Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kdo jsou hlavní konkurenti Google?

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie  > Kdo jsou hlavní konkurenti Google?

Kdo jsou hlavní konkurenti Google?

Google (GOOG) je technologická společnost, jejímž posláním je „organizovat informace o světě a učinit je univerzálně přístupnými a užitečnými“. Společnost byla založena v roce 1998 a sídlí v Mountain View v Kalifornii. Společnost se stala jednou z nejinovativnějších společností v moderním technologickém věku. Od rozdělení Google na Google, Inc. a mateřskou společnost Alphabet, Inc. se společnost pouze rozrostla a dotkla se sektorů od tradičního vyhledávače po reklamu, vědu, zábavu a autonomní vozidla, abychom jmenovali jen několik. . Díky svým průřezovým produktům a službám se konkurenti společnosti Google liší.

Konkurenti Google: Vyhledávání

V oblasti on line vyhledávání je Google téměř monopol s více než 94% objemu a trhu on-line vyhledávání. To ponechává malý prostor pro konkurenty, kteří se snaží přelstít a překonat vyhledávač, který generuje své příjmy prostřednictvím reklam. Druhým největším vyhledávačem a hlavním konkurentem společnosti Google je Yahoo (AABA), který má od října 2018 2,32% podíl na trhu.

Mezi další společnosti považované za hlavní konkurenty společnosti Google patří technologický gigant Microsoft, vyhledávač Bing, internetový průkopník a mediální společnost AOL. Je třeba poznamenat, že v jiných zemích, jako je Čína, je společnosti Google zakázáno podnikání tam je vyhledávačem číslo jedna Baidu, který ovládá 76,05% podílu na trhu.

Konkurenti Google: Zábava

Po získání YouTube v roce 2006 za 1,65 miliardy dolarů společnost Google posílila platformu professional zábavu a videoobsah. V roce 2019 přinesl YouTube tržby z reklamy ve výši 15,15 miliardy USD. To byl meziroční nárůst o 36%, díky čemuž se akvizice vyplatila.

Vzhledem k tomu, že poptávka po platformách a službách professional on line streamování v posledních několika letech vzrostla, mezi hlavní konkurenty YouTube patří Netflix, Hulu, Vimeo, společnost Walta Disneye a další platformy pro streamování obsahu. V závislosti na tom, jak jej klasifikujete, však YouTube také soutěží o oční bulvy s platformami sociálních médií, jako je Facebook, Instagram, Twitter a LinkedIn.

Konkurenti společnosti Google: Autonomní vozidla

Waymo, jinak známý jako projekt autonomních vozidel společnosti Google, byl jedním z nejzáhadnějších, ale nejohroženějších subdivizí Google. Společnost Waymo, zmocněná myšlenkou vytvořit svět, který by bylo možné transformovat auty s vlastním pohonem, se od roku 2009 znovu ujistila, že uvede na trh bezpečnější vozidlo, které může snížit dopravní nehody a změnit podobu městské dopravy. V tomto konkurenčním a vysoce tajném prostoru patří mezi konkurenty Google vlastní projekt vlastního řízení Uber, Zoox, Nissan, Tesla, Renault a další.

Konkurenti společnosti Google: Široký technologický průmysl

V dalším segmentu tržeb Google konkuruje průkopníkům databází a technologickým gigantům Oracle, softwarové společnosti PTC, polovodičovým gigantům Intel, nezávislé softwarové společnosti CA Systems, softwarové společnosti Compuware, americké polovodičové společnosti EMC, softwarové společnosti Crimson Hat a síťovému optimalizátoru F5 Networks . Mezi další konkurenty společnosti Google v tomto segmentu patří výrobce zařízení s protokolem IP, společnost Cisco Devices, nadnárodní technologická společnost Hewlett-Packard, společnost zabývající se počítačovým zabezpečením Symantec, společnost Moody’s Investor Providers pro správu rizik a hodnocení dluhopisů, americká technologická ikona IBM, společnost cloud computing a vztahy se zákazníky Salesforce a Microsoft, mimo jiné.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: