Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaký je rozdíl mezi blockchainovými ETF a bitcoinovými ETF?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Jaký je rozdíl mezi blockchainovými ETF a bitcoinovými ETF?

Jaký je rozdíl mezi blockchainovými ETF a bitcoinovými ETF?

I když bitcoiny získávají v investiční komunitě trakci, bitcoinové ETF jsou stále sen. Mezitím blockchainové ETF již debutovaly na hlavních trzích. V běžném jazyce a zprávách se pojmy bitcoin a blockchain používají zaměnitelně. Výsledkem je, že několik investorů často zaměňuje blockchainové ETF za bitcoinové ETF.

Abychom pochopili rozdíl mezi bitcoinovými ETF a blockchainovými ETF, je důležité znát rozdíl mezi nástroji, které sledují. Bitcoin je kryptoměna a jeho základní technologií je blockchain. Toto rozlišení se stává důležitým, je-li posuzováno v kontextu investičních nástrojů.

Ačkoli bitcoinové futures jsou již nabízeny na dvou hlavních burzách v zemi, regulační status kryptoměny je ve většině jurisdikcí stále nejasný. Je zapojen do několika regulačních bitev a je podrobně zkoumán kvůli své roli při usnadňování trestné činnosti, jako je praní peněz.

Na druhou stranu byl blockchain „požehnán“ podobně jako generální ředitel JP Morgan Jamie Dimon a je přijímán širokým průmyslovým odvětvím. Není to ani zakázáno, ani pod kontrolou regulačních agentur.

Na regulovaných trzích již existují čtyři blockchainové ETF. Všechny čtyři byly spuštěny v roce 2018 a od tohoto psaní mají spravovaná aktiva v celkové hodnotě 278 milionů USD. Poměry jejich výdajů se pohybují od ,70% do ,65%.

Podle zprávy Wall Road Journal investoři vložili 180 milionů USD do blockchainových ETF během prvních dvou týdnů od jejich spuštění. Objemy obchodování těchto ETF byly také vyšší ve srovnání s jinými podobnými nástroji spuštěnými od října 2017. (Viz také: Proč kupovat tento bitcoinový ETF namísto skutečných bitcoinů.)

Jak se blockchain ETF liší od bitcoinových ETF?

Blockchain ETF primárně sledují ceny na akciových trzích společností, které investovaly do technologie blockchain ve svém fondu. Protože blockchain je technologie, není vázán na konkrétní společnost nebo produkt.

„Bitcoin potřebuje blockchain, ale blockchain bitcoin nepotřebuje,“ řekl Christian Magoon, generální ředitel společnosti Amplify ETF, největší ETF zaměřené na blockchain.

Blockchainový svět investic je velký a není omezen na konkrétní sektor. Například IBM uzavřelo partnerství s přepravní linkou Maersk za účelem implementace blockchainu v odvětví nákladní dopravy. Podobně má společnost Overstock s elektronickým obchodem investice do blockchainu prostřednictvím svých Medici Ventures a výměny digitálních mincí tzero. Tyto společnosti jsou přirozeně oblíbené u blockchainových ETF. Například organizace Amplify ETF Amplify Transformational Information Sharing ETF (BLOK) a Actuality Shares Nasdaq Nexgen Economy (BLCN) zahrnula obě společnosti do svých ETF.

Většina bitcoinových ETF aplikací před SEC navrhla sledování ceny bitcoinů prostřednictvím futures kontraktů obchodovaných na Cboe a CME. V tomto modelu ETF sledují cenu bitcoinů prostřednictvím vlastnictví futures kontraktů.

SEC však u návrhů ETF uvedla problémy „likvidity a ocenění“ a odmítla je. Bitcoinové futures kontrakty mají v současné době nízké objemy obchodování a likviditu. Výsledkem je, že futures sledují spotové směnné ceny, které jsou volatilní, na rozdíl od jejich vedení.

Ve své současné podobě jsou blockchainové ETF relativně méně volatilní ve srovnání s bitcoinovými ETF. Je to proto, že nejsou vystaveni volatilitě divokých cenových výkyvů bitcoinů.

Blockchain je rodící se technologie a v současné době nepředstavuje velký trh. Ceny akcií společností sledovaných ETF jsou proto náchylnější k faktorům, které se netýkají ani neovlivňují blockchainovou technologii. Po jejich spuštění budou bitcoinové ETF přímo ovlivněny politikami regulačních agentur týkajících se bitcoinů a kryptoměn.

Budou bitcoinové ETF k dispozici později v tomto roce?

Několik zpráv ke konci roku 2017 naznačilo zavedení bitcoinových ETF později v tomto roce. Časové rámce professional zavedení se pohybovaly od konce tohoto čtvrtletí do letošního léta. Cesta vedoucí k bitcoinovým ETF je ale kamenitá. Jak již bylo zmíněno dříve, SEC již odmítla několik návrhů týkajících se bitcoinových ETF. (Viz také: NYSE netopýři pro bitcoinové ETF.)

Na nedávném světovém vládním summitu Adena Friedman, generální ředitel společnosti Nasdaq, uvedla, že professional bitcoinové ETF ve Spojených státech může být „příliš brzy“. Podle ní jsou podkladové trhy, které určují cenu bitcoinů, neregulované a nemusí být nutně spravedlivé pro všechny účastníky. “A to znamená, že může dojít ke zkreslení cen,” řekla.

Toto zkreslení cen může mít za následek nespolehlivý koš cen ETF. Friedman neposkytl časovou osu professional spuštění bitcoinových ETF na americkém trhu a uvedl, že je „obezřetné, aby regulační trhy používaly režim„ Check out “a dozvěděly se o něm co nejvíce.“

Investování do kryptoměn a dalších počátečních nabídek mincí (ICO) je velmi riskantní a spekulativní a tento článek není doporučením Investopedie nebo pisatele investovat do kryptoměn nebo jiných ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací. K datu vzniku tohoto článku autor vlastní malé množství bitcoinů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web