Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak Trumpova cla ovlivňují čínské krypto těžaře

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Jak Trumpova cla ovlivňují čínské krypto těžaře

Jak Trumpova cla ovlivňují čínské krypto těžaře

V posledních měsících se diskuse o obchodní válce mezi Usa a Čínou odvíjely od komentářů prezidenta Trumpa. Cla na čínské zboží v hodnotě 250 miliard dolarů vstoupila v platnost počátkem tohoto roku a Trumpova administrativa pohrozila také dalšími cly, jejichž čistý účinek by ovlivnil prakticky veškerý obchod s Čínou. Úplné dopady cel nejsou dosud známy, ani není známa přesná povaha potenciální obchodní války. Přesto již existují náznaky, že by to mohlo ovlivnit mnoho průmyslových odvětví v obou zemích. Kryptoměny, které jsou obecně považovány za globální fenomén, byly z velké části vyloučeny z diskusí. Trumpovy tarify by přesto mohly mít významný dopad na čínské operace těžby kryptoměn.

Věc klasifikace

Začátkem tohoto roku úřad obchodního zástupce Spojených států překlasifikoval těžařský components z „strojů na zpracování dat“ na „přístroje pro elektrické stroje“ podle MarketWatch. Tento posun se může zdát malý, ale přišel se změnou dovozních daní, která se v červnu 2018 posunula z % na 2,6%.

Z důvodu této změny se na zařízení professional těžbu digitálních měn, včetně grafických karet a dalších materiálů professional nastavení soupravy, náhle stala předmětem další 25% dovozní daně, která vstoupila v platnost v srpnu. Celkově vzato, vybavení, které bylo zdaněno sazbou % těsně na začátku letošního roku, se efektivně zvýšilo až na sazbu 27,6%, prakticky přes noc.

Účinky na výrobce a těžaře hardwaru

Společnosti a jednotlivci v United states i v Číně již cla ovlivnila. V United states of america jedinci, kteří chtějí koupit components professional těžbu kryptoměny, pravděpodobně zjistí, že ceny jsou ještě vyšší, než již byly. V Číně, kde působí hlavní výrobci hardwaru, jako je Bitmain, mohou být účinky katastrofální. Většina prodejů hardwaru společnosti Bitmain zahrnuje zámořské zákazníky, z nichž mnozí jsou v United states. Podle Rely on Nodes to představuje více než 94% z příjmu 2,7 miliardy USD za rok YTD.

Bitmain má v Číně a jejím okolí v provozu desítky tisíc těžebních strojů, zejména v odlehlých oblastech, jako je Vnitřní Mongolsko, kde bývají náklady na elektřinu nejnižší. Tato zařízení nemusí být přímo ovlivněna tarify, nebo alespoň ne stejným způsobem jako některá z dalších těžebních zařízení společnosti Bitmain. Společnost údajně buduje provoz také v různých částech Spojených států. Mezi tato místa patří mimo jiné Tennessee, Texas a Washington. Nepochybně bude mimořádná zátěž uvalená sazbami na těžební zařízení hrát významnou roli v tom, jak tato a podobná zařízení čínských společností, které chtějí rozšířit provoz v Usa, budou nadále růst a rozvíjet se, pokud vůbec.

Professional čínské společnosti představují cla z United states of america další tlak na to, co již zažily s čínskou vládou. V září 2017 čínské úřady zakázaly burzy kryptoměn, v procesu nutí podnikání mimo zemi a přesouvají zaměření kryptoměn na výrobu a těžbu hardwaru. Díky americkým tarifům by nyní tyto operace mohly být nerentabilní i v jiných částech světa. To vše je na vrcholu širších obav o budoucnost odvětví kryptoměn jako celku někteří analytici navrhli, že prostor digitální měny obecněji ztratil na síle, nebo dokonce, že je mrtvý. Professional čínské těžaře kryptoměn a společnosti spojené s těžbou se podmínky v poslední době staly professional navigaci ještě náročnější. Jistě, pokud budou Trumpovy tarify později odstraněny, mohlo by to oživit přesun čínských těžebních operací do United states, ačkoli nic nenasvědčuje tomu, že se to v blízké budoucnosti stane.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: