Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jeden z největších vynálezů historie?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Jeden z největších vynálezů historie?

Jeden z největších vynálezů historie?

Nedávná zpráva společnosti Coin Telegraph naznačuje, že blockchainová technologie, decentralizovaný účetní systém, který podporuje svět kryptoměn, může být nejdůležitějším vynálezem od internetu. Ve skutečnosti bylo v přehledu některých z největších vynálezů, které kdy lidstvo vyprodukovalo, včetně tiskařského lisu, zařízení s elektrickým pohonem a rádia, shledáno, že blockchain sdílí mnoho rysů těchto předchozích epochálních vynálezů. Níže prozkoumáme některé z těchto podobností a probereme, jaké mohou mít důsledky tohoto rozdílu pro technologii blockchain.

Podle katalogu velkých vynálezů The Atlantic sdílejí některé z nejinovativnějších a nejvlivnějších produktů a nápadů v historii společné vlastnosti. I když je nemožné přijít se skutečně objektivním seznamem, při vytváření katalogu bylo přístupem dokumentovat názory několika odborníků, z nichž každý mohl zařadit nejlepší vynálezy podle svého vlastního odůvodnění.

Nejdůležitější vynálezy jsou často považovány za vynálezy, které mají schopnost rozšiřovat lidský intelekt prostřednictvím nových a inovativních tvůrčích a expresivních možností. Světově měnící se vynálezy, jako je tiskařský lis, papír a net, otevírají jednotlivcům nové způsoby komunikace a vyjádření. Professional některé má blockchainová technologie stejný příslib, protože umožňuje nové formy zabezpečené anonymní komunikace v mnoha oblastech po celém světě.

Infrastrukturní význam

Mnoho z vynálezů, které měly největší dopad na lidstvo, jsou ty, které se staly tak integrovanými do našeho každodenního života, že si o nich v tuto chvíli stěží myslíme. Odborníci mezi tyto položky počítají vynálezy jako cement a sanitační systémy a také elektřinu. Blockchain rozhodně ještě nedosáhl tohoto bodu. Mnoho lidí v komunitě digitálních měn však věří, že nekrytá měna bude někdy nahrazena kryptoměnou. Vzhledem k tomu, že blockchain podtrhuje všechny transakce kryptoměny, takový posun by znamenal, že blockchain bude hrát roli v podstatě v každé peněžní interakci, která probíhá.

Zdraví a dlouhověkost

Mezi další nejdůležitější vynálezy patří ty, které jako penicilin a očkování pomohly vymýtit nemoc a prodloužit životnost. Technologie blockchain je v této kategorii pravděpodobně méně přímo použitelná ve srovnání s předchozími příklady, ale přesto má potenciál zlepšit zdraví pomocí zlepšení zdravotní péče. V United states jsou systémy zdravotní péče všeobecně považovány za velmi zastaralé a lékaři se stále spoléhají na poměrně zastaralé technologie, jako jsou faxy a pagery. Pokud by mohl být blockchain integrován do systému zdravotní péče, jak se snaží některé projekty dosáhnout, není těžké si představit, že by přímo zlepšoval životy a léčebné plány pro pacienty všeho druhu.

Pohyb lidí a zboží

Blockchain lze použít ke sledování pohybu zboží novými vzrušujícími a výkonnými způsoby. Stačí se podívat na příklady společností, které zjistily, že blockchain jim umožnil sledovat zásilky produktů se stupněm účinnosti mnohem vyšším než tradiční modely, aby o tom viděl důkazy. Tímto způsobem by se blockchain mohl řadit vedle radikálních vynálezů, jako je parní stroj, automobil a letadlo, i když o něco méně přímým způsobem.

Mnoho aplikací

Mnoho z nejvlivnějších vynálezů všech dob má tak širokou škálu aplikací, že je obtížné je správně kategorizovat. Od svého běžného používání v 90. letech ovlivnil internet prakticky každou oblast obchodního i osobního života. Zatímco blockchain je na scéně novější, existuje mnoho příznivců, kteří mají pocit, že jeho aplikace jsou v podstatě neomezené.

V případě blockchainové technologie je pravděpodobné, že bude nějakou dobu trvat, než někdo přesvědčivě argumentuje, že si získala místo mezi nejdůležitějšími inovacemi v historii. Postupem času stále více a více jednotlivců dospělo k přesvědčení, že tento potenciál má.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: