Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaké jsou možnosti krátkodobých investic?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Jaké jsou možnosti krátkodobých investic?

Jaké jsou možnosti krátkodobých investic?

Pokud máte jen krátké časové období, do kterého můžete investovat své peníze, existuje několik investičních možností, které byste měli zvážit mimo běžné kontrolní a spořicí účty. Tyto alternativní krátkodobé investice jsou známé jako cenné papíry peněžního trhu.

Účty peněžního trhu

Některé z požadovaných vlastností krátkodobých investic jsou bezpečnost, likvidita a výnosy a účty peněžního trhu mají tyto vlastnosti. Účty na peněžním trhu jsou ideálním místem professional korporace a investory, aby na krátkou dobu zaparkovaly své peníze, zatímco čekají na příležitost k jejich nasazení. Peníze jsou snadno dostupné, je zde zanedbatelné riziko selhání a investiční mix je správně diverzifikován, takže i když není stanoven určitý individuální závazek, nemá to vliv na celkovou hodnotu účtu peněžního trhu.

Účty peněžního trhu generují pro krátkodobé investory výnosy vyšší než bankovní účty. Výnosy obvykle korelují s výnosy získanými těsně nad bezrizikovou mírou návratnosti, i když existují možnosti professional agresivnější a méně agresivní účty.

Pokladniční poukázky a komerční cenné papíry pro krátkodobé investování

Můžete například zvážit státní pokladniční poukázku (státní pokladniční poukázku): vládní dluhový cenný papír United states of america se splatností kratší než jeden rok. Státní pokladniční poukázky jsou jedním z nejvíce obchodovatelných cenných papírů a jejich popularita je způsobena hlavně jejich jednoduchostí. Splatnost T-účtu je buď tři, šest nebo 12 měsíců a nové se obvykle vydávají každý týden. Neustálé vydávání nových státních pokladničních poukázek a proces konkurenceschopného nabídkového řízení znamenají, že státní pokladniční poukázky lze snadno inkasovat kdykoli. Banky a makléřské společnosti navíc tradičně účtují velmi nízkou provizi za obchodování státních pokladničních poukázek. Pokladniční poukázky v United states of america můžete zakoupit prostřednictvím kterékoli z 12 financial institution Federálního rezervního systému nebo 25 poboček.

Komerční papír je další investice, kterou byste možná měli zvážit. Jedná se o nezajištěný krátkodobý úvěr vydaný společností, obvykle na financování pohledávek a akcie. Obvykle se vydává se slevou, která odráží aktuální tržní úrokové sazby. Splatnost se obvykle pohybuje ne déle než devět měsíců a vzhledem k mírně vyššímu riziku obvykle nabízí vyšší míru návratnosti než T-účet.

Vkladové certifikáty a akceptace bankéře

Vkladové certifikáty (CD) jsou termínované vklady v bankách. Tyto termínované vklady nelze vybírat na vyžádání, jako jsou prostředky na běžném účtu, a jsou obvykle vydávány komerčními bankami, i když je lze zakoupit také prostřednictvím makléřských společností. Mají konkrétní datum splatnosti (tři měsíce až pět let), konkrétní úrokovou sazbu mírně vyšší než státní pokladniční poukázky a mohou být vydány v jakékoli nominální hodnotě. Výše úroku, který můžete získat, však závisí na výši a délce investice, aktuálním prostředí úrokových sazeb a konkrétní bance. I když téměř každá banka nabízí CD, sazby se mohou velmi lišit, takže je důležité nakupovat.

Přijímání bankéřů (BA) jsou krátkodobé úvěrové investice vytvořené nefinančními společnostmi a zaručené bankou. Obchodují se se slevou v nominální hodnotě na sekundárním trhu. Pro společnosti působí BA jako obchodovatelný časový návrh pro financování dovozu, vývozu nebo jiných transakcí se zbožím. To je užitečné zejména v případě, že není známa bonita zahraničního obchodního partnera. Výhodou BA je, že nemusí být drženy do splatnosti a mohou být prodány na sekundárních trzích, kde jsou neustále obchodovány.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: