[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kanadský depozitář cenných papírů Limited (CDS)

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Fixní výnosy  > Kanadský depozitář cenných papírů Limited (CDS)

Kanadský depozitář cenných papírů Limited (CDS)

Co je kanadský depozitář cenných papírů Confined?

Kanadský depozitář cenných papírů Limited (CDS) je kanadským národním depozitářem cenných papírů, clearingem a centrem vypořádání. Poskytuje spolehlivé a nákladově efektivní depozitní, clearingové a vypořádací služby účastníkům kanadských kapitálových, kapitálových a peněžních trhů.

Porozumění CDS

Odpovědnosti kanadského depozitáře professional cenné papíry (CDS) zahrnují bezpečnou úschovu a pohyb cenných papírů, zpracování poobchodních transakcí, přesné vedení záznamů a sběr a distribuci nároků z cenných papírů, jako jsou dividendy a platby úroků. CDS je regulován provizemi z cenných papírů v Ontariu a Quebecu a Lender of Canada.

Společnost CDS byla založena v červnu 1970 v reakci na rostoucí náklady na funkce again-business a zvýšené objemy obchodování na kanadských kapitálových trzích. V prvním roce vyřídila přibližně 6 000 denních směnných obchodů. Dnes, jako dceřiná společnost skupiny TMX, CDS denně zpracovává více než 1,6 milionu tuzemských a přeshraničních obchodů s cennými papíry a depozitů přes 4 biliony dolarů cenných papírů. Skupina TMX provozuje burzy napříč třídami aktiv, včetně burz v Torontu a Montrealu. Jelikož mateřská společnost prostřednictvím akvizice přidala další možnosti, zůstala společnost CDS hlavním poskytovatelem služeb v oblasti clearingu akcií a vypořádání obchodů s pevným výnosem.

CDS neustále zvyšovala svůj dosah, zpočátku na kanadských trzích a později v United states of america. Společnost začala zúčtovat akciové obchody na burze v Montrealu v roce 1976 a rozšířila se na burzu v Torontu v roce 1977. 1979 rozvíjet přístup na kapitálové trhy United states. Přeshraniční zúčtování a vypořádání amerických cenných papírů bylo zahájeno v roce 1998. CDS zavedla systém zúčtování professional kanadské dluhopisy a nástroje peněžního trhu na počátku 90. allow.

Vylepšení CDS a kapitálového trhu

CDS poskytla obchodní infrastrukturu a technologii, která umožnila Kanadské asociaci kapitálových trhů (CCMA) realizovat v roce 2017 svou iniciativu T + 2, která zkrátila obchodní vypořádání investičních fondů, akcií a dluhopisů ze tří na dva pracovní dny. Tento krok byl proveden ve spojení s podobným mandátem k vypořádání T + 2, který v Usa dohlíží Komise professional cenné papíry.

Ve své zprávě CCMA uvedla, že existují úzké vazby mezi kanadskými a americkými kapitálovými trhy. Zkrácení cyklu vypořádání více sladilo dva primární severoamerické trhy s evropskými trhy, které se již usazovaly na bázi T + 2. Tento krok se rovněž zaměřil na snížení úvěrového a tržního rizika, včetně rizika neplnění obchodní protistrany, a zlepšení kapitálové efektivity.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: