Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jednoduché a efektivní strategie obchodování při odchodu

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Obchodní strategie pro začínající tradery  > Jednoduché a efektivní strategie obchodování při odchodu

Jednoduché a efektivní strategie obchodování při odchodu

Obchodníci tráví hodiny jemným dolaďováním vstupních strategií, ale poté vyfouknou své účty špatnými výjezdy. Ve skutečnosti většině z nás chybí efektivní plánování odchodu, často se otřásá za nejhorší možnou cenu. Tento dohled můžeme napravit klasickými strategiemi, které mohou zvýšit ziskovost. Než se pustíme do strategií, začneme s pohledem na to, proč je období držení tak důležité. Pak přejdeme k nepochopenému konceptu načasování trhu, poté přejdeme k zastavení a škálování metod, které chrání zisky a snižují ztráty.

Shrnutí

  • Mnoho obchodníků navrhuje silné strategie odchodu, ale poté nenasledují, až přijde čas jednat výsledky mohou být zničující.
  • Při vytváření svého plánu začněte s výpočtem úrovní odměn a rizik před vstupem do obchodu, poté použijte tyto úrovně jako plán k opuštění pozice za nejlepší cenu, ať už profitujete nebo ztrácíte.
  • Načasování trhu, často nepochopený koncept, je při správném použití dobrou strategií ukončení.
  • Metody cease-loss a škálování také umožňují důvtipným a metodickým investorům chránit zisky a snižovat ztráty.

Období držení

Je nemožné mluvit o odchodech, aniž bychom si všimli důležitosti doby držení, která dobře spolupracuje s vaší obchodní strategií. Kouzelné časové rámce zhruba odpovídají širokému přístupu zvolenému k vyřazení peněz z finančních trhů:

Vyberte kategorii, která nejvíce odpovídá vašemu tržnímu přístupu, protože to určuje, jak dlouho musíte rezervovat svůj zisk nebo ztrátu. Držte se parametrů, jinak riskujete, že z obchodu uděláte investici nebo z hybné síly skalp. Tento přístup vyžaduje disciplínu, protože některé pozice fungují tak dobře, že je chcete udržet mimo časová omezení. I když můžete prodloužit a zmáčknout období držení, abyste zohlednili tržní podmínky, váš odchod v rámci parametrů buduje důvěru, ziskovost a obchodní dovednosti.

Načasování trhu

Před vstupem do každého obchodu si zvykněte stanovovat cíle odměn a rizik. Podívejte se na graf a najděte další úroveň odporu, která pravděpodobně vstoupí do hry v časových omezeních vaší doby držení. To označuje cíl odměny. Poté najděte cenu, kde se prokáže, že se mýlíte, pokud se zabezpečení otočí a narazí na něj. To je váš rizikový cíl. Nyní vypočítejte poměr odměna / riziko a hledejte alespoň 2: 1 ve svůj prospěch. Cokoli menší a měli byste obchod přeskočit a přejít na lepší příležitost.

Zaměřte řízení obchodu na dvě klíčové výstupní ceny. Předpokládejme, že se věci vyvíjejí podle vašich představ a postupující cena se pohybuje směrem k vašemu cíli odměny. Cenová rychlost změny nyní vstupuje do hry, protože čím rychleji se dostane na magické číslo, tím větší flexibilitu máte při výběru výhodného opuštění. První možností je slepý odchod za cenu, poklepat si na záda za dobře odvedenou práci a přejít na další obchod. Lepší možností, když je cena silně fashionable ve váš prospěch, je nechat ji překročit cíl odměny, přičemž na této úrovni umístíte ochranný doraz, zatímco se pokoušíte přidat k ziskům. Pak hledejte další zjevnou bariéru, zůstaňte v pozici, dokud neporuší vaši dobu držení.

Pomalé zálohy jsou obtížnější při obchodování, protože mnoho cenných papírů se přiblíží, ale nedosáhne cíle odměny. To vyžaduje strategii ochrany zisku, která se rozjede, jakmile cena překročí 75% vzdálenosti mezi vašimi cíli rizika a odměny. Umístěte koncovou zarážku, která chrání částečné zisky, nebo pokud obchodujete v reálném čase, držte jeden prst na výstupním tlačítku a sledujte ticker. Trik spočívá v tom, zůstat v pozici, dokud vám cenová akce nedává důvod se dostat ven.

Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

V tomto příkladu se akcie společnosti Electronic Arts Inc. (EA) v říjnu prodávají a snižují tak srpnové minimal. O dva dny později znovu připojí podporu a vydá 2B Koupit signál, jak je definován v klasice z roku 1993 „Trader Vic: Metody mistra Wall Street“. Obchodník vypočítá odměnu / riziko následovně, plánuje vstup blízko 34 $ a end-reduction těsně pod novou úrovní podpory:

  • CÍL ODMĚNY (38,39) – CÍL RIZIKA (32,60) = 5,79
  • ODMĚNA = CÍL ODMĚNY (38,39) – VSTUP (34) = 4,39
  • RIZIKO = VSTUP (34) – RIZIKOVÝ CÍL (32,60) = 1,40
  • ODMĚNA (4,39) / RIZIKO (1,40) = 3,13

Pozice jde lépe, než se očekávalo, mezera nad cílem odměny. Obchodník reaguje zastavením ochrany zisku přímo na cíli odměny a zvyšuje jej každou noc, dokud vzhůru dojde k dalšímu pokroku. (Viz také: Hra na mezeru.)

Efektivní strategie ukončení buduje důvěru, dovednosti v oblasti řízení obchodu a ziskovost.

Stop Reduction Procedures

Zastávky musí jít tam, kam vás dostanou, když bezpečnostní služba poruší technický důvod, proč jste provedli obchod. Jedná se o matoucí koncept professional obchodníky, kteří byli naučeni umisťovat zastávky na základě libovolných hodnot, jako je 5% čerpání nebo 1,50 $ pod vstupní cenou. Tato umístění nedávají smysl, protože nejsou naladěny na charakteristiky a volatilitu konkrétního nástroje. Místo toho použijte porušení technických funkcí – jako jsou trendové čáry, zaokrouhlená čísla a klouzavé průměry – k určení přirozené ceny prevent-decline.

Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

V tomto příkladu akcie Alcoa Corporation (AA) trhají výše se stálým vzestupným trendem. Stojí nad 17 $ a táhne se zpět k tříměsíční trendové linii. Následný odskok se vrací na greatest a povzbuzuje obchodníka ke vstupu na dlouhou pozici v očekávání úniku. Zdravý rozum diktuje, že zlom trendu ukáže, že teze rally je špatná, požadující okamžitý odchod. 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) se navíc přizpůsobil trendové linii, což zvyšuje pravděpodobnost, že narušení přiláká další prodejní tlak.

Moderní trhy vyžadují další krok v efektivním zastavení umístění. Algoritmy nyní běžně cílí na běžné úrovně quit-decline, otřásají maloobchodními hráči a poté skákají zpět přes podporu nebo odpor. To vyžaduje, aby zastávky byly umístěny mimo čísla, která říkají, že se mýlíte a potřebujete se dostat ven. Nalezení ideální ceny, abyste se jim vyhnuli zastavit běhy je více umění než věda. Obecně platí, že dalších 10 až 15 centů by mělo fungovat na obchodu s nízkou volatilitou, zatímco hybnost může vyžadovat dalších 50 až 75 centů. Při sledování v reálném čase máte více možností, protože můžete opustit svůj původní rizikový cíl a znovu vstoupit, pokud cena skočí zpět přes napadenou úroveň.

Škálování výstupních strategií

Pro přístup k škálování výstupu zvyšte svoji zastávku, abyste se zlomili, jakmile se nový obchod dostane do zisku. To může budovat důvěru, protože nyní máte volný obchod. Pak se posaďte a nechte to běžet, dokud cena nedosáhne 75% vzdálenosti mezi cíli rizika a odměny. Poté máte možnost opustit všechny najednou nebo po částech. Toto rozhodnutí sleduje velikost pozice i použitou strategii. Například nemá smysl rozdělovat malý obchod na ještě menší části, takže je efektivnější hledat nejvhodnější okamžik k vyhození celého podílu nebo použít strategii halt-at-odměna.

Větší pozice těží z odstupňované strategie odchodu, přičemž jednu třetinu opustí na 75% vzdálenosti mezi cíli rizika a odměny a druhou třetinu u cíle. Umístěte koncovou zarážku za třetí část poté, co překročí cíl, a použijte tuto úroveň jako východ na dně, pokud se poloha otočí na jih. Postupem času zjistíte, že tento třetí kousek je záchranář, který často vytváří podstatný zisk. Nakonec zvažte jednu výjimku z této stupňovité strategie. Někdy trh rozdává dárky, a to je naše práce sbírat nízko visící ovoce. Když tedy zpravodajský šok způsobí značnou mezeru ve vašem směru, okamžitě a bez lítosti opusťte celou pozici podle staré moudrosti: Nikdy se nedívejte na dárkového koně v ústech.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: