Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kdy jsou podílové fondy považovány za špatnou investici?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Kdy jsou podílové fondy považovány za špatnou investici?

Kdy jsou podílové fondy považovány za špatnou investici?

Podílové fondy jsou považovány za relativně bezpečné investice. Podílové fondy se však považují za špatnou investici, když investoři považují za důležité určité negativní faktory, jako jsou vysoké poměry výdajů účtované fondem, různé skryté poplatky za entrance-conclude a again-stop, nedostatek kontroly nad investičními rozhodnutími a zředěný se vrací.

Vysoké roční poměry výdajů

Podílové fondy jsou povinny zveřejňovat, kolik ročně účtují svým investorům v procentech, aby kompenzovaly náklady na provozování investičních podniků. Hrubá návratnost podílového fondu je snížena o procento výdajového poměru, které by mohlo být velmi vysoké v rozmezí 2% až 3%. Historicky většina podílových fondů generuje tržní výnosy, pokud sleduje relativně stabilní fond, jako je benchmark S&P 500. Nadměrné roční poplatky však mohou ze vzájemných fondů učinit neatraktivní investici, protože investoři mohou generovat lepší výnosy jednoduše investováním do cenných papírů na širokém trhu nebo do fondů obchodovaných na burze.

Načíst poplatky

Mnoho podílových fondů má různé třídy akcií, které přicházejí spolu s entrance-conclude-back again zátěží, což představuje poplatky uložené investorům v době nákupu nebo prodeje akcií fondu. Některá again-endová zatížení představují případné odložené prodejní poplatky, které mohou v průběhu několika permit klesat. Mnoho tříd akcií fondů také účtuje poplatky 12b-1 v době prodeje nebo nákupu. Poplatky za nakládání se mohou pohybovat od 2% do 4% a mohou se také promítnout do výnosů generovaných podílovými fondy, což je činí neatraktivní professional investory, kteří chtějí své akcie často obchodovat.

Nedostatek kontroly

Vzhledem k tomu, že podílové fondy provádějí veškerou výběrovou a investiční práci, mohou být nevhodné professional investory, kteří chtějí mít úplnou kontrolu nad svými portfolii a být schopni pravidelně vyvažovat své podíly. Protože prospekty mnoha podílových fondů obsahují upozornění, která jim umožňují odchýlit se od stanovených investičních cílů, mohou být podílové fondy nevhodné professional investory, kteří chtějí mít konzistentní portfolia. Při výběru podílového fondu je důležité prozkoumat investiční strategii fondu a zjistit, který indexový fond může sledovat, aby se zjistilo, zda je bezpečný.

Vrátí ředění

Ne všechny podílové fondy jsou špatné, ale mohou být silně regulovány a nesmí držet koncentrované podíly přesahující 25% jejich celkového portfolia. Z tohoto důvodu mohou mít podílové fondy tendenci generovat zředěné výnosy, protože nemohou soustředit svá portfolia na jeden nejvýkonnější holding, jako by to činila jednotlivá akcie. Jak již bylo řečeno, může být zjevně těžké předvídat, které akcie budou fungovat dobře, což znamená, že většina investorů, kteří chtějí diverzifikovat svá portfolia, je vůči podílovým fondům částečná.

Advisor Perception

Patrick Strubbe, ChFC, CLU, RFC
Specialisté na uchování, LLC, Columbia, SC

Obecně řečeno, většina podílových fondů je investována do cenných papírů, jako jsou akcie a dluhopisy, kde bez ohledu na to, jak konzervativní je investiční styl, existuje určité riziko ztráty vaší jistiny. V mnoha případech to není riziko, které byste měli brát na sebe, zvláště pokud jste šetřili na konkrétní nákup nebo životní cíl. Podílové fondy také nemusí být tou nejlepší volbou professional sofistikovanější investory se spolehlivými finančními znalostmi a značným množstvím kapitálu k investování. V takových případech může mít portfolio prospěch z větší diverzifikace, jako jsou alternativní investice nebo aktivnější správa. Rozšíření obzoru nad podílové fondy může přinést nižší poplatky, větší kontrolu a / nebo komplexnější diverzifikaci.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web