Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

JPMorgan zahájí JPM Coin

Společnost JPMorgan Chase & Co. oznámila vytvoření JPM Coin, digitálního tokenu představujícího fiatovou měnu, v tiskové zprávě vydané v únoru 2019. JPM Coin využívá technologii blockchain, která usnadní převod plateb mezi institucionálními klienty. Mince se zásadně liší od kryptoměn, jako je bitcoin. Nejvýznamnější je, že je směnitelný v poměru 1: 1 professional fiatovou měnu v držení JPMorgan. Od února 2020 byla společnost JPM Coin stále součástí plánů společnosti do budoucna.

Shrnutí

  • JPM Coin je navrhovaný stabilnícoin, který JPMorgan plánuje vykoupit za americké dolary na bázi 1: 1.
  • Po spuštění bude JPM Coin k dispozici pouze velkým institucionálním klientům JP Morgan, nikoli jednotlivým uživatelům.
  • JPM Coin je navržen tak, aby urychlil převod finančních prostředků.
  • JPMorgan stále vyvíjel JPM Coin od února 2020.

Co je to JPM Coin?

JPM Coin je primárně nástroj, který pomáhá okamžitě převádět finanční prostředky mezi některými klienty JPMorgan. Taková digitální měna je nutná professional výměnu peněz mezi stranami na blockchainové knize. JPM Coin je nástroj, který pomáhá dokončit tento proces efektivněji než tradiční osady.

JPM Coin nejsou peníze v běžném slova smyslu. Místo toho se jedná o digitální token, který představuje americké dolary držené společností JPMorgan Chase. Udržuje hodnotu rovnou jednomu americkému dolaru. Pokud JPMorgan Chase považuje spuštění JPM Coinu za úspěšné, plánuje jej banka v budoucnu použít s jinými fiat měnami.

Pro klienty bude použití JPM Coinů relativně jednoduché. Nejprve klient vloží částku na konkrétní účet a obdrží odpovídající mince JPM. Dále mohou být tyto coiny použity k usnadnění transakcí napříč blockchainovou sítí a dalšími klienty JPMorgan. A konečně, klienti mohou své JPM coiny v bance směnit a přijímat americké dolary kdykoli.

Zatímco JPM Coin je podobný ostatním stablecoinům, existují také některé zásadní rozdíly. Za prvé, většina stablecoinů má otevřený přístup a je přístupná veřejnosti. Na druhou stranu bude JPM Coin k dispozici pouze konkrétním klientům JPMorgan se správnými oprávněními. Tito klienti musí být zejména institucionálními klienty banky. JPM Coin je navržen tak, aby usnadnil převod finančních prostředků, zatímco většina stablecoinů je považována za investiční nástroj. A konečně, JPM Coin bude vždy směnitelný ve fiat měně držené JPMorgan. Díky tomu je mnohem transparentnější než mnoho stablecoinů, jako je Tether.

JPMorgan Coin by měl být stabilnější než většina ostatních stablecoinů.

Co to znamená?

JPMorgan Coin přináší reputaci jedné z největších a nejstabilnějších bank na světě nové a nejisté finanční technologii. JPMorgan Chase dále plně vyhovuje americkým a mezinárodním bankovním zákonům a předpisům. Regulační dohled je v prostoru kryptoměny dlouhodobě sporným bodem. Podpora velké banky může nalákat některé dříve skeptické investory, aby začali zkoumat prostor digitální měny. Je však důležité poznamenat, že JPM Coin byl stále ve vývoji od února 2020.

Co bude dál?

V současné podobě bude JPM Coin používán pouze k usnadnění plateb mezi institucionálními klienty JPMorgan Chase. Z dlouhodobého hlediska hodlá banka tento system rozšířit o další měny. Možná bude JPM Coin nakonec k dispozici pro jednotlivé zákazníky. Jako první program svého druhu od významné americké banky by JPM Coin mohla pomoci přivést vypořádání transakcí s digitální měnou do hlavního proudu finančního světa. Vývoj JPM Coin představuje změnu srdce professional generálního ředitele JPMorgan Jamieho Dimona, který dříve nazýval bitcoin podvodem.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: