Průvodce » Investování » Finanční trhy » Americké finanční trhy » Jaké dny jsou americké burzy uzavřeny?

Jaké dny jsou americké burzy uzavřeny?

Podobně jako většina společností jsou hlavní akciové trhy v Usa otevřeny k obchodování pouze v běžné pracovní dny – od pondělí do pátku, s výjimkou svátků. Pokud jde o svátky, jak New York Stock Trade (NYSE), tak NASDAQ mají velmi podobné plány jako plán prázdnin federální vlády (až na několik výjimek):

 • NYSE a NASDAQ jsou otevřeny v Den veteránů a Den Columbuse (nebo v den, kdy jsou pozorovány).
 • NYSE a NASDAQ jsou na Velký pátek uzavřeny.

NYSE a NASDAQ jsou uzavřeny pro obchodování o následujících svátcích:

 • Nový rok
 • Martin Luther King, Jr. Working day
 • Den prezidentů (narozeniny Washingtonu)
 • Dobrý pátek
 • vzpomínkový den
 • Den nezávislosti
 • Svátek práce
 • Den díkůvzdání
 • Štědrý den

Úplné seznamy konkrétních dnů, kdy jsou uzavřeny NYSE a NASDAQ, najdete na stránce svátků NYSE a v obchodním plánu NASDAQ...

Shrnutí

 • Kromě Den veteránů, Columbusu a Velkého pátku se burzy NYSE a NASDAQ řídí prázdninovým plánem federální vlády pro uzavírání.
 • NYSE a NASDAQ jsou otevřeny na Den veteránů a Den Columbuse a oba jsou uzavřeny na Velký pátek.
 • Burzy na dluhopisovém trhu přesněji sledují sváteční harmonogram federální vlády, včetně uzavření na Den veteránů a Den Columbuse.
 • Existují stylish professional obchodní dny před a po svátcích, například tendence S&P 500 zaznamenat ztrátu v poslední obchodní den roku.

Zahraniční akciové trhy

Investoři a obchodníci s pozicemi na zahraničních akcích musí mít na paměti, že ne všechny země mají stejné svátky: zahraniční burzy mohou pokračovat v obchodování v dny, kdy jsou trhy v United states uzavřeny, a naopak.

Například vzhledem k tomu, že den díkůvzdání v Kanadě je jiným dnem než den díkůvzdání v United states (druhé pondělí v říjnu ve srovnání se čtvrtým listopadovým čtvrtkem), všechny kanadské akcie kótované na torontské burze cenných papírů (TSX) by na kanadské burze cenných papírů obchodovat neměly. Den díkůvzdání, ale bude pokračovat v obchodování v den, kdy padne americký den díkůvzdání...

Pokud svátek připadne na víkend, směnárna je uzavřena v pátek před nebo v pondělí po.

Ostatní finanční trhy

Prázdninové uzavírání burz cenných papírů v United states je řízeno volněji a má tendenci se řídit doporučeními asociace Securities Industries and Financial Markets Association (SIFMA). Dělají to však paralelně s výše uvedenými akciovými burzami, ačkoli Den Columbus a Den veteránů jsou zahrnuty v doporučeních SIFMA, a proto je trh s dluhopisy v těchto dnech uzavřen...

Dalším trhem, který mnoho investorů sleduje, je Chicago Board Options Trade (CBOE). Rovněž se rovnají svátkům NYSE a NASDAQ. Stejně jako mnoho zaměstnavatelů poskytuje CBOE navíc pracovní den volna, pokud svátek připadne na víkend. Pokud svátek připadne na sobotu, CBOE uzavře předchozí pátek a pokud připadne na neděli, trhy CBOE jsou uzavřeny následující pondělí. Obchodní relace mají tendenci se uzavírat také brzy před svátkem...

NYSE a NASDAQ budou uzavřeny brzy dva dny v roce 2020 – den po Dni díkůvzdání a den před Štědrým dnem.

Fakta o obchodování kolem svátků

Sezónnost může někdy hrát roli v obchodní strategii. Některé svátky na americkém trhu poskytují období sníženého objemu obchodování, protože mnoho investorů a obchodníků je zaneprázdněno prázdninami a rodinnými plány. Těsně před prázdninami bývají vydávány malé obchodní zprávy.

S&P 500 má tendenci obchodovat se ztrátou v poslední obchodní den roku a zisky v první den nového roku. Obchodní dny před a po 1. lednu mohou být ovlivněny sklizením daňových zisků / ztrát a rebalancováním portfolia.

Někdy je vzor obrácen, postupuje den před svátkem a den poté klesá. Obvykle se jedná o zisky ve čtvrtek před Velkým pátek a ztráty v následující obchodní den. Den prezidentů mívá ztráty oba dny, před i po. Naproti tomu Vánoce i Den díkůvzdání vidí zisky v oba dny...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.