Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Je Apple Pay bezpečný?

Apple Pay je mobilní platební systém, který od září 2019 používalo téměř 440 milionů lidí na celém světě. Jeho tempo růstu lze skutečně popsat jako výbušné, protože jeho dosah byl podle údajů o rok dříve jen 292 milionů. Statista.com...

Shrnutí

  • Apple Fork out je určitě bezpečnější než hotovost a má více bezpečnostních prvků než kreditní karty.
  • Některé funkce zabezpečení, například dvoufaktorová identifikace, jsou volitelné.
  • Složitý přístupový kód je stále dobrý nápad.

Pokud jde o to, zda je to bezpečné nebo ne, použití Apple Spend je určitě bezpečnější než hotovost. Použití by mělo být bezpečnější než u plastu, pokud vlastník účtu povolí jeho plné bezpečnostní funkce.

Bezpečnostní funkce Apple Shell out

Apple Spend lze použít k dokončení transakce u jakéhokoli obchodníka, webového prodejce nebo aplikace, která ji přijme. Kromě toho umožňuje uživatelům odesílat a přijímat peníze od ostatních uživatelů prostřednictvím zpráv. (Od července 2020 byla tato funkce k dispozici pouze v United states)..

Každá transakce zahrnuje řadu bezpečnostních opatření:

  • Využívá technologii near-discipline interaction (NFC), technologii založenou na čipu, která komunikuje se čtečkou karet bez nutnosti kontaktu s ní. Karta zůstane v peněžence.
  • Za účelem dokončení transakcí může uživatel použít dvoufaktorovou identifikaci, včetně ID prstu nebo obličeje, stejně jako přístupového kódu. Použití prstu nebo ID obličeje je volitelné.
  • Apple radí svým zákazníkům, aby si vybrali složitý přístupový kód. Nemůže vám zabránit v použití jména vaší kočky jako přístupového kódu, takže tento bezpečnostní tip, jako je dvoufaktorová identifikace, je dobrovolný.
  • Obchodníkovi nikdy není dáno číslo původního kartového účtu. (Apple k tomu také nemá přístup.)
  • Ke zpracování transakcí se používá metoda tokenizace. To znamená, že je vytvořen jedinečný šifrovaný kód pro jednorázové použití. Tento kód, nikoli číslo vašeho účtu, se přenáší za účelem autorizace transakce.
  • Pokud má uživatel někdy podezření, že se účet stal nezabezpečeným, může být Apple Fork out deaktivován prostřednictvím systému iCloud.

Apple slibuje, že nikdy nebude sdílet informace o kartách ve svém cloudu. I když to znamená, že uživatelé musí do každého zařízení ručně zadávat informace o své kartě, zvyšuje to bezpečnost služby... ..

Co by se mohlo pokazit?

Netřeba dodávat, že Apple Pay a jeho konkurenti čelí neustálému útoku hackerů, kteří touží rozšířit své bezpečnostní zdi. Zdá se, že zatím tyto pokusy odhalily chyby zabezpečení vytvořené uživateli, ale nikoli společností Apple.

Jedna zpráva naznačuje, že hotspoty wi-fi lze použít k zachycení a opětovnému použití šifrovaných transakčních dat.

Jedna nepotvrzená zpráva tvrdí, že Apply Spend by mohl usnadnit zneužití ukradené identification. To znamená, že zločinec mohl jednoduše načíst ukradené informace, včetně čísel kreditních karet, do Apple iphone a jít na nákupy. (Za to by ve skutečnosti byla odpovědná banka, která ukradenou kartu vydala, nikoli Apple.)..

Útok bílého klobouku

Další nepotvrzená zpráva tvrdí, že hackeři „bílého klobouku“ byli schopni infikovat zařízení malwarem a poté zachytit údaje o platbách, jak je zadal uživatel iPhonu a poslal na server Apple. To bylo možné provést pouze na „jailbroken“ iPhonu, to znamená na softwaru, se kterým bylo manipulováno...

Další zpráva tvrdí, že uživatelé hotspotů wi-fi jsou zranitelní vůči hackerům, kteří mohou zachytit a znovu použít kryptogram, který se používá k povolení transakce Apple Pay. Ano, kryptogram má být použitelný pouze jednou, ale zřejmě někteří obchodníci umožňují jejich použití více než jednou. Další příklad chyby, která zneužívá nedokonalé používání systému Apple Pay...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: