Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jednoduchá dohoda o definici budoucích tokenů (SAFT)

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Jednoduchá dohoda o definici budoucích tokenů (SAFT)

Jednoduchá dohoda o definici budoucích tokenů (SAFT)

Co je jednoduchá dohoda professional budoucí tokeny (SAFT)?

Simple Agreement for Future Tokens (SAFT) je investiční smlouva nabízená vývojáři kryptoměn akreditovaným investorům. Je považován za cenný papír, a proto musí být v souladu s předpisy o cenných papírech.

Získávání finančních prostředků prodejem digitální měny vyžaduje víc než jen budování blockchainu. Investoři chtějí vědět, do čeho se dostávají, že měna bude životaschopná a budou legálně chráněni.

Zatímco společnost, která získává peníze prostřednictvím kryptoměny, by mohla obejít použití formálního rámce professional vstup na globální finanční trhy, musí dodržovat mezinárodní, federální a státní právo. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je použití Simple Agreement for Foreseeable future Tokens neboli SAFT.

Shrnutí

  • Easy Settlement for Upcoming Tokens (SAFT) je dohoda o případném převodu tokenů od vývojářů kryptoměny investorům.
  • SAFT byly vytvořeny, aby pomohly kryptoměnám získávat finance bez porušení předpisů.
  • Jednoduchá dohoda o budoucím kapitálu (Protected) umožňuje začínajícím investorům převést své hotovostní investice na kapitál v určitém okamžiku v budoucnosti.

Porozumění SAFT

SAFT je formou investiční smlouvy. Byly vytvořeny jako způsob, jak pomoci novým podnikům v kryptoměně získávat peníze bez porušení finančních předpisů, konkrétně předpisů, které určují, kdy je investice považována za cenný papír.

Rychlost, s jakou kryptoměny rostly, daleko předstihla rychlost, s jakou se regulační orgány zabývají právními problémy. Teprve v roce 2017 Komise professional cenné papíry (SEC) poskytla zásadní pokyny ohledně toho, kdy bude prodej počáteční nabídky mincí (ICO) nebo jiných tokenů považován za stejný jako prodej cenného papíru.

Jednou z nejdůležitějších regulačních překážek, které musí nový kryptoměna projít, je Howeyův take a look at. Nejvyšší soud United states to vytvořil v roce 1946 ve svém rozhodnutí o Komise pro cenné papíry v. WJ Howey Co., a používá se k určení, zda je transakce považována za cenný papír.

Předpisy

Protože je nepravděpodobné, že by vývojáři kryptoměn dobře ovládali zákon o cenných papírech a nemuseli mít přístup k finančnímu a právnímu poradenství, může pro ně být snadné se vyvarovat porušení předpisů. Vývoj SAFT vytváří jednoduchý a levný rámec, který mohou nové podniky využít k získávání finančních prostředků, přičemž zůstávají v souladu s právními předpisy.

Když společnost prodá investorovi SAFT, přijímá od tohoto investora finanční prostředky, ale neprodává, nenabízí ani nevyměňuje minci ani žeton. Místo toho investor obdrží dokumentaci, která naznačuje, že pokud bude vytvořena kryptoměna nebo jiný produkt, bude investorovi udělen přístup.

SAFT vs. Harmless

SAFT se liší od Uncomplicated Arrangement for Long term Equity (Protected), která umožňuje investorům, kteří vkládají hotovost do startupu, převést tento podíl na kapitál později. Vývojáři využívají prostředky z prodeje společnosti SAFT k rozvoji sítě a technologie potřebné k vytvoření funkčního tokenu a poté tyto tokeny poskytují investorům s očekáváním, že bude existovat trh, do kterého budou tyto tokeny prodávány.

Vzhledem k tomu, že SAFT je nedluhový finanční nástroj, investoři, kteří si koupí SAFT, čelí možnosti, že v případě selhání podniku přijdou o své peníze a nebudou mít žádný postih. Dokument umožňuje investorům pouze převzít finanční podíl v podniku, což znamená, že investoři jsou vystaveni stejnému podnikovému riziku, jako kdyby si koupili Safe.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web