Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Je čas obchodovat s ETF China Bull?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Mezinárodní finanční trhy  > Je čas obchodovat s ETF China Bull?

Je čas obchodovat s ETF China Bull?

Čínské akcie získaly v roce 2018 výprask, protože společnosti, které působí v druhé největší ekonomice světa, podlehly silnému prodejnímu tlaku uprostřed spadu obchodní války se Spojenými státy a zpomalující se ekonomiky, která většinu roku znervózňuje investory.

Vzhledem k tomu, že prezident Trump a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching dosáhli na summitu G-20 v Argentině příměří, když se snažili vyjednat pevnou a trvalou obchodní dohodu, čínské akcie k 18. prosinci 2018 překonaly S&P 500 o 6% .

Neuspokojivé údaje o průmyslové produkci a maloobchodním prodeji z minulého týdne mají několik analytiků spekulujících, že Čína může také zavést účinnější stimulační opatření v boji proti své zpomalující se ekonomice. „„ Čínský růst se stále zpomaluje a naznačuje, že k jeho stabilizaci je pravděpodobně zapotřebí důraznějších politických stimulů, “uvedl Shane Oliver, vedoucí investiční strategie společnosti AMP Capital Traders Restricted (AMP.AX),“ uvedl Bloomberg.

Tyto faktory mohou dát čínským burzovním fondům obchodovaným na burze (ETF) tolik potřebný vzestup a poskytnout obchodníkům ziskové krátkodobé až střednědobé obchodní příležitosti. Podívejme se na každý fond podrobněji.

iShares China Significant-Cap ETF (FXI)

Společnost iShares China Massive-Cap ETF (FXI), která byla zahájena v roce 2004, se snaží sledovat index FTSE China 50. Jak naznačuje název srovnávacího indexu, fond investuje do 50 největších a nejlikvidnějších čínských akcií kótovaných na hongkongské burze cenných papírů. Od 18. prosince 2018 nabízí FXI atraktivní dividendový výnos 3,6% a do dnešního dne (YTD) se vrátil -9,72%. Výkon se za poslední měsíc zlepšil, ETF vzrostl téměř o 1,5%. Fond je největším čínským ETF s 5,84 miliardami spravovaných aktiv (AUM) a účtuje si ,74% poplatek za správu.

Po výrazném zotavení v lednu se cena FXI ustavičně snížila a v listopadu dosáhla 6,95% oživení. Zdá se, že cena akcií ETF formuje inverzní vzorec hlavy a ramen, což naznačuje možné obrácení trendu směrem vzhůru. Cena se nedávno vrátila k vzestupné linii, která spojuje hlavu vzoru a pravé rameno. Obchodníci, kteří vstupují na současných úrovních, by se měli podívat na bankovní zisky mezi 43 a 44 dolary, kde se cena může dostat do odporu při klesající hranici, která sahá až do konce ledna, a 200denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA). Zvažte zastavení pod listopadovým výkyvem nízko, abyste uzavřeli ztrátové obchody.

StockCharts.com.

ProShares Ultra FTSE Čína 50 ETF (XPP)

ProShares Extremely FTSE China 50 ETF (XPP), vytvořený v polovině roku 2009, se pokouší zajistit dvojnásobný denní výnos indexu FTSE China 50, který má sklon k finančním, telekomunikačním a energetickým společnostem. Krátkodobí obchodníci by měli mít na paměti, že průměrné rozpětí ,69% ETF snadno eroduje malé vnitrodenní zisky. Obchodováním za 60,74 USD s AUM 27,81 milionu USD a poměrem nákladů ,95% se fond snížil zhruba o 25% meziročně, ale k 18. prosinci 2018 vykazuje sportovní zisky za poslední měsíc 2,35%.

Cena XPP uzavřela pondělní obchodní seanci pod 50denní SMA, ale měla by najít podporu z nedávné trendové linie. Obchodníci by měli hledat vstupní bod poblíž 60 USD s objednávkou end-reduction pod listopadovou cenovou konsolidací. Objednávky se ziskem by se mohly pohybovat mezi 67 a 73 dolary, kde je pravděpodobné, že cena najde odpor vůči klesající linii a 200denní SMA.

StockCharts.com.

Direxion Day by day FTSE China Bull 3X ETF (YINN)

S AUM ve výši 325,65 milionů USD si Direxion Daily FTSE China Bull 3X ETF (YINN) klade za cíl poskytnout trojnásobek denní výkonnosti indexu FTSE China 50. Díky těsnému průměrnému rozpětí pouhých ,05% je fond vhodný jak pro denní obchodníky, tak pro obchodníky s houpačkou, kteří chtějí agresivní býčí sázku na čínské akcie. Fond, který byl založen v roce 2009, má výnos od začátku roku -41,44%, ale k minulému měsíci se k 18. prosinci 2018 vrátil 2,38%. YINN má poměr výdajů 1,03% a vyplácí 2,4% dividendový výnos.

Stejně jako FXI a XPP sledovala společnost YINN po většinu roku 2018 svůj referenční index nižší. Nadprůměrný objem vstoupil do ETF v říjnu a listopadu, když se zvýšila volatilita globálního akciového trhu. Za tyto dva měsíce získal ETF čistý příliv 63,95 milionu USD. Cena fondu v současné době stojí na podpoře na vzestupné linii, která sahá až do konce října. Konzervativní obchodníci možná budou chtít počkat na vytvoření obrácení svícen, jako je kladivo nebo býčí zaplavující vzor, ​​než zahájí dlouhou pozici. Zastávky mohly sedět pod vzorem obrácení použitým pro vstup na trh. Zvažte zadání objednávky na zisk na úrovni 25 USD – oblasti, kde se cena může setkat s odporem vodorovné čáry a klesající 200denní SMA.

StockCharts.com.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: