Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Je rok 2019 rokem bezpečnostního tokenu?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Je rok 2019 rokem bezpečnostního tokenu?

Je rok 2019 rokem bezpečnostního tokenu?

Blockchain je jednou z nejrychleji rostoucích digitálních technologií v nedávné historii a jeho revoluční decentralizovaný product si osvojují průmyslová odvětví široko daleko. Část jeho popularity je odvozena od kryptoměny, která je nyní deset allow stará – počítá se do roku 2009, roku zahájení bitcoinu, první zavedené kryptoměny.

Když se zrodil bitcoin, kryptoměna byla právě to: měna. Termín „kryptoměna“ je však nyní poněkud datovaný. Nárůst počátečních nabídek mincí (ICO) znamená, že nyní existují tisíce různých kryptoměn, přičemž mince generované ICO se běžně označují jako „tokeny“.

Letos, 2019, bude pravděpodobně signalizovat vzestup jednoho zvláštního druhu tokenu, nazývaného bezpečnostní token, který poskytuje jeden z dosud nejvíce povzbudivých případů technologie blockchain.

klíčové jídlo

  • Jeden speciální druh kryptoměny, bezpečnostní token, je na vzestupu.
  • Bezpečnostní tokeny jsou v podstatě digitální, likvidní smlouvy pro zlomky jakéhokoli aktiva, které již má hodnotu, jako je nemovitost, automobil nebo akcie společnosti.
  • Použití bezpečnostních tokenů znamená, že investoři mohou očekávat, že jejich vlastnický podíl bude zachován v knize blockchain.
  • Díky své schopnosti prokázat hodnotu by mohly tokeny zabezpečení převálcovat tradiční finanční trhy ve prospěch novějších hybridnějších modelů blockchainu.

Pohyb v novém směru

Jakmile se kryptoměna dříve používala k popisu alternativ fiat income obecně a konkrétně k bitcoinům, je nyní frázová fráze pokrývající doslova jakoukoli platbu převoditelnou prostřednictvím blockchainu.

Utility je místo, kam trh směřoval poté, co se bitcoiny staly starými zprávami. Výstižně pojmenované „tokeny utility“ jsou výsledkem ICO, kdy uživatelé blockchainové platformy platí za tokeny prodané během ICO, nebo které vydělávají za poskytování dalších relevantních vstupů. Golem je relevantním příkladem, který umožňuje uživatelům půjčovat energii svého vlastního počítače do sítě, která jej kolektivně využívá ke spuštění vzdáleného superpočítače. Uživatelé vydělávají golemové síťové tokeny neboli GNT za připojení k síti, ale mohou si je také koupit prostřednictvím burzy. Token základní pozornosti je podobný, uživatelé jsou v BAT odměněni za používání prohlížeče Courageous a prohlížení reklam.

Tyto tokeny však v některých případech dosahují o něco více než bodů za věrnostní odměnu udělených kreditními kartami a sotva je třeba je označit v tokenové formě, aby příslušná platforma fungovala. Přiložit jim hodnotu je cvičení nejednoznačnosti, protože trh předstírá, že hodnotová nabídka a trh podkladového podniku (potenciální nebo skutečný) činí jeho tokeny cennějšími. To často není tento případ. Projekty, jako jsou výše uvedené, získávají stále nové partnery a uživatele, a přesto se jejich tokeny stále pohybují ve vztahu k bitcoinu a trhu jako celku. Účastníci s užitkovými žetony jsou tedy kupující služby, nikoli investoři do ní. Výsledkem jejich příspěvku k neregulovanému crowdsale je jednoduše schopnost využívat samotnou službu a nic víc.

Jakmile se kryptoměna dříve používala k popisu alternativ fiat revenue obecně a konkrétně k bitcoinům, je nyní frázová fráze pokrývající doslova jakoukoli platbu převoditelnou prostřednictvím blockchainu.

Lepší rovnováhu lze najít v bezpečnostních tokenech, které jsou v podstatě digitálními, likvidními smlouvami pro zlomky jakéhokoli aktiva, které již má hodnotu, jako je dům, auto, malba nebo kapitál ve společnosti.

Výhody bezpečnostních tokenů

Označení částečného vlastnictví skutečného aktiva v tokenech zabezpečení je nápad, který je přirozeně strukturovanější a znamená, že investoři mohou očekávat, že jejich vlastnický podíl bude zachován v hlavní knize blockchainu.

Bezpečnostní tokeny jsou přirozeným mostem mezi tradičním finančním sektorem a blockchainem a mají obě výhody stejně. Důvodem je, že aktiva rozdělená prostřednictvím tokenů již existují na tradičním trhu – dokonce i na největších trzích, jako jsou akcie (veřejné nebo soukromé) a nemovitosti. Mnoho blockchainových projektů má nyní platformy, které přímo podkopávají starý model ICO tokenizací kapitálových práv professional společnosti před IPO.

Nedostatečná regulace tokenů utilit způsobila, že společnosti, které získávají kapitál, mohou obcházet institucionální financování spolu s příslušnými náklady a odpovědností. Vzhledem k neustále volatilnímu trhu s kryptoměnou a jeho prudkému poklesu v roce 2018 je však riskantnější zahájit ICO a očekávat dostatečně stabilní podmínky professional provoz společnosti. Mnoho projektů se okamžitě rozhodlo inkasovat, aby zůstalo solventní. Tím se potopí již i tak slabý argument, že účastníci ICO jsou „investory“ do mladých společností, a otevírá se tak brána novým myšlenkám, jako je The Elephant.

Zadejte The Elephant

The Elephant je prvním sekundárním trhem professional akcie před IPO postavené na blockchainu. Tokenizací práv k budoucím akciím v startupech po jejich veřejné nabídce přináší The Elephant’s industry obrovský zdroj likvidity na stávající trh s takovými aktivy, který je notoricky obtížné orientovat. Vzhledem k tomu, že společnostem trvá veřejnost déle než dříve, mnoho z nich nemůže využít svých kapitálových práv až deset permit. Blockchainová infrastruktura konečně poskytuje trh, kde lze tato práva kupovat a prodávat transparentně, ve prospěch držitelů práv i nadšenců kryptoměny.

Konečnou hrou zde je sloučení tradičního finančního trhu a trhu s kryptoměnou dohromady, pro zlepšení obou. Jiné projekty pracují na podobných nápadech, například Funderbeam, který již pomohl více než 100 startupům před IPO (blockchain a jinak) získat více než 5,8 milionů dolarů. Causam Exchange používá paralelní koncept k prodeji vlastních akcií prostřednictvím blockchainu, prostřednictvím toho, čemu říká Bite, nebo Blockchain Instrument for Transferable Fairness. Dokonce i Nasdaq bere s myšlenkou začlenění blockchainu do seznamu veřejných společností, s jeho nedávno oznámenou platformou Linq schopnou vydávat soukromé cenné papíry prostřednictvím blockchainu.

Cryptocurrency Storm Clears

Enormní vzestup a následný propad trhu s kryptoměnami na začátku roku 2018 vytvořil vlny, které čistily celou blockchainovou krajinu. Poté, co se bouře rozplynula, zůstalo několik projektů s dobrou pověstí a skutečnou hodnotou, které blockchain využívaly z nutnosti, spíše než jen hledat rychlou cestu professional získávání finančních prostředků. Společnosti, které chtějí získat kapitál, se čím dál více nebudou pokoušet obcházet institucionální modely, ale místo toho se budou hromadit v těch, které již vyhovují předpisům. Vzhledem k jeho případům reálného použití a schopnosti denominovat hodnotu by bezpečnostní token mohl vyvolat tradiční finanční trhy ve prospěch hybridního modelu dostupného z blockchainu a jeho doprovodných výhod.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: