Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaký dopad má nový generální prokurátor na zásoby konopí?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Jaký dopad má nový generální prokurátor na zásoby konopí?

Jaký dopad má nový generální prokurátor na zásoby konopí?

Když prezident Trump jmenoval dlouholetého a otevřeného odpůrce marihuany Jeffa Sessione jako generálního prokurátora United states, začínající legální konopný prostor znervózněl. Přestože se Sessions v některých případech nemusel tlačit proti rozhodnutím některých jednotlivých států legalizovat užívání marihuany, vyhlídky na federální legalizační legislativu pod jeho autoritou byly tak slabé, jaké kdy byly. Když prezident Trump poté na začátku listopadu požádal (a následně obdržel) rezignaci Session z funkce, vypadalo to jako požehnání professional legální konopný prostor. Jak zdůrazňuje Motley Idiot v nedávné zprávě, akcie marihuany se ve zprávách odrazily vzhůru, na základě širokého pocitu úlevy v celém odvětví. Dokonce i kanadské společnosti jako Tilray (TLRY) zaznamenaly prudký nárůst, a to navzdory skutečnosti, že nejsou přímo ovlivněny prací Sessionsa jako generálního prokurátora.

Obhájci právní oblasti marihuany mají přesto důvod být opatrní. Zatímco Trump jmenoval Matthewa Whitakera úřadujícím generálním prokurátorem, uchoval si seznam rumored kandidátů. Níže prozkoumáme postoje nejlepších potenciálních kandidátů k legálnímu konopí.

Rudy Giuliani

Bývalý starosta New Yorku a současný poradce prezidenta Trumpa viděl, jak se jeho jméno objevilo v diskusích o kandidatuře generálního prokurátora v roce 2016. Giulianiho tvrdý přístup ke kriminalitě jako starosty zahrnoval tvrdý postoj k marihuaně. Jeho úřad nařídil policii, aby zatkla jednotlivce, kteří vlastnili i malé množství marihuany. Je nepravděpodobné, že by nastolil novou vlnu federální legalizace, pokud by sloužil jako generální prokurátor.

Chris Christie

Chris Christie, bývalý guvernér New Jersey, má v minulosti odpor proti legalizaci marihuany. Zmínil se o příznivcích legalizace, že chtějí „otrávit naše děti“. Christie nicméně nedávno navrhl, aby podporoval práva jednotlivých států na vytváření vlastních právních předpisů týkajících se legalizace marihuany.

Alex Azar

Alex Azar v současné době slouží jako ministr zdravotnictví a sociálních služeb a může být kandidátem na nahrazení Sessionů. Začátkem letošního roku naznačil své přesvědčení, že „podle Motleyho blázna opravdu neexistuje nic jako lékařská marihuana“. Od té doby však Fda schválila produkt kanabidiolu vyrobený z léčby marihuanou pro určité typy epilepsie.

Pam Bondi

Dalším údajným kandidátem na put up generálního prokurátora je floridská generální prokurátorka Pam Bondi. Bondi již dříve pracoval na dodržování zákazu kouření lékařské marihuany v celém státě Florida. V poslední době nicméně vykazuje známky toho, že její postoj k legálnímu konopí se může měnit počátkem listopadu vydala nouzové pravidlo pro usnadnění přístupu pacientů na Floridě k Epidiolexu, výše uvedenému produktu kanabidiolu schválenému Food and drug administration.

Co se stane dál

Postoj dalšího generálního prokurátora by mohl mít významný dopad na legální konopí. Kanadské společnosti to však nebude mít vážný dopad, protože nejsou v provozu v United states. Generální prokurátor by však mohl narušit tok léčebného konopí z Kanady do United states, což by ovlivnilo samotné společnosti, výzkumné projekty, které provádějí, a pacientů. Generální prokurátor bude mít také mandát k určení, jak bude ministerstvo spravedlnosti stíhat federální zákony o marihuaně, které jsou v současné době v účetnictví. Periods naznačil, že má v úmyslu zaujmout agresivní přístup, ačkoli skutečnost, že prezident Trump také navrhl, že může být ochoten podpořit rozhodnutí jednotlivých států ohledně zákonů o marihuaně, by tento faktor mohla komplikovat. Jinými slovy to může sestupovat nejen k pocitům nového generálního prokurátora ohledně legálního konopí, ale také k jeho ochotě jít proti prezidentu Trumpovi.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: