Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaké byly původní společnosti Dow Jones Industrial Average (DJIA)?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Americké finanční trhy  > Jaké byly původní společnosti Dow Jones Industrial Average (DJIA)?

Jaké byly původní společnosti Dow Jones Industrial Average (DJIA)?

Dow Jones Industrial Ordinary (DJIA) vytvořil v roce 1896 Charles Dow a původně se skládal z 12 společností: American Cotton Oil, American Sugar, American Tobacco, Chicago Gasoline, Distilling & Cattle Feeding, Basic Electrical, Laclede Gas, Nationwide Guide, North Američan, uhlí a železo v Tennessee, kůže v Usa a guma v Usa.

V té době patřily tyto společnosti k titánům amerického průmyslu. Common Electric je jedinou společností, která si od vzniku indexu udržela své místo na DJIA pod svým původním názvem. Ostatní byli v průběhu permit rozděleni, převzati, rozpuštěni nebo odsunuti do stavu subsidiarity.

Porozumění DJIA

Charles Dow byl americký novinář, který s kolegou Edwardem Davisem Jonesem založil finanční zpravodajskou kancelář původně nazvanou Dow, Jones & Co.

Shrnutí

 • Vyberte si 12 společností, které nejlépe určují směr amerických akciových trhů.
 • Sčítejte jejich konečné ceny akcií každý den a vydělte 12.
 • To byl průmyslový průměr Dow Jones v roce 1896. (Nyní je to 30 společností.)

Jako každý pozorovatel, i Dow viděl, že mnoho nebo většina akcií má tendenci se ze dne na den pohybovat jako vlna stejným směrem, jak investoři reagují na události a očekávání. Snažil se dát tomuto každodennímu pohybu číslo.

Dow si vybral 12 z největších a nejvlivnějších společností dne. Každý z nich byl gigantem ve svém odvětví a nejvíce odrážel poptávku po surovinách, které akcieovaly americké hospodářství, jako je uhlí, cukr a ropa.

Na konci každého obchodního dne sečetl všechny jejich ceny akcií a vydělil je 12. To byl průmyslový průměr Dow Jones.

Představeno v The Wall Street Journal 26. května 1896 byla DJIA prvním indexem aktivity na akciovém trhu.

Načasování bylo příznivé. Spojené státy se dostaly z recese způsobené kolapsem Philadelphie a Reading Railroads v roce 1893. I přes potíže v železničním průmyslu ekonomická aktivita vzkvétala. Uhlí zůstalo dominantním palivem pro dopravu, poptávka po plynu a elektřině. Plodiny byly hlavním vývozem a zároveň zajišťovaly výživu Američanům.

Změny Dow

Jak se průmyslový věk země chýlil, elektřina se stala dominantním zdrojem energie a vedla k mnoha technologickým pokrokům, které spotřebitelé přijali. Ekonomika se posunula směrem k poskytování více spotřebního zboží a služeb a produktů založených na technologiích...

Změny komponent Dow 24. srpna 2020

24. srpna 2020 byly do Dow přidány společnosti Salesforce, Amgen a Honeywell, které nahradily společnosti Exxon-Mobil, Pfizer a Raytheon Systems.

Většina původních společností v DJIA byla ze seznamu odstraněna dlouho předtím, než ukončily svoji činnost. Dříve a nyní se seznam komponent Dow pravidelně reviduje, aby se odstranily společnosti, které již nelze považovat za příznivce, a aby se nahradily společnosti, které se dostaly do popředí.

V roce 1928 byla společnost Dow rozšířena o 30 společností..Tyto společnosti se v průběhu enable měnily, ale cílem indexu je stále reprezentovat americké akciové trhy a ekonomiku obecně.

2020 Společnosti na vzestupu

Níže je uveden seznam společností zahrnutých v Dow od srpna 2020. ..

 1. Salesforce
 2. Procter & Gamble
 3. DowDuPont
 4. Amgen
 5. 3M
 6. IBM
 7. Merck
 8. American Categorical
 9. McDonald’s
 10. Boeing
 11. Coca-Cola
 12. Housenka
 13. JPMorgan Chase
 14. Walt Disney
 15. Johnson & Johnson
 16. Walmart
 17. Residence Depot
 18. Intel
 19. Microsoft
 20. Honeywell
 21. Verizon
 22. Chevron
 23. Systémy Cisco
 24. Travelers Cos.
 25. UnitedHealth Group
 26. Goldman Sachs
 27. Nike
 28. Vízum
 29. Jablko
 30. Walgreens Boots Alliance..

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web