Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jste obchodník s trendy nebo swing trader?

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Swing trading  > Jste obchodník s trendy nebo swing trader?

Jste obchodník s trendy nebo swing trader?

Finanční trhy jsou nesmírně složité, ale většina obchodních strategií má tendenci spadat do jedné ze dvou kategorií: sledování trendů nebo swingové obchodování.

Každá strategie má své výhody a nevýhody i specifické požadavky, které musí investoři důsledně dodržovat, aby nedocházelo k chybám. Mnoho investorů však tyto protichůdné strategie náhodně používá, aniž by pochopilo, jak to může podkopat ziskovost. Určete, zda jste obchodník s trendy nebo swing trader, abyste svou strategii vylepšili správně.

Shrnutí

  • Obchodníci s fashionable obvykle obchodují nahoru nebo dolů, přičemž obchody trvají více než měsíce.
  • Swing obchodníci obecně obchodují v rozmezí, nakupují na úrovních podpory a prodávají na úrovních odporu. Jejich obchody obvykle trvají krátkodobě.
  • Trendoví obchodníci mají tendenci se zaměřovat na širší ekonomické zprávy, zatímco swingoví obchodníci se zaměřují na krátkodobé cenové změny.
  • Ve vztahu k trendovým obchodníkům obchodují swingoví obchodníci častěji a kratší dobu, přičemž také zaujímají větší pozice a jsou přesnější s načasováním své pozice.

Trendy a swing trading

Teoreticky obchodník s trendem riskuje v trendu uptrendu nebo downtrendu a zůstává v pozici, dokud se pattern nezmění. Naproti tomu swingový obchodník pracuje v mezích trhů vázaných na rozsah, nakupuje na podporu a prodává na odpor.

Swingové obchodování má tendenci fungovat nejlépe pro kratší časové rámce, zatímco strategie sledování trendů lze aplikovat měsíce. Čáry se však v posledních desetiletích rozmazaly kvůli dostupnosti grafů v reálném čase professional všechny časové intervaly.

Který vyhovuje vašemu stylu

Noví a střední obchodníci by si měli vybrat jednu z těchto disciplín na začátku svého tržního vzdělávání a držet se jich, dokud nebudou zvládnuti nebo dokud nezjistí, že se lépe hodí pro jiný přístup. Zkušení obchodníci mohou tyto strategie libovolně kombinovat a spojovat, často vytvářejí vysoce účinné hybridy, které vyžadují silnou disciplínu, ale produkují vynikající výsledky.

Toto dvojí úsilí funguje nejlépe professional ty se silnými schopnostmi multitaskingu, kteří mohou obsahovat každou strategii v jejích správných mezích a zároveň upravovat řízení rizik tak, aby řešilo jedinečné vlastnosti hybridních strategií.

Například typické swingové obchody na dlouhé straně vyžadují rychlé východy při odporu, jako jsou staré výšky, zatímco sledovatelé trendů sedí na jejich rukou a umožňují cenným papírům tyto úrovně otestovat a prolomit. Hybridním přístupem může být prodej poloviny pozice při odporu, přičemž druhá polovina bude mít naději na útěk.

Craze Trader vs. Swing Trader

Stále jste zmatení ohledně klíčových rozdílů mezi swingovými obchodníky a trendovými obchodníky? Níže uvedené obchodní charakteristiky vám pomohou identifikovat váš současný přístup.

Pravidlo 80-20

Pravidlo 80–20 říká, že tržní trend je asi 20% času a dalších 80% tráví obchodováním v rozsahu, zpětným získáváním a dalšími protitrendovými akcemi, které testují hranice. Cenová rychlost změny stoupá v trendech, přitahuje obchodníka s trendy a klesá v obchodních rozsazích, což přitahuje swing tradery.

Velký obraz

Obchodníci s fashionable sledují široké ekonomické, politické a environmentální problémy, které by mohly ovlivnit výběr pozice nebo řízení rizik. Swingoví obchodníci tyto makro vlivy bezpečně ignorují a zaměřují se přímo na krátkodobé cenové akce.

Četnost obchodování

Swingoví obchodníci provádějí více pozic, ale drží je pro kratší časové rámce, zatímco trendoví obchodníci vykonávají méně pozic, ale drží je pro delší časové rámce.

Výběr pozice

Trendoví obchodníci vlastní nebo krátce prodávají cenné papíry s nejsilnějšími uptrendy a downtrendy, zatímco swingoví obchodníci vlastní nebo krátce prodávají cenné papíry na úrovni podpory nebo odporu.

Velikost pozice

Swing obchodníci drží větší pozice professional kratší časové rámce, zatímco trendoví obchodníci drží menší pozice pro delší časové rámce. Swing obchodníci využívají pákový efekt častěji než trendoví obchodníci.

Načasování polohy

Swingoví obchodníci usilují o dokonalé načasování, protože průměrná výhra nebo ztráta budou menší než u obchodníků s fashionable, kteří mohou zmeškat začátek nebo konec trendu a přesto si zaúčtovat značné zisky.

Vstupní strategie

Obchodníci s stylish vstupují do pozic, zatímco hybnost je silná, nebo čekají na protitrend ke snížení rizika. Swing tradeři riskují při podpoře nebo odporu, vyblednutí bariéry umístěním v opačném směru a umístěním zastávek tam, kde se ukázalo, že se mýlí.

Ukončete strategii

Swing obchodníci opouštějí pozice, když jsou zasaženy zastávky nebo jsou dosaženy cíle zisku. Obchodníci s stylish drží pozice, dokud se pattern nezmění, bez ohledu na časový rámec. Zarážejí na cenové úrovni, která signalizuje změnu trendu.

Závěr

Swing obchodníci a trendoví obchodníci provádějí strategie časování trhu, které vyžadují různé dovednosti. Zatímco zkušení hráči mohou tyto strategie úspěšně kombinovat, noví a střední obchodníci by se měli soustředit na jeden přístup a držet se ho, dokud nebudou plně zvládnuti.

Ať už jste obchodník s trendy nebo swing obchodník, vaše ziskovost bude záviset na vaší schopnosti použít řadu technických nástrojů professional vaši analýzu konkrétního trhu nebo cenných papírů. Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na kurz Technické analýzy na Akademii Investopedia, který zahrnuje vzdělávací videa a interaktivní obsah, který vám pomůže posílit vaše obchodní dovednosti.

 

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: