Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kam směřuje odvětví kryptoměn v roce 2019?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Kam směřuje odvětví kryptoměn v roce 2019?

Kam směřuje odvětví kryptoměn v roce 2019?

Abyste získali představu o tom, jak znepokojivý byl rok 2018 professional odvětví kryptoměn, nemusíte hledat nic jiného než bitcoin (BTC). Do roku 2018 se bitcoiny obchodovaly za téměř 13 500 USD poté, co v prosinci 2017 dosáhly historického maxima 19 783,06 USD. V době psaní tohoto článku se bitcoiny prodávaly za 3 400 USD, což je ztráta zhruba tří čtvrtin své hodnoty – a další digitálním měnám se moc nedaří. Například Ethereum (ETH) k 17. prosinci 2018 kleslo z maxima z prvního roku na 1300 USD na 91 USD.

Ale kryptoměny jako bitcoin a ethereum bolí na více frontách než na samotné hodnotě. Zájem investorů o digitální měny v posledních měsících dramaticky poklesl. Mnoho raných investorů, kteří toužili získat zisky z „kryptoměnového šílenství“, se od té doby přesunulo k jiným podnikům a zanechalo za sebou menší skupinu oddaných HODL. Stále však existují důvody domnívat se, že v odvětví kryptoměn zbývá nějaký boj. Některými opatřeními se institucionální zájem o digitální měny v průběhu roku 2018 skutečně zvýšil. Na začátku roku se investoři ptali, jak vysoké digitální mince mohou létat. Nyní, při pohledu do roku 2019, může být lepší otázkou, jak se tento prostor přizpůsobí, aby přežil.

Shrnutí

  • Bitcoiny a další kryptoměny se ukázaly jako nová třída aktiv, která za poslední desetiletí zaznamenala mimořádné výnosy.
  • Poté, co počátkem roku 2018 dosáhl téměř 20 000 $, bitcoiny klesly na pouhých 3 000 $, protože poklesl i zbytek kryptotrhu.
  • Rok 2019 se ukázal jako rok oživení, kdy bitcoiny posílily na více než 10 000 dolarů, ale vydrží býčí trh?
  • Několik nových vývojových trendů, jako je zvýšený institucionální zájem, čekající na schválení ETF a popularita stablecoinů, naznačuje pokračující pozitivní craze.

Institucionální investoři se dostanou do hry

Přestože údaje o obchodu pro jednotlivé investory v mnoha případech klesají, instituce se poprvé významně zvyšují. Institucionální investoři umožňují výrazně větší objemy obchodování než většina individuálních investorů, což znamená, že i když je v prostoru digitální měny transakcí méně obchodních partnerů, průmysl se stále dokáže udržet.

V roce 2019 se předpokládá několik možných vývojů, které by mohly významně ovlivnit institucionální účast na trhu s digitální měnou. Pokud je kryptoměna například na burze Nasdaq nebo na podobné burze, okamžitě získá pověst – a pravděpodobně i hodnotu.

Nepolapitelný bitcoinový ETF

Po celá léta krypto nadšenci toužili po digitální měně ETF, která je k dispozici hlavním investorům v United states. Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) opakovaně odmítla nebo zpozdila bitcoinové ETF aplikace, o nichž se bude rozhodovat k budoucímu datu. Jeden z nejdiskutovanějších fondů, poskytovatel VanEck, viděl, že jeho konečné rozhodnutí o schválení bylo odsunuto na únor 2019.

Někteří analytici se domnívají, že schválení hlavního bitcoinového ETF by mohlo světu digitálních měn významně otřesit a otevřít toto odvětví investorům, kteří se chtějí účastnit, bez rizika spojeného s přímým nákupem a prodejem tokenů. Od této chvíle se však budoucnost fondu VanEck teprve uvidí.

Stablecoiny se ujímají vedení

Stablecoiny jsou digitální tokeny vázané na nekrytou měnu, které fungují jako zajišťovací mechanismy proti potenciálnímu poklesu podkladových cen kryptoměny – a mohou to být jen nejlepší naděje odvětví do roku 2019. Stablecoiny mohou růst v příštím roce zaznamenat ze dvou důvodů: jeden , výsledek dlouhodobé nestability ne centralizovaných tokenů a dva, současný vůdce v odvětví stablecoinů, tether, je v pozici, kdy bude sesazen z trónu.

Jako jeden z prvních stabilcoinů, které se dostaly do hlavního proudu, utrpěl tether (USDT) řadu vysoce propagovaných rostoucích bolestí, zatímco se rozvíjelo subodvětví. Do hry již vstoupily další stablecoiny, jejichž cílem je zmařit jeho dominanci.

Co víme jistě?

I když je těžké říci, které digitální měny, pokud vůbec nějaké, v roce 2019 zaznamenají dramatický nárůst cen, můžeme s jistotou říci, že kryptoměna v dohledné době nezmizí. Blockchain, základní technologie mnoha kryptoměn, se rozšířil daleko za odvětví digitálních měn a pravděpodobně se letos dočká nových aplikací. Vlády a regulační orgány se budou i nadále potýkat s tím, jak co nejlépe usnadnit a ovládat digitální tokeny.

Je možné, že rozkvět kryptoměn přišel a odešel, ale je také možné, že trh s kryptoměnami má stále spoustu vzhůru. Víme jistě jednu věc: kryptoměny byly jednou umístěny tak, aby převrátily celý finanční systém. Tento druh hluku nezmizí přes noc, takže očekávejte, že budete od kryptoměny – nebo alespoň jejích fanoušků číslo jedna – slyšet alespoň další rok.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: