Rám QR: Přizpůsobitelný rámeček, který může obsahovat větší data ve formátech, jako jsou grafika, ilustrace nebo fotografie.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: