Průvodce » Brokeři » Kdo vyhraje makléřskou cenovou válku?

Kdo vyhraje makléřskou cenovou válku?

Je to divoký pár týdnů pro zákazníky on the net makléřů se slevou. Charles Schwab, TD Ameritrade, E * TRADE a Ally Spend snížili v prvním týdnu 1. října provize na akcie na nulu a 10. října se k davu připojila Fidelity. Bank of The us Merrill Edge rozšířila 21. října bezplatné obchodování na všechny členy svého věrnostního programu.

Průmysl podniká dětské kroky tímto směrem již několik let. Hlavní on the web makléři začali nabízet vybraný seznam fondů obchodovaných na burze (ETF) v průměru 50–100 již bez provize již v roce 2010. Na začátku roku 2017 Schwab zahájil kolo provizí, které znovu nastavily základnu v celém odvětví. sazba provize na 4,95-6,95 $, sazba za sekání od 7,95-9,95 $. Po těchto škrtech hlavní makléři vylepšili své nabídky ETF bez provizí.

Tím, že zprostředkovali všechny transakce s akciemi a ETF bez provizí, makléři odstranili výhodu, že svým zákazníkům nabízejí seznam ETF, kterým nevznikají transakční poplatky – ale také eliminovali poplatky, které jim poskytovatelé fondů platili.

Bezplatné provize neznamená, že je vše zdarma

Žádný z makléřů, kteří snížili provize z vlastního kapitálu a základních opcí na nulu, se zcela nevzdal všech svých výnosů z provizí. Zprostředkovatelé stále účtují poplatky za jednotlivé smlouvy u opčních obchodů a také poplatky za futures, forex trading, dluhopisy a některé transakce s podílovými fondy.

Jennifer Butler, ředitelka správy aktiv a makléřského výzkumu ve společnosti Corporate Insight, říká: „Velká část tohoto hnutí je zaměřena na neaktivní obchodníky, ale nemyslím si, že si budou tvořit příjmy otevřením nových účtů.“ Věří, že makléři postupují dále v poskytování poradenství, aby mohli fungovat v prostředí bez provizí z akcií a fondů obchodovaných na burze (ETF). Při analýze nabídek robo-poradce, které jsou k dispozici professional naše ceny Robo-Advisor Awards 2019, on the internet makléři, kteří také nabízejí spravované účty, tlačili své zákazníky, často ne velmi nenápadně, do těchto produktů.

A co hotovost?

Velké procento příjmů pochází z nečinnosti hotovosti. Pokud jsou noví klienti přitahováni myšlenkou neplatit provizi za akciové obchody, přinesou si nějaké peníze. Zprostředkovatelé a zúčtovací firmy získávají úroky z nečinnosti hotovosti. Někteří sdílejí tento zájem s klienty, ale několik z nich si většinu úrokových výnosů nechává professional sebe.

Ačkoli akciový trh rychle reagoval na snížení provize Schwab snížením ceny akcií všech on line brokerů, pohled na jejich finanční výkazy ukazuje, že firma není závislá na výnosech z obchodování. Podle Schwabových podání u SEC téměř tři čtvrtiny příjmů Schwab pocházejí z úrokových výnosů a pouze 6% bylo vytvořeno provizemi za tři měsíce končící v březnu 2019.

Zametání hotovosti

Většina makléřů nabízí nějaký druh programu zametání hotovosti převodem peněz na konci dne na účet s vysokým úrokem. U některých makléřů je tato akce automatická. Když společnost Fidelity oznámila snížení provizí, hovořila o praxi zametání hotovosti investorů do alternativ s vyššími výnosy bez minimálních požadavků. „Investice v hotovosti ve společnosti Fidelity by mohly vydělat 158krát více než TD Ameritrade a E * Trade a 13x více než hotovostní transakce Charlese Schwaba,“ uvádí firma v tiskové zprávě oznamující změny provize. Poznámka pod čarou popisující hotovostní transakci společnosti Fidelity říká: „Když si otevřete nový maloobchodní účet Fidelity Brokerage, automaticky vložíme vaše neinvestované peníze do Fondu peněžního trhu Fidelity Authorities se sedmidenním výnosem 1,58% k 8. 8. 2019 (pokud zvolíte jinou možnost hotovosti). “

Ke stejnému datu činila úroková sazba Schwab Just one ,12%, výchozí míra TD Ameritrade byla ,01% a výchozí míra E * TRADE byla ,01%.

Mluvčí společnosti Schwab odpověděl: „Naší filozofií je, že hotovost na účtech by měla být professional každodenní použití, jako běžný účet, a sazba, kterou platíme, to odráží. Dlouhodobá hotovost by měla být investována do možnosti s vyššími výnosy máme mnoho. “ Klienti společnosti Schwab se musí rozhodnout pro možnost s vyššími výnosy, než professional automatické převádění do fondu peněžního trhu nabízeného společností Fidelity. Schwab však tvrdí: „Schwabova bankovní transakce poskytuje pojištění FDIC, zatímco fond peněžního trhu Fidelity neposkytuje.“ Jak se ukázalo, toto tvrzení je pravdivé.

Jak makléři vydělávají peníze bez vlastního kapitálu a opcí na základní provize?

Toky příjmů pro on the internet makléře pocházejí z různých zdrojů, včetně úroků z hotovostních zůstatků klientů, jak je uvedeno výše, ale také z programů půjček na akcie, provizí za jiné produkty, poplatků za správu na doporučených účtech a samozřejmě plateb za tok objednávek.

Několik makléřů, včetně Interactive Brokers, TradeStation, Ally Invest, Fidelity a E * TRADE, sdílí příjmy, které generují, s klienty, kteří drží akcie, které jsou zapůjčeny v jejich programech půjček na akcie. TD Ameritrade, Vanguard, Merrill Edge a Robinhood ne.

Provize nezmizí úplně. Zprostředkovatelé stále účtují průměrně ,50 – ,65 USD za smlouvu. Eliminace provizí za nohu ve výši 4,95–6,95 $ šetří spoustu peněz obchodníkům s spreadem, kteří obvykle obchodují se strategiemi opcí na více nohou. Ally Make investments, TD Ameritrade a E * TRADE budou nadále účtovat své základní provize za obchodování s penny akciemi (OTCBB). Za určité transakce v podílových fondech se platí poplatek a za transakce s dluhopisy a obchody uskutečněné pomocí živého brokera jsou stále účtovány provize.

Platba za tok objednávky

Platba za tok objednávek nadále generuje příjmy pro většinu makléřů. Někteří makléři jako Robinhood touto praxí vydělávají velkou část svých příjmů. Zprostředkovatelé, kteří směrují objednávky za účelem generování plateb za tok objednávek, obvykle nehledají nejlepší cenu. Společnost Robinhood na začátku nabídla bezplatné obchodování, protože si myslela, že může vyrovnat ztracené výnosy z provizí platbou za tok pokynů, jakmile bude mít podstatnou základnu zákazníků, kteří obchodují.

Podle pravidla SEC 606 jsou makléři a obchodníci, kteří směrují objednávky jménem zákazníků, povinni zveřejňovat čtvrtletní zprávy, které uvádějí místa použitá professional objednávky zákazníků. Tyto zprávy najdete na stránkách brokera pod nadpisem Pravidlo 606 Zprávy, i když to není snadné číst. Můžete si také vyžádat od svého makléře zprávu s uvedením, kam byly směrovány vaše vlastní objednávky za posledních šest měsíců.

Kdo stále účtuje provize?

Někteří makléři nadále účtují provize za obchody s akciemi a opcemi, včetně Vanguard. Klienti Merrill Edge, kteří nesplňují podmínky pro mateřské věrnostní programy Bank of The us, také platí provize, které byly sníženy pozdě v cenových válkách v říjnu 2019. Vanguard poukazuje na to, že on-line můžete obchodovat přibližně 1 800 ETF bez provize a pozorovatelé z odvětví odhadují, že tyto obchody tvoří drtivá většina jejich zákazníků.

Od 21. října nabízí Merrill Edge neomezené obchody bez poplatků za měsíc pro zákazníky, kteří mají významný vztah s makléřem nebo jeho mateřskou společností Financial institution of The usa. Přibližně 87 procent obchodů s akciemi na samořízené platformě Merrill Edge bylo bez provizí. Merrill Edge také eliminoval provizi za transakci opcí a snížil provize pro klienty, kteří nejsou členy věrnostního programu, na 2,95 USD z 6,95 USD.

Kdo vyhraje a kdo prohraje?

Snížení provizí za obchodování pomůže klientům on-line makléřů snížením jejich obchodních poplatků. Makléři s velkými bankovními operacemi, jako je Schwab, pravděpodobně zvítězí, stejně jako makléři, kteří mohou přesvědčit své klienty, aby konsolidovali svá aktiva pod jednu střechu. Butler společnosti Company Insight vidí posun k věrnostním nebo odstupňovaným výhodám, aby povzbudil klienty ke konsolidaci jejich aktiv, a viděl nárůst nabídek, kde čím více peněz přinesete, tím lepší odměny získáte.

TD Ameritrade a E * TRADE se nejvíce spoléhají na výnosy z provizí veřejně obchodovaných firem. Za šest měsíců končících 30. června 2019 činil příjem společnosti TD Ameritrade z provizí 32% její čisté hodnoty, zatímco E * TRADE se přihlásil téměř 18%. Bude převzato nebo sloučeno? Několik průmyslových analytiků tomu věří, ale nechtěli být citováni … zatím.

Zatímco někteří věří, že tyto kroky inspirovala platforma nulové provize Robinhood, to nevysvětluje, proč reakce velkých makléřů trvala pět let od spuštění této firmy. Robinhood probudil velké makléře k myšlence, že nováčci v obchodování nechtějí platit provize.

Charles Schwab, zakladatel a předseda jeho stejnojmenné firmy, uvedl, že jeho společnost učinila tento krok nyní, ale vždy směřovala tímto směrem, protože, jak řekl Investopedii, „chtěl jsem z provize vyjmout provizi. investiční výkon. “

Co bys měl dělat?

Jak byste měli reagovat na tyto škrty v provizích? Pokud váš makléř snížil sazby akcií na nulu, podívejte se na své portfolio a zvažte sklizeň daňových ztrát. Ujistěte se, že je vaše portfolio správně vyváženo napříč třídami aktiv a geografickými umístěními pomocí nástroje pro přidělování aktiv. Tyto obchody lze nyní provádět bez tření poplatku za provizi, což může jen pomoci vašim výnosům do budoucna.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.