Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jsou vysoké objemy obchodování Crypto podvod?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Jsou vysoké objemy obchodování Crypto podvod?

Jsou vysoké objemy obchodování Crypto podvod?

Za svou relativně krátkou existenci se kryptoměnám podařilo shromáždit objemy obchodování, které by jim záviděly běžné akcie. Vezměme si v úvahu, že bitcoin, který byl světu představen v roce 2009, měl za poslední tři měsíce objem obchodování mezi 3 až 6 miliardami dolarů denně. Objem obchodů s Common Electrical Firm (GE), která se v roce 1962 stala společností kótovanou na burze, dosáhla podle Yahoo Finance během stejného období maxima přibližně 1 miliardy USD. (Viz také: Objem obchodování s bitcoiny klesá na dvouleté least).

Jak kryptoměnové burzy, které jsou hlavními příjemci vysokých objemů obchodování, protože zvyšují poplatky za obchodování, zaznamenávají tak vysoké údaje? Analytici a novináři analyzovali knihy objednávek na burzách a zvyšují rudé vlajky.

Neshoda pobídek a návštěv webových stránek

Nedávné dílo agentury Bloomberg poukazuje na anomálie v objemu obchodování kryptoměny se sídlem v Singapuru. Burza má motivační application spojený s transakčními poplatky účtovanými burzou za uživatele. System Transaction mining nabízí uživatelům 1,20 $ v digitálních tokenech za každý 1 $, který utratí za transakční poplatky. Několik uživatelů má na platformě více účtů a často používají algoritmické programy známé jako roboti ke zvýšení objemu obchodování mezi svými účty a vydělávání co nejvíce tokenů. Pokud se hodnota distribuovaných tokenů zvýší, ukáže se, že transakce je zisková. Takové obchody jsou známé jako umývací obchody a americké ministerstvo spravedlnosti již zahájilo vyšetřování kryptoměnových burz zapojených do této praxe. Calvin Cheng, podnikatel v Singapuru, řekl agentuře Bloomberg, že většina obchodů na burzách kryptoměn jsou „falešné“ obchody. Asim Ahmad, zakladatel společnosti Eterna Money – blockchainové investiční společnosti, uvedl, že ani těm největším burzám nelze důvěřovat, aby vykazovaly přesné objemy obchodování. (Viz také: Objem kryptoměn stoupá, překonává některé burzy).

Druhou červenou značkou professional Bloomberg je absence korelace mezi počtem návštěv webových stránek a objemy obchodů. Burzy kryptoměn s několika návštěvami webových stránek hlásí objemy obchodování, které se pohybují v miliardách dolarů. Podle agentury Bloomberg pochází 40% obchodů na 30 nejlepších burzách seřazených webem coinmarkecap.com, který agreguje ceny kryptoměny, z osmi míst s nejvyšším poměrem objemu k návštěvám. Opět existuje nesoulad mezi hlášenými návštěvami webových stránek Bitforexu a objemem jejich transakcí. Liquid, japonská burza, která je údajně dalším viníkem Bloomberg, uvedla, že její vysoký počet objemů obchodování může být způsoben automatizovanými obchodníky, kteří místo návštěvy svých webových stránek obvykle obchodují pomocí algoritmů.

Proč jsou důležité vysoké objemy obchodování?

Velké objemy obchodování na kryptoburzách slouží dvěma účelům. Nejprve pomáhají vyhnout se sklouznutí nebo drastickému pohybu cen v ceně kryptoměny při významném prodeji. Zadruhé, jsou důkazem důvěryhodnosti platformy kryptoměny a ukazateli důvěry uživatelů v začínajícím odvětví, které se zaměřilo na mainstreamové zaměření na pozadí skandálů a podvodů. Objemy obchodování jsou také důležitými ukazateli cenového pohybu: zvýšení objemu obchodování je obecně považováno za předzvěst velkého cenového pohybu.

Není to poprvé, co byly burzy kryptoměn obviněny ze sestavování údajů o objemu obchodování. V příspěvku na začátku tohoto roku obchodník a investor Sylvain Ribes zjistil, že čínská burza OKEx, která má mezi nejvyššími objemy obchodů, měla obrovský skluz, když došlo k prodeji kryptoměn v hodnotě 50 000 dolarů. Výsledky byly podobné, když revidoval částku obchodování na 20 000 $. Ribes dospěl k závěru, že bylo vyrobeno přibližně 93% objemu společnosti OKEx.

Experimenty na jiných burzách kryptoměn odhalily podobné datové human body. Na Huobi, další velké čínské burze, odhadoval, že 81,2% objemu bylo falešných. HitBTC a Binance, která je pravděpodobně největší platformou professional obchodování s kryptoměnami, vykázaly podobně velkou částku skluzu.

Investování do kryptoměn a dalších počátečních nabídek mincí (ICO) je velmi riskantní a spekulativní a tento článek nedoporučuje Investopedii ani pisateli investovat do kryptoměn nebo jiných ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: