Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kdo jsou hlavní konkurenti společnosti Intel (INTC)?

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie ("Tech stocks")  > Kdo jsou hlavní konkurenti společnosti Intel (INTC)?

Kdo jsou hlavní konkurenti společnosti Intel (INTC)?

Intel Corporation (INTC) je americká nadnárodní společnost a největší veřejně obchodovatelný výrobce polovodičových čipů ve Spojených státech. Společnost je zodpovědná za vytvoření mikroprocesoru x86, který je dnes součástí téměř všech osobních počítačů. Společnost Intel také prodává své mikroprocesory velkým počítačovým společnostem, které je zahrnují do svých osobních počítačů, jako jsou Apple, Dell a Hewlett Packard.

Přestože je společnost Intel lídrem na svém trhu, působí v oblasti s mnoha hráči, kteří soutěží o podíl na trhu. Níže uvádíme několik hlavních konkurentů společnosti Intel.

Hlavní konkurenti společnosti Intel

AMD

AMD, zkratka pro Superior Micro Equipment, jako je Intel, vyrábí více než jen mikroprocesory. Obě společnosti vytvářejí základní desky, servery a další hardware související s počítačem. Pokud jde o mikroprocesor x86, AMD je největším konkurentem společnosti Intel.

Intel a AMD jsou soupeři, podobně jako Apple a Microsoft. Mají určité specifikace a vyhrazené uživatele, kteří se vždy budou držet jednoho nad druhým. Výrobky obou společností jsou si cenově i kvalitativně podobné. Ačkoli se čipy Intel nacházejí především v počítačích velkých společností, konkurence mezi společnostmi Intel a AMD spočívá v jednotlivcích, kteří si staví vlastní počítače.

IBM

Společnost Intercontinental Business enterprise Machines, známá jako IBM, není třeba nijak představovat. Jedna z prvních počítačových společností na světě, IBM, založená v roce 1911, byla během 20. století průkopníkem v oblasti výpočetní techniky. Společnost vyvinula ATM, pevný disk, disketu, magnetický proužek a mnoho dalších pokročilých úspěchů. Je to jedna z 30 společností v Dow Jones Industrial Ordinary (DJIA) a jeden z největších zaměstnavatelů na světě.

IBM dříve vyráběla počítače pomocí procesorů Intel, ale od té doby tento podnik rozprodala a nyní prodává své vlastní servery a sálové počítače pomocí svých vlastních procesorů, čímž se přímo konkuruje společnosti Intel. Společnost zahájila system otevřeného zdroje velké části své architektury a firmwaru již v roce 2013, který přilákal mnoho nových zákazníků k používání svých centrálních procesorových jednotek (CPU), čímž získal podíl na trhu od společnosti Intel.

NVIDIA

NVIDIA je jedním z klíčových hráčů na trhu grafických jednotek (GPU). Je to jedno z největších jmen ve videohrách. Navrhuje také čipy pro mobilní telefony a automobily. Mnoho z jeho čipů se používá v superpočítačích a nyní pracuje na umělé inteligenci.

Společnost Intel plánuje v roce 2020 vydat novou grafickou kartu, která bude přímo konkurovat dominanci Nvidia v této oblasti. To využije k soutěžení v oblastech datových centre, umělé inteligence a strojového učení.

Samsung

Samsung je známý velký konglomerát s mnoha obchodními divizemi. V roce 2018 překonal Intel jako největšího výrobce polovodičů podle příjmů, ale v roce 2019 si Intel toto místo vzal zpět. Je jasné, že obě společnosti usilují proti sobě o první místo. Intel a Samsung však nekonkurují ve všech oblastech. Produkty společnosti Intel se primárně zaměřují na stolní počítače a notebooky, zatímco společnost Samsung se zaměřuje na polovodiče professional smartphony a datová centra.

Budoucnost Intelu

Na konci roku 2018 společnost Intel oznámila novou technologii, která navždy změní způsob, jakým společnost v budoucnu vyrábí své čipy. Nová technologie je technologie skládání 3D čipů zvaná Foveros a umožňuje poprvé naskládat více logických čipů na sebe.

Vývoj technologie umožní výrobcům čipů kombinovat IP bloky technologie s různými paměťovými prvky. Tato nová metoda výroby čipů bude bezpochyby katalyzátorem řady nových aplikací a produktů, které zvýší přítomnost společnosti Intel na trhu a zvýší její konkurenční konkurenci. Bude to však také hlavní krok v tom, jak probíhá zpracování professional příští generaci.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web