Průvodce » Investování » Finanční trhy » Americké finanční trhy » Kde byl Dow Jones, když Obama nastoupil do úřadu?

Kde byl Dow Jones, když Obama nastoupil do úřadu?

Když se prezident Obama 20. ledna 2009 ujal úřadu, průmyslový průměr Dow Jones (DJIA) pokračoval v propadu úvěrové krize a klesl na 7 949,09, což je nejnižší inaugurační výkon (měřeno procentuálním poklesem) Dow od jeho založení v roce 1896..S&P 500 a Nasdaq zaznamenaly v den inaugurace podobné zásahy, poklesly o 5,3%, respektive 5,8%....Zprávy o příjmech ve čtvrtém čtvrtletí byly na dobré cestě k poklesu o více než 20% ve srovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku.

Akcie bank byly zasaženy před nástupem Obamy do úřadu a prodej pokračoval v den, kdy složil přísahu, přičemž bankovní sektor obecně poklesl o 30%. Lender of America Company (BAC) poklesla o 29% a Citigroup Inc. (C) klesla o 20%.....

Zatímco se zdálo, že hospodářský útlum naznačuje, že americká veřejnost neměla ve svém nově zvoleném prezidentovi žádnou důvěru, pokles byl místo toho široce připisován přetrvávajícímu nedostatku důvěry v selhávající ekonomiku, kterou zanechala předchozí administrativa. Trh si našel dno v březnu 2009 a vstoupil na jeden z nejdelších býčích trhů v historii...

Obama byl podruhé slavnostně otevřen v neděli 20. ledna 2013, což byla neděle, takže trh byl uzavřen. Bylo také uzavřeno v pondělí 21. ledna pro den Martina Luthera Kinga Jr. V úterý 22. ledna však DJIA zahájila na 13 649,70 a do konce zasedání vzrostla o ,46%..Pokud korelace vždy znamenala příčinnou souvislost, mohli by obchodníci dojít k závěru, že účastníci trhu si v Obamu podruhé věřili.

Prezidentské srovnání

Investoři by měli být velmi opatrní při vyvozování závěrů z výsledků voleb nebo inaugurace, protože není k dispozici dostatek údajů. Například, s výjimkou Franklina Roosevelta, je maximální počet inauguračních dnů kteréhokoli prezidenta dva, což je příliš málo professional statistickou analýzu. Každá inaugurace je doprovázena také jedinečnými ekonomickými okolnostmi, které činí závěry závěrů ještě obtížnějšími. Zdá se pravděpodobnější, že nastupující prezidenti si nezaslouží ani uznání, ani vinu za to, co se stane v den, kdy budou složeni přísahu.

Zatímco první inaugurace prezidenta Obamy byla pro trh špatným dnem, první rok prezidentské správy nebo dokonce první funkční období by mohl být lepším měřítkem pro ekonomickou výkonnost. Z tohoto pohledu byl výkon prezidenta Trumpa v prvním ročníku nejlepší od Cartera, zatímco první funkční období prezidenta Clintona zaznamenalo nejlepší výkon DJIA (dosud).

Za bývalého prezidenta George W. Bushe klesl akciový trh v prvním roce svého působení v úřadu o více než 8% a ke konci svého prvního funkčního období ztratil 3,7%. Busta dotcomů, která pomohla způsobit tyto škody, však neměla s prezidentovou ekonomickou agendou nic společného. S jistotou lze říci, že historická minima během vlády George W. Bushe a vratké začátky prvních několika Obamových měsíců ve funkci souvisely s rozsáhlými ekonomickými krizemi a vývojem ekonomiky.

Navzdory nepříznivým hospodářským začátkům souvisela Obamova administrativa s působivým rozmachem akciového trhu. Do konce Obamova druhého funkčního období, 20. ledna 2017, se DJIA více než vzpamatovala ze svého minima v lednu 2009...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.