Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kdo jsou hlavní konkurenti Alibaba?

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie ("Tech stocks")  > Kdo jsou hlavní konkurenti Alibaba?

Kdo jsou hlavní konkurenti Alibaba?

Alibaba Group (BABA) je čínská společnost pro elektronický obchod založená v roce 1999. Společnost má sídlo v Zhejiang v Číně. Product elektronického obchodování založený na službách, který společnost poskytuje, umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat zboží na svých platformách, podobně jako obchodní product eBay (EBAY). Alibaba má tři hlavní podniky: platformu elektronického obchodování mezi podniky (B2B), Alibaba.com platforma enterprise-to-client (B2C), Tmall.com a platforma spotřebitel-spotřebitel, Taobao.com.

Shrnutí

  • Alibaba Team je společnost založená na elektronickém obchodování založená na službách, která uživatelům poskytuje platformu pro nákup a prodej zboží, podobně jako obchodní design eBay (EBAY).
  • Alibaba má tři hlavní podniky: platformu elektronického obchodování mezi podniky (B2B), Alibaba.com platforma small business-to-consumer (B2C), Tmall.com a platforma spotřebitel-spotřebitel, Taobao.com.
  • Zatímco Alibaba v Číně dominuje elektronickému obchodování a službám cloud computingu, Amazon dominuje těmto průmyslovým odvětvím na většině ostatních rostoucích trhů po celém světě.
  • JD.com je jedním z hlavních domácích konkurentů Alibaba v prostoru elektronického obchodování.
  • Alibaba také čelí menším národním konkurentům a místním povýšitelům v celé čínské krajině, včetně čínského webu elektronického obchodování Pinduoduo.

Jak Alibaba vydělává peníze

Alibaba generuje příjmy především z provizí z prodeje, služeb plnění, poplatků za reklamu a dalších poplatků založených na službách, včetně poplatků ze své on the net platební platformy Alipay. Společnost také provozuje podnikání v oblasti cloud computingu, Aliyun a další podniky a weby v oblasti elektronického obchodování.

Alibaba vykázala tržby ve výši 56,12 miliardy USD za fiskální rok končící v březnu 2019, což představuje meziroční nárůst o 51%. Roční aktivní spotřebitelé na čínských maloobchodních trzích společnosti dosáhli 654 milionů, což představuje nárůst o 102 milionů oproti 12měsíčnímu období končící 31. března 2018.

V roce 2010 spustila Alibaba AliExpress, přeshraniční platformu elektronického obchodování, která katapultovala podnikání na světovou scénu a stala se významným konkurentem mimo Čínu. V Rusku a Brazílii je AliExpress nejlepším trhem elektronického obchodování. V roce 2019 zaměřila společnost Alibaba své expanzní úsilí na Evropu, počínaje Španělskem, Itálií a Tureckem. V srpnu 2019 společnost také otevřela svůj první kamenný obchod v Madridu.

Amazonka

Zatímco Alibaba v Číně dominuje elektronickému obchodování a službám cloud computingu, Amazon (AMZN) dominuje těmto průmyslovým odvětvím na většině ostatních rostoucích trhů po celém světě. Vzhledem k tomu, že se operace Alibaba mezinárodně rozšířily, společnost se pokusila snížit ceny prodejců Amazonu, aby přilákala nové prodejce. Strategie Alibaba v zajišťování zámořských zákazníků bude pravděpodobně pokračovat i v budoucnu, což zvyšuje pravděpodobnost, že se Amazon v některých zemích a zeměpisných oblastech ukáže jako největší konkurent. Cílem společnosti je mít do konce fiskálního roku 2024 po celém světě více než jednu miliardu aktivních nakupujících ročně. Navíc krok společnosti Alibaba umožňující mezinárodním obchodníkům mimo Čínu prodávat na její platformě AliExpress vytvořil další tlak na Amazon. Dříve byl AliExpress otevřen pouze čínským obchodníkům, kteří chtěli přístup na globální maloobchodní trh.

Kromě dobře známé platformy B2C společnosti Amazon představila společnost v roce 2015 svoji B2B platformu Amazon Company. S Amazon Enterprise mohou společnosti všech velikostí nakupovat a prodávat si navzájem. Amazon Company poskytuje přístup ke všemu, od IT a laboratorního vybavení až po vzdělávací a potravinové potřeby, s výběrem a cenami pouze professional firmy. I když existuje mnoho dalších B2B trhů, které používají stejný design jako Amazon Company, Amazon těží z uznání značky a díky úspěchu v dalších komerčních podnicích získal dobrou pověst.

Zatímco úsilí Amazonu proniknout na asijské trhy bylo úspěšné, čelilo v zemi Číny některým neúspěchům. V roce 2019 uzavřeli svůj obchod Amazon China, a to navzdory jeho 15leté historii v zemi. On the web nakupující v Číně však mohou stále nakupovat zboží z globálního obchodu Amazonu.

JD.com

Společnost JD.com (JD), založená v roce 2004, je jedním z hlavních domácích konkurentů Alibaba v oblasti elektronického obchodování. Alibaba a JD.com jsou dvě největší společnosti elektronického obchodování v Číně. V květnu 2019 činil podíl společnosti Alibaba na celkovém maloobchodním prodeji elektronického obchodu v Číně 55,9% a podíl JD.com na 16,7%, uvádí zpráva eMarketer.

JD.com je prodejce s přímým prodejem, který používá model podobný Amazonu. Na rozdíl od modelu elektronického obchodování Alibaba akciey, trhy a lodě JD.com dodávají zboží přímo čínským spotřebitelům prostřednictvím své národní přepravní sítě, která zahrnuje součást doručování na poslední míli po celé zemi.

Podle neauditovaných finančních výsledků za celý rok končící 31. prosince 2019 dosáhla společnost JD.com čistého výnosu 82,9 miliard $, což představuje nárůst o 24,9% oproti celému roku 2018.

Alibaba a JD.com mají velmi odlišné obchodní modely. Díky přímé kontrole nad svým dodavatelským řetězcem si společnost JD.com vytvořila pověst autentických produktů a spolehlivé a rychlé přepravy. Alibaba, na druhé straně, dlouho bojovala s asociací s padělaným zbožím mezi domácími i mezinárodními zákazníky a majiteli značek.

Ostatní domácí konkurenti

Kromě webu JD.com čelí Alibaba menším národním konkurentům a místním povýšitelům v čínské krajině. Podle eMarketers měla čínská stránka elektronického obchodování Pinduoduo v roce 2019 7,3% podíl na trhu. Pro menší obchodníky, kteří si nemohou dovolit náklady na marketingové poplatky v Alibaba, je Pinduoduo levnější alternativou. Společnost Pinduoduo byla založena bývalým inženýrem společnosti Google v roce 2015 a podařilo se jí oslovit spotřebitele na menších čínských trzích ve venkovských oblastech.

Budoucnost elektronického obchodování v Číně

Ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2019 měla Alibaba na svých on line nákupních platformách v Číně 654 milionů aktivních nakupujících. Professional srovnání, Pinduoduo mělo 443,3 milionu aktivních nakupujících a JD.com mělo 310,5 milionu aktivních nakupujících. Amazon má na svém trhu 300 milionů aktivních nakupujících.

Čína si udržuje největší světový maloobchodní trh on the web, mnohem větší než online maloobchodní trh v Usa. Vzhledem k tomu, že populace střední třídy v Číně rostla, je mezi čínskými spotřebiteli stále větší touha po mezinárodních značkách. Alibaba byla klíčová při zavádění zámořských značek do země. Alibaba bude pravděpodobně úspěšná ve snaze o další mezinárodní růst, ale její pokračující problémy s paděláním by mohly stimulovat část její expanze.

Alibaba naposledy představila pobočku digitálních finančních služeb. Prostřednictvím své pobočky Ant Financial nabízí Alibaba obchodní a spotřebitelské půjčky a mobilní platby. Ant Economic také provozuje on the internet platební platformu Alibaba Alipay. V současné době je Alipay jednou z nejpopulárnějších mobilních platebních služeb v Číně, ale má také mezinárodní ambice, protože Ant Money pracuje na implementaci Alipay v maloobchodních společnostech v zámoří.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web