Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaké jsou šance na skórování vítězného obchodu?

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Psychologie obchodování  > Jaké jsou šance na skórování vítězného obchodu?

Jaké jsou šance na skórování vítězného obchodu?

Délka běhu Šance

1

50%

2

25%

3

12,5%

4

6,25%

5

3,125%

6

1,5625%

Zde narazíme na problémy. Řekněme, že jsme právě provedli pět ziskových obchodů za sebou. Podle naší tabulky, která nám dává pravděpodobnost, že budeme mít pravdu (nebo špatně) pětkrát za sebou na základě 50% šance, jsme již překonali některé vážné šance. Šance na získání šestého ziskového obchodu vypadají extrémně nepatrně, ale ve skutečnosti tomu tak není. Naše šance na úspěch jsou stále 50%.

Lidé ztrácejí na finančních trzích (a v kasinech) tisíce dolarů, protože si neuvědomují náhodnost pravděpodobností. Šance z naší tabulky losování mincí jsou založeny na nejistých budoucích událostech a pravděpodobnosti jejich výskytu. Jakmile jsme dokončili sérii pěti úspěšných obchodů, tyto obchody již nejsou nejisté. Náš další obchod začíná nový potenciální běh a poté, co jsou výsledky professional každý obchod, začneme zpět v horní části tabulky, pokaždé. To znamená, že každý obchod má 50% šanci na vypracování.

Důvod, proč je to tak důležité, je 10, že když se obchodníci dostanou na trh, často si pletou řetězec zisků nebo ztrát buď jako dovednost, nebo nedostatek dovedností, což prostě není pravda. Ať už krátkodobý obchodník uskuteční více obchodů, nebo investor uskuteční jen několik obchodů ročně, musíme výsledky jejich obchodů analyzovat jiným způsobem, abychom pochopili, zda mají pouze „štěstí“ nebo zda jde o skutečnou dovednost. Je důležité si uvědomit, že statistiky platí professional všechny časové osy.

Dlouhodobé výsledky

Výše uvedený příklad uvedl krátkodobý obchodní příklad založený na 50% šanci, že bude správný nebo špatný. Platí to však dlouhodobě? Velmi. Důvodem je, že i když může obchodník zaujímat pouze dlouhodobé pozice, bude provádět méně obchodů. Získání údajů z dostatečného počtu obchodů tedy bude trvat déle, aby bylo možné zjistit, zda jde o jednoduché štěstí nebo zda to byla dovednost. Krátkodobý obchodník může uskutečnit 30 obchodů týdně a vykázat zisk každý měsíc po dobu dvou let. Překonal tento obchodník šance se skutečnými dovednostmi? Zdálo by se, protože šance na běh 24 ziskových měsíců jsou extrémně vzácné, ledaže by se šance nějak posunula více ve prospěch obchodníka.

A co dlouhodobý investor, který za poslední dva roky uskutečnil tři obchody, které byly ziskové? Vykazuje tento obchodník dovednosti? Ne nutně. V současné době má tento obchodník běh tří, což není obtížné dosáhnout ani ze zcela náhodných výsledků. Z toho plyne ponaučení, že dovednost se neodráží pouze v krátkodobém horizontu (ať už je to jeden den nebo jeden rok, bude se lišit podle obchodní strategie) to se také projeví v dlouhodobém horizontu. Potřebujeme dostatek obchodních údajů, abychom mohli přesně určit, zda je strategie dostatečně účinná k překonání náhodných pravděpodobností. A i při tom čelíme další výzvě: Každý obchod je událost, stejně tak měsíc a rok, ve kterém byly obchodovány.

Obchodník, který zadal 30 obchodů týdně, překonal denní kurzy a měsíční kurzy na dobrý počet období. V ideálním případě by prokázání investiční strategie během několika dalších allow vymazalo veškeré pochybnosti, že kvůli určité tržní situaci šlo o štěstí. Pro naše dlouhodobé obchodníky provádějící obchody, které trvají déle než rok, bude trvat několik dalších enable, než se prokáže, že strategie je zisková v tomto delším časovém rámci a za všech tržních podmínek.

Když vezmeme v úvahu všechny časové rámce a všechny tržní podmínky, začneme vidět, jak být ziskový ve všech časových rámcích a jak více posouvat šance na naší straně a dosahovat větší než náhodné 50% šance mít pravdu. Stojí za zmínku, že pokud jsou zisky větší než ztráty, může mít obchodník pravdu méně než 50% času a přesto bude mít zisk.

Jak výnosní obchodníci vydělávají peníze

Lidé samozřejmě vydělávají peníze na trzích, a to nejen proto, že měli dobrý běh. Jak dostaneme šanci v náš prospěch? Ziskové výsledky pocházejí ze dvou konceptů. První je založen na tom, co bylo diskutováno výše – být ziskové ve všech časových rámcích, nebo alespoň vyhrát více v určitých obdobích, než je ztraceno v jiných.

1 z 13 983 816

Pravděpodobnost shody a výhry v loterii se šesti čísly.

Druhým konceptem je skutečnost, že na trzích existují stylish, a to již z trhu nedělá hazard 50/50, jako v našem příkladu losování mincí. Ceny akcií mají tendenci běžet určitým směrem v určitých časových obdobích a během historie trhu to dělaly opakovaně. Pro ty z vás, kteří rozumějí statistikám, to dokazuje, že dochází k běhům (trendům) akcií. Nakonec tedy dostaneme křivku pravděpodobnosti, která není normální (pamatujte, že křivka zvonku, o které vaši učitelé vždy mluvili), ale je zkreslená a běžně se jí říká křivka s tlustým ocasem (viz tabulka níže). To znamená, že obchodníci mohou být trvale ziskoví, pokud používají stylish, i když jsou v extrémně krátkém časovém rámci.

Obrázek Julie Bang © Investopedia 2020

Závěr

Proč je příklad 50% pravděpodobnosti užitečný? Důvodem je, že lekce jsou stále platné. Obchodník by neměl zvyšovat velikost pozice ani podstupovat větší riziko (ve srovnání s velikostí pozice) kvůli řetězci výher, o kterém by se nemělo předpokládat, že k němu dojde v důsledku dovednosti. To také znamená, že obchodník by po dlouhém a výnosném běhu neměl zmenšovat velikost pozice.

Noví obchodníci se mohou uklidnit skutečností, že jejich prozkoumaný obchodní systém nemusí být vadný, ale metoda zažívá náhodný průběh špatných výsledků (nebo může ještě potřebovat nějaké vylepšení). Mělo by to také vyvíjet tlak na ty, kteří byli ziskoví, aby neustále sledovali své strategie, aby zůstali ziskoví v průběhu času.

Tento přístup může také pomoci investorům při analýze podílových fondů nebo zajišťovacích fondů. Často jsou zveřejňovány výsledky obchodování, které ukazují velkolepé výnosy vědět něco více o statistikách nám může pomoci posoudit, zda tyto výnosy budou pravděpodobně pokračovat, nebo zda výnosy byly jen náhodou.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web