Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Je kryptoměna mrtvá navždy?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Je kryptoměna mrtvá navždy?

Je kryptoměna mrtvá navždy?

Vzhledem k tomu, že byl vytvořen téměř před deseti lety, bitcoiny a trh s kryptoměnou, který vytvořil, čelí neustálému proudu doomsayers, kteří prohlašují, že mince je mrtvá nebo míří k zastarání. O deset allow později má jediný bitcoin hodnotu čtyř číslic a zdá se, že našel určitou stabilitu v tandemu s jeho rostoucí splatností. Totéž nelze říci o sektoru, který nyní zahrnuje tisíce mincí a žetonů, z nichž každý vykazuje různé stupně úspěchu.

Navzdory všem svým příslibům se zdá, že kryptoměny stále nepronikají do hlavního proudu. Stále existuje jen velmi málo obchodníků, kteří přijímají krypto platby, a většina finančních služeb je nadále vypořádávána v nekrytých měnách. Kritici tvrdí, že kryptoměna mohla být zábleskem v pánvi. Pro příznivce jsou však náznaky jasné, že i při současném utracení kryptoměn bude sektor silnější.

Která skupina má pravdu?

Shrnutí

  • Kryptoměny se na trhu staly docela populárními od doby, kdy byly poprvé představeny počátkem roku 2000.
  • Bitcoiny dosáhly historických maxim a v prosinci 2017 se blížily hodnotě 20 000 USD, poté došlo k pádu následujícího měsíce.
  • Kritici kryptoměny tvrdí, že trh je ztracen hlavně kvůli nedostatečnému přijetí, odmítnutí aplikací pro krypto-ETF a budoucnosti regulace na trhu.
  • Navrhovatelé tvrdí, že tyto měny získávají na hlavním trhu větší dynamiku a směřují k tomu, aby se staly standardem professional platby a směny hodnot v různých průmyslových odvětvích.

Co říkají skeptici

Počet kryptoměn na trhu leží někde nad 2 000. To by měl být jasný signál, že sektor zažívá growth, ale čísla jsou klamná. Podle zprávy CNBC je více než 800 z nich v podstatě mrtvých – to znamená, že mají méně než penny. Z těch, které zůstanou, je relevantní pouze malý počet. Nemluvě o zprávách o nekontrolovatelných podvodech a podvodech na trhu s počáteční nabídkou mincí (ICO) a dalších známkách potíží professional tento sektor.

Problémy začínají bitcoiny, protože kryptoměna čelila v roce 2018 značným obtížím. Po dosažení stratosférických výšek s oceněním téměř 20 000 USD v prosinci 2017 se ceny bitcoinů v lednu zhroutily a snažily se dosáhnout svých předchozích maxim. Hodnota provedených krypto transakcí, která byla astronomická v prvním čtvrtletí roku 2018, se navíc ve druhém čtvrtletí zhroutila o téměř 75%.

Bitcoinové transakce od svého pádu neustále rostly a k 15. dubnu 2019 dosáhly 365 972.

Nedostatečné přijetí, zejména na investiční scéně, lze částečně připsat tomu, že US SEC odmítla více než tucet žádostí o seznam fondů obchodovaných na burze s bitcoiny (ETF).

Ještě důležitější je, že kryptoměny, které si užívají svobodu a svobodu, protože neregulované komodity rychle končí. Došlo k drastickému vzestupu regulačních snah, kdy země po celém světě zaujaly vážnější a uvážlivější postoj. Toto, jak tvrdí mnozí skeptici, by mohlo být dalším hřebíčkem do rakve, který by potlačil růst a omezil skutečný potenciál sektoru jako disintermediální síly.

Argument pro kryptoměny

I když je pravda, že ceny bitcoinů – a tím i většiny ostatních kryptoměn – – propadly počátkem roku 2018, zdá se, že volatilita, která kdysi definovala trh, postupně slábne. I když je to professional spekulanty špatná zpráva, je to vynikající zpráva pro institucionální investory – o nichž mnozí věří, že jsou klíčem k odemčení budoucnosti kryptoměny.

Kryptoměny a blockchain obecně začínají sbírat další tradiční přijetí. Zatímco obchodníci si dávají pozor na digitální měny, banky, významné technologické firmy a další korporace je již začaly zaměstnávat.

„Kryptoměna není zdaleka mrtvá,“ říká generální ředitelka a zakladatelka Ceek VR Mary Spio. „Je to jen poškrábání špičky ledovce směrem k tradičnímu přijetí, když společnosti nabídnou účelnou hodnotu v reálném životě a integraci kryptoměn, začneme vidět další vlna a oživení kryptoměny. Je to všechno o vytváření přirozenější poptávky a méně spekulací a humbuku. “

Ve skutečnosti se zdá, že mnoho kryptoměn, které vybledly, byly ty, které byly založeny na humbuku a na něčem jiném.

Satoshi Nakamoto je název používaný neznámým tvůrcem bitcoinů.

Agada Nameri z iCapital, dceřiné společnosti iAngels zaměřené na blockchainové příležitosti, vysvětluje:

Přestože v roce 2018 došlo k poklesu na trhu po býčím běhu v roce 2017, jsme přesvědčeni, že budoucnost má vzestup, a to díky institucionálnímu kapitálu proudícímu do kryptoaktiv. V rámci kryptoaktiv se distribuce bohatství posune od užitkových tokenů k bitcoinům a pravděpodobným bezpečnostním tokenům.

I když mnozí zastřelili myšlenku, že bitcoiny a kryptotrh jsou mainstreamové, sektor je odhodlán dokázat, že se mýlí. Zatímco kryptoměny nemusí být standardem professional platby a směny hodnot, technologie, která je jejich základem – blockchain – se rychle stává standardem v různých odvětvích a průmyslových odvětvích.

Snad ještě důležitější je, že služby, které tyto nástroje poskytují, jsou založeny na kryptoměnách a tokenech a jsou jimi poháněny. Vzhledem k tomu, že společnosti nadále opravují bolestivé entire body a objevují nová řešení starých problémů s blockchainem bez tření, krypto ještě více napne své svaly.

Závěr

Navzdory mnoha pochybovačům a doomsayerům se trh s kryptoměnami neustále rozšiřuje a prospívá. Ačkoli ceny divoce kolísaly – a v některých případech enormně negativně – odvětví se konečně začíná stabilizovat a zdá se, že stále více opouští své dětství.

Jak více společností objevuje využití professional krypto a blockchain a více uživatelů je přijímá jako způsob, jak si zjednodušit život, zůstanou ústředním bodem konverzace v technologii. Zajímavější je, že díky lepšímu prokazování své hodnoty v různých situacích – od bankovnictví po nákup kávy – se technologie dále udrží. Mince mohou přicházet a odcházet a mnoho kryptoměn je skutečně pravděpodobné, že selžou, ale tento sektor bude nadále pokračovat v nezmenšené míře.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: