Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kdo jsou hlavní konkurenti společnosti Procter & Gamble?

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Hodnotové akcie  > Kdo jsou hlavní konkurenti společnosti Procter & Gamble?

Kdo jsou hlavní konkurenti společnosti Procter & Gamble?

Spotřební zboží je zboží, které se prodává přímo spotřebitelům. Mohou být použity professional osobní, rekreační nebo firemní použití a jsou klasifikovány třemi různými způsoby. První kategorií jsou služby, které zahrnují například účesy a myčky aut. Druhým je odvětví zboží dlouhodobé spotřeby, které zahrnuje výrobky, které nemusí mít nutně trvanlivost – myslete na věci jako knihy, přístroje a auta. Pak existují nepotřebné zboží nebo výrobky určené ke spotřebě – obvykle s datem exspirace – jako zubní pasta a žiletky.

Trh se spotřebním zbožím je velmi konkurenční. Je to proto, že potřeby a vkus spotřebitelů se liší podle země, pohlaví, pohlaví a věku. Aby se společnost mohla dostat na vrchol trhu, musí být inovativní a rozmanitá svými produktovými řadami a značkami a také potřebuje skvělou marketingovou strategii.

Jednou z největších světových společností zabývajících se spotřebním zbožím je společnost Procter & Gamble, která působí téměř ve všech zemích světa s řadou populárních značek. Není to však jediná společnost, která se snaží závodit na špici v odvětví spotřebního zboží. Čtěte dále a dozvíte se více o společnosti i jejích hlavních konkurentech.

Shrnutí

 • Procter & Gamble je velmi známá společnost zabývající se spotřebním zbožím, která vlastní významné značky jako Crest, Gillette, Pampers a Tide.
 • Společnost vyplatila dividendu téměř 130 permit a zvýšila dividendy již 63 allow po sobě.
 • Mezi hlavní konkurenty společnosti P&G patří Colgate-Palmolive, Church a Dwight a Unilever.
 • Téměř dvě třetiny příjmů P&G jsou generovány z rozvinutých trhů, zatímco Unilever získává většinu svých výnosů z rychle rostoucích rozvíjejících se trhů.

Procter & Gamble: Přehled

Procter & Gamble (PG) je nadnárodní společnost se sídlem v Cincinnati ve státě Ohio. Společnost, založená v roce 1837,.zaměstnává přes 97 000 pracovníků po celém světě s výjimkou Kuby a Severní Koreje..V čele společnosti je předseda, prezident a výkonný ředitel (CEO) David S. Taylor a místopředseda, provozní ředitel (COO) a finanční ředitel (CFO) Jon. R. Moeller...

P&G vykázala za fiskální rok 2019 čistý obrat 67,7 miliard USD. Společnost vyplácí investorům dividendy každé čtvrtletí. K dubnu 2019 činila čtvrtletní výplata společnosti 75 centů na akcii..Akcie se obchodovaly kolem hranice 115 USD a tržní kapitalizace společnosti se k 10. dubnu 2020 pohybovala kolem 283,1 miliard USD...

Segmenty a názvy značek

Společnost má organizovaných šest obchodních segmentů soustředěných kolem svých produktových řad. Patří mezi ně péče o dítě, ženská péče a péče o rodinu, krása, péče o textilie a domácnost, péče a péče o zdraví.

Společnost má řadu ikonických, známých značek od pracích a čisticích prostředků na prádlo až po kosmetiku a kosmetiku. Mezi nejoblíbenější a nejznámější jména patří:

 • Příliv, odskok a plísně
 • Pampers
 • Bounty a Charmin
 • Vždy
 • Gillette a Venuše
 • Hlava ramena
 • Dawn and Febreeze
 • Crest a Oral-B
 • Vicks
 • Olay

Podle výroční zprávy společnosti je Pampers největší značkou P&G.

Globální trhy a konkurence

Tržní operace společnosti Procter & Gamble jsou rozděleny do šesti různých geografických segmentů:

 • Asia-Pacific
 • Velká Čína
 • Indie, Střední východ a Afrika
 • Evropa
 • Latinská Amerika
 • Severní Amerika

P&G získává téměř 45% svých příjmů ze Severní Ameriky a přibližně 23% z Evropy. Téměř dvě třetiny celkových příjmů P&G pochází z rozvinutých trhů..To je jeden z nejvýznamnějších problémů P&G – soustředění na pomalu rostoucích trzích, zatímco konkurenti jako Unilever se zaměřují na podporu růstu a prodejů z rozvíjejících se nebo rozvíjejících se trhů.

Kdo jsou hlavní konkurenti společnosti P&G?

Jako celek je společnost Procter & Gamble nepochybně jedním z největších jmen spotřebního zboží v okolí. Existuje však řada různých společností, které se snaží oddělit jednotlivé segmenty. Spolu s velkými jmény uvedenými níže společnost Procter & Gamble také soutěží s nesčetnými menšími společnostmi v mezinárodních segmentech, ve kterých vykazuje výnosy.

Péče o látky a domácnost

Jedná se o nejprodávanější obchodní section společnosti, který představuje 33% jejího čistého prodeje v roce 2019 se jmény jako Tide, Bounce, Downy a Febreeze..Mezi hlavní konkurenty společnosti Procter & Gamble v tomto segmentu patří značky jako Palmolive, Ajax a Fleecy od Colgate-Palmolive, Surf a Persil od Unilever a Oxi Clean up a produktová řada Arm & Hammer od Church a Dwight Co.

Rodinná péče

Mezi hlavní konkurenty v oblasti péče o dítě, ženy a rodinu patří Colgate-Palmolive – se značkami jako Tender Care – Unilever’s Zwitsal a Church and Dwight Co.’s Viviscal and Rephresh. Tento segment představoval 27% čistého prodeje Procter & Gamble v roce 2019 u značek jako Luvs, Bounty a Charmin...

Krása

Segment krásy společnosti P&G představoval 19% čistých tržeb společnosti za fiskální rok 2019..Společnost Avon je významným konkurentem společnosti Procter & Gamble a je známá jako jedna z největších světových společností zabývajících se přímým prodejem kosmetických přípravků, výrobků professional domácnost a osobní péči. Společnost používá k propagaci a prodeji svých produktů brožury prodejců – často označované jako Avon Females.

Mezi další jména v kosmetickém průmyslu, která konkurují P&G, patří Colgate-Palmolive, Estee Lauder, Revlon a Unilever.

Zdravotní péče

Tento section představoval v roce 2019 12% čistého prodeje..Pravděpodobně poznáte populární jména jako Vicks, Pepto Bismol a Prilosec. Existuje však spousta dalších společností, které dávají P&G peníze. Hlavní konkurenti jako Colgate-Palmolive, Church and Dwight Co., Ecolab, Stepan Organization a United-Guardian.

Zastřihování

Gillette je dominantním hráčem na trhu v segmentu péče o vlasy. Tento phase představoval 9% čistých prodejů společnosti Procter & Gamble v roce 2019..Ale Bic je jedním z jejích hlavních konkurentů s velkou mezinárodní přítomností. Tento phase také zaznamenal nárůst startupů – zejména v holicím prostoru se jmény jako Greenback Shave Club (nyní vlastněný Unilever). V lednu 2020 koupila společnost P&G předplatitelskou upravovací společnost Billie – jednu z prvních professional ženy – za nezveřejněnou částku...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: