Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kdo jsou hlavní konkurenti společnosti Apple v oblasti technologií?

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie ("Tech stocks")  > Kdo jsou hlavní konkurenti společnosti Apple v oblasti technologií?

Kdo jsou hlavní konkurenti společnosti Apple v oblasti technologií?

Apple Inc. (AAPL) je jednou z nejuznávanějších a nejpopulárnějších společností na celém světě. Produkty Apple jsou synonymem professional inovace, elegantní style a přístupná uživatelská rozhraní pro miliony uživatelů a po několik desetiletí. Společnost si nicméně zachovává svůj spravedlivý podíl konkurentů. Vzhledem k tomu, že Apple působí v prostorech stolních a přenosných počítačů, smartphonů a zábavních technologií, čelí konkurenci stále rostoucí řady vrstevníků a z řady různých stran.

Výrobci počítačů

Mnoho hlavních konkurentů společnosti Apple jsou především výrobci počítačů. Dell Systems (DVMT) je výrobcem stolních i mobilních výpočetních zařízení a jedním z hlavních konkurentů společnosti Apple. Soupeření mezi těmito dvěma společnostmi sahá mnoho let dozadu a společnost Dell se dokonce pokoušela vyrovnat část podílu společnosti Apple na trhu mobilních hudebních přehrávačů s produktem Dell DJ, který byl raným konkurentem přehrávače iPod. Společnost Dell se v posledních letech účastnila mnoha akvizic a dalších partnerství, i když nenabízí smartphony.

Lenovo Team je dalším výrobcem počítačů, který konkuruje společnosti Apple. Tato čínská společnost nabízí osobní počítače i mobilní telefony a další elektroniku. Tímto způsobem Lenovo konkuruje společnosti Apple na mnoha různých produktových řadách.

HP Inc. (HPQ) má historii sahající až do roku 1939 jako součást původního Hewlett-Packard Co. V poslední době se společnost zaměřuje na dostupné počítačové produkty professional spotřebitele. Jednou ze silných stránek společnosti HP je její široká globální přítomnost, což z ní dělá obzvláště silného konkurenta společnosti Apple mimo United states

Dalším významným konkurentem společnosti Apple je Sony Corp. (SNE). Osobní počítače Sony jsou neuvěřitelně populární na mnoha trzích po celém světě. Prodej jejích počítačových produktů pomohl společnosti Sony dostat se do špičkových společností v oblasti elektroniky a společnost nyní nabízí řadu elektroniky od osobních spotřebních výrobků až po herní konzole.

Tchajwanská společnost ASUSTeK Pc Inc. – známá pod značkou Asus – má dlouhou historii vytváření cenově dostupných počítačových komponent, periferních zařízení a v poslední době i tabletů a smartphonů. Asus začínal jako výrobce základních desek a za téměř 30 let se stal lídrem na globálním trhu IT.

Výrobci chytrých telefonů

Mezi nejvýznamnější produkty Apple patří Apple iphone. Stejně jako v počítačovém prostoru však Apple zcela neovládl trh. Samsung, jihokorejská společnost vyrábějící osobní počítače i smartphony, je významným konkurentem, zejména professional Iphone. Řady Samsung Galaxy a Notice jsou již řadu enable odpovědné za snížení prodeje Iphone. Dnes se společnost Samsung vyvinula v jednu z největších a nejvýnosnějších společností v asijském regionu i na celém světě.

Existuje mnoho dalších konkurentů, kteří se snaží cílit na malou část služeb nebo produktů společnosti Apple. Protože se technologická oblast neustále mění a roste, do boje vstupují také často nové společnosti. Se vší konkurencí těží spotřebitel z rozšířené inovace a snížených cen.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: