Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Je Robinhood pro investory bezpečné?

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Brokeři na investování  > Je Robinhood pro investory bezpečné?

Je Robinhood pro investory bezpečné?

Zakladatelé společnosti Vladimir Tenev a Baiju Bhatt, absolventi Stanfordské fyziky, věřili, že Robinhood bude motivovat novou generaci potenciálních investorů...

Robinhood, on the web zprostředkování pouze professional mobilní telefony, bylo spuštěno v prosinci 2014 s čekacím seznamem více než 500 000..Posláním společnosti bylo zpřístupnit finanční trhy, a to především nabídnutím obchodů bez provize, žádných minim účtů a snadno použitelné mobilní aplikace.

Shrnutí

  • Makléřství pouze professional mobily Robinhood se snadno používá a neúčtuje žádné provize, ale investoři se obávají přístupu makléřů k IRA a finančním poradcům. Někteří také věří, že je příliš snadné použití a způsobuje, že investoři činí ukvapená rozhodnutí.
  • Robinhood Gold je upgradovaná služba, která poskytuje investorům přístup k maržovému účtu, ale zvýšení použitelného kapitálu může být stejně velkým rizikem jako výhodou, což některým investorům přinese nadměrné využití nevyváženého portfolia.
  • Mnoho investorů považuje jiné makléřské společnosti za lepší nabídku. I když účtují provize z obchodů, přístup k fondům a důchodovým účtům je činí žádoucí volbou.

Společnost Robinhood spustila prémiovou obchodní platformu Robinhood Gold, která nabízí obchodování s prodlouženým provozem, maržové účty a větší okamžité vklady výměnou za paušální měsíční poplatek na základě úrovní nákupu zlata..Například maržové účty v rozmezí 3 000 až 6 000 USD s maržovou kupní silou 3 000 USD jsou účtovány 15 USD měsíčně.

1 miliarda dolarů

Co tvrdí Robinhood, že svým uživatelům ušetřilo provize a poplatky...

Není pochyb o tom, že Robinhood si získal věrné pokračování a společnost je podporována významnými hráči, jako jsou Google Ventures, Index Ventures a Andreessen Horowitz..Ale je to bezpečné? Zde byste měli vědět.

Jak jsou regulovány makléřské obchody?

Robinhood, stejně jako všechny makléřské společnosti, které manipulují s cennými papíry, je regulována Komisí pro cenné papíry (SEC). SEC byla založena Kongresem po krachu akciového trhu v roce 1929 a snaží se dohlížet na trh cenných papírů, aby zajistila transparentnost a spravedlivé obchodování...

Primárním mechanismem dodržování předpisů SEC je stíhání občanskoprávních případů proti společnostem a jednotlivcům, kteří se dopouštějí podvodů, šíření nepravdivých informací nebo obchodování zasvěcených osob. SEC však nenabízí ochranu professional individuálního investora – nezabezpečuje proti ztrátě ani jinak nechrání vaši investici před akcemi, které může vaše makléřská společnost podniknout.

Kromě regulace SEC se většina makléřských společností dobrovolně účastní samoregulačních organizací (SRO), jako je Financial Marketplace Regulatory Authority (FINRA). Na SRO dohlíží SEC, ale nejsou součástí vlády. Makléři, kteří jsou členy FINRA, se podřizují pravidlům a předpisům organizace, které zahrnují testování a licencování agentů a makléřů a transparentní rámec pro zveřejňování informací, který chrání investory..Robinhood udržuje členství ve FINRA...

Jaké další ochrany jsou k dispozici?

Investiční účty se společností Robinhood kryje společnost Securities Investor Protection Corporation (SIPC), což je nezisková členská společnost, která chrání peníze investované do makléřské společnosti, která podá návrh na konkurz nebo narazí na jiné finanční potíže..SIPC byl vytvořen Kongresem v roce 1970 na základě zákona o ochraně investorů v oblasti cenných papírů (SIPA) a jeho zaměření je extrémně úzké...

Nemá oprávnění vyšetřovat nebo regulovat své členy – existuje pouze k obnově fondů investorů (až do výše 500 000 USD pro cenné papíry a hotovost nebo 250 000 USD pouze v hotovosti na účet) držených finančně problémovými makléři. Všechny účty Robinhood jsou chráněny podle SIPC.

Existují další rizika spojená s obchodováním na základě Robinhood?

Professional většinu investorů nejsou potenciální rizika spojená s používáním Robinhood spojena s regulačním rámcem pokrývajícím jejich účty. Například Robinhood je velmi elegantní a minimální aplikace a investiční nástroje jsou rudimentární ve srovnání s nástroji jiných významných makléřských společností, jako jsou TD Ameritrade Keeping Company (AMTD) a E * Trade Fiscal Company (ETFC). To může vést k ukvapenému a neinformovanému rozhodování, zejména professional začínající investory.

Aplikace Robinhood navíc ztěžuje správu diverzifikovaného portfolia. Většina recenzentů naznačuje, že sledování více než tří nebo čtyř pozic není u Robinhood praktické, což vede k převažování vašeho portfolia nad jednou nebo dvěma akciemi – nikdy to není dobrá praxe.

Za zmínku stojí také to, že neexistuje žádný reinvestiční application dividend, i když společnost naznačuje, že tento method může být v budoucnu nabídnut. Platforma Robinhood v současné době umožňuje pouze obchodování s akciemi a ETF – dluhopisy a podílové fondy jsou vyloučeny. To opět znamená, že nakloníte své portfolio směrem k jedné třídě aktiv.

Kvůli pohodlí se Robinhood neintegruje s jinými nástroji professional správu financí, jako je mincovna nebo Quicken, takže neexistuje žádný pohodlný způsob, jak sledovat vaše podíly jako součást vašeho celkového finančního obrazu mimo aplikaci Robinhood. Kromě toho neexistuje možnost účtu IRA, s výjimkou investorů z daňových úspor a dlouhodobých výhod plánů penzijního spoření...

Závěr

Pro určitou třídu investorů může být Robinhood tím správným nástrojem ve správný čas. Professional dlouhodobé investory však může být lepší alternativou účty IRA u hlavního brokera. V mnoha případech si můžete otevřít účet bez minima a získat obchody bez provize na mnoha, ne-li většině ETF, a přitom mít stále přístup ke všem údajům, grafům, nástrojům a vzdělávacím zdrojům, které potřebujete k informovanému rozhodování.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web