Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jelení definice

Jelení definice

Co je jelen?

Stag je slangový výraz professional krátkodobého spekulanta – například denního obchodníka – který se pokouší těžit z krátkodobých pohybů trhu rychlým pohybem na pozicích a z nich. Denní obchodníci nebo jeleni obvykle vyžadují přístup k velkému množství likvidního kapitálu, aby mohli financovat své pozice a vydělávat si na živobytí. To je nutné, protože se mohou pokoušet získat výnosy z malých pohybů cen několikrát denně nebo s více pozicemi současně.

Jeleni často používají techniky spojené s technickou analýzou nebo čtením pásky jako základ pro svá obchodní rozhodnutí, protože dlouhodobá fundamentální analýza obvykle nepomůže, když se snažíte udělat rychlé obchodní rozhodnutí v průběhu hodin nebo minut.

Shrnutí

  • Roháč je krátkodobý spekulant, který se snaží profitovat z krátkodobých cenových pohybů, například jednodenní obchodník.
  • Jelení obchodníci obvykle vyžadují značné množství kapitálu, aby mohli efektivně vydělávat na malých pohybech cen a vydělávat si na živobytí. Minimální požadovaný zůstatek v United states of america na obchodním účtu den akcií je 25 000 $.
  • Jeleni používají spoustu strategií a jeleni se mohou během několika sekund změnit z býčího na medvědího nebo naopak, protože se často mění podmínky krátkodobého obchodování.

Pochopení jelena

Termín jelen označuje spekulanta, který nakupuje a prodává akcie v krátkém časovém rámci, aby dosáhl rychlých zisků. Roháč obchodník hledá podmínky, kde je pravděpodobné, že cena akcie (nebo jiného aktiva) bude mít velký pohyb ceny vyšší nebo nižší, a poté se podle toho umístí, aby využil následný pohyb ceny.

Jinou strategií nebo taktikou, kterou může jelen použít, je být více tvůrcem trhu. V tomto případě mohou hledat akcie / aktiva, která jsou relativně stabilní, ale pokusí se nakoupit blízko podpory nebo prodat blízko odporu a / nebo zachytit rozpětí na základě předpokladu, že se cena příliš nepohybuje a mohou zisk z rozsahu nebo trhaných cenových pohybů.

Mezi obchodníky zapojené do strategií jelenů patří jednotliví obchodníci i instituce. Za účelem zisku z malých krátkodobých cenových pohybů spojených s denním obchodováním budou obchodníci obecně nakupovat velké bloky akcií. Professional každodenní obchodování s akciemi v United states je minimální požadovaný zůstatek na účtu 25 000 USD. To je minimum amount, ale většina denních obchodníků začíná a využívá více.

Býci, medvědi a jeleni

Býčí a medvědí jsou dva nejběžnější výrazy používané k popisu myšlenkových procesů a akcí jednotlivého investora. Tato mentalita je založena na záměrech investorů, kteří se snaží získat z pohybů trhu.

Býčí obchodník je ten, kdo věří, že cena aktiva poroste. Stratégové nákupu a držení jsou obvykle býčí investoři.

Medvědí obchodníci jsou na druhé straně ti, kteří věří, že cena aktiva poklesne.

I když dlouhodobý trader může být neustále býčí, vždy hledá něco, co by koupil, a za předpokladu, že akcie vždy v průběhu času vzroste, může se jelující investor rychle změnit z býčího na medvědí a naopak. V kterýkoli daný den může aktivum růst nebo klesat, a dokonce i když aktivum celkově roste, budou existovat období, kdy padne. Vzhledem k tomu, že jelen je v obchodech pouze na krátkou dobu, mohou obchodovat s mnoha z těchto cenových oscilací výše a níže.

Taktika jelení obchodování

Existuje mnoho různých způsobů denního obchodování. Někteří obchodníci hledají aktivum, které má vyšší pattern, a poté se pokusí o nákup během zpětného získávání peněz, nebo když se cena pohybuje nad předchozím prudkým nárůstem. Stejný koncept lze aplikovat na klesající trendy, když se podíváme na krátký vstup, když cena způsobí, že nový švih je nízký nebo se stáhne a poté začne znovu klesat.

Ostatní obchodníci mohou hledat různé akcie nebo aktiva a pokoušet se nakupovat v blízkosti podpory a prodávat v blízkosti odporu. Předpokládají, že cena aktiva zůstane relativně stabilní a nebude se výrazně pohybovat nad rámec podpory nebo odporu.

Ostatní obchodníci sledují průniky grafů, které by mohly naznačovat prudký pohyb ceny aktiva.

Ostatní jelení obchodníci sledují mezery na otevřeném trhu. Poté se rozhodnou, zda mezeru vyblednou za předpokladu, že se mezera v průběhu dne vyplní, nebo zda budou obchodovat ve směru mezery za předpokladu, že se cena bude i nadále pohybovat ve směru mezery.

Ve všech případech se obchodník pokouší profitovat z vnitrodenních cenových pohybů a obvykle přijme jeden nebo více takových obchodů za den, nebo možná mnoho takových obchodů.

Příklad strategie jeleního obchodování s akciemi

Trendové strategie jsou mezi jeleny oblíbené, protože fashionable umožňují obchodníkům soustředit se na obchodování trendovým směrem a potenciálně profitovat, pokud bude craze pokračovat.

Následující graf společnosti Momo Inc. (MOMO) ukazuje rozdíl vyšší, následovaný počátečním nárůstem cen. Cena brzy klesne zpět pod objemově váženou průměrnou cenu (VWAP) a open. Po neúspěchu posunout se výše a poklesu pod otevřenou hodnotou by se mohl trendový obchodník dívat na to, jak zkrátí další pullback a všechny následné pullbacky za předpokladu, že downtrend začne a zůstane nedotčen.

Ukazatele, jako je stochastický oscilátor, mohou být použity při rozhodování o obchodování. V tomto případě lze jako signál ke zkrácení použít medvědí křížení se signálním vedením poblíž překoupeného území.

Příklad strategie jeleního vstupu na 1minutovém akciovém grafu.
TradingView

Pokud je populace trendová, může tento styl vstupu fungovat dobře. V příkladu bylo uvedeno několik krátkých vstupních signálů, které všechny poskytly příležitost k zisku. Taková vstupní strategie narazí na problémy, když se craze zpomalí nebo cenová akce bude trhanější. To může mít za následek několik falešných signálů nebo cena nepostupující v očekávaném směru po signálu.

Z tohoto důvodu jeleni obvykle nespoléhají pouze na jeden nástroj nebo formu analýzy. Sledují celkové tržní podmínky, čtou cenové akce a mohou jim při obchodování pomoci jeden nebo více technických indikátorů, dovednosti čtení pásky nebo statistiky.

Kromě vstupní strategie budou mít jelenoví obchodníci také výstupní pravidla, která jim řeknou, kdy se dostat ze ziskových obchodů a ztratit obchody. Mají také pravidla professional velikost pozice, která jim dávají vědět, jak velkou nebo malou pozici by měli zaujmout při konkrétním obchodním nastavení.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: