Průvodce » Investování » Fintech a automatizované investování » Fintech » Jak společnost KakaoTalk vydělává peníze

Jak společnost KakaoTalk vydělává peníze

KakaoTalk je populární aplikace professional zasílání zpráv, kterou používá mnoho uživatelů jihokorejských smartphonů. V roce 2014 se společnost KakaoTalk dostala na titulní stránky, když se spojila s Daum, druhým největším korejským webovým portálem. Nová entita s názvem „Daum Kakao“ generovala ročně výnosy přibližně 200 milionů USD.

Kakao však není bez svých soupeřů. Napříč Korejským průlivem dominuje na japonském trhu mobilních zpráv společnost Line (aplikace založená společností Naver, největším jihokorejským vyhledávačem). Zatímco na východě dominuje čínské scéně WeChat, aplikace s téměř miliardou aktivních uživatelů měsíčně.

Navzdory těmto možným uchazečům o svůj podíl na trhu v Koreji byla společnost KakaoTalk neuvěřitelně úspěšná v monetizaci prostřednictvím reklamy, her, samolepek a různých dalších ambiciózních podniků.

Shrnutí

  • KakaoTalk je hlavní aplikace professional zasílání zpráv v Jižní Koreji, která konkuruje významným aplikacím, jako je WeChat.
  • KakaoTalk generuje ročně výnosy přibližně 200 milionů USD.
  • Společnost má řadu zdrojů příjmů, včetně reklamy, her, nálepek a nakupování.

Reklamní

Podle oficiálních prezentací investorů společnosti Daum Kakao pochází velká část příjmů společnosti z reklamy. Mobilní reklama v Koreji za ta léta pěkně vzrostla. V roce 2013 uzavřela společnost Kakao partnerství se společností IGAWorks zabývající se marketingem mobilních reklam, která přinesla reklamní platformu adPOPcorn společnosti KakaoTalk.

adPOPcorn umožní uživatelům Kakao (zejména hráčům) získávat pobídky, jako jsou předměty ve hře, za klikání na reklamy. Společnost Kakao také dosahuje výnosů z reklamy prostřednictvím svého KakaoStory, „fotocentrického SNS (internet pro sociální sítě), který umožňuje sdílení fotografií, videí a myšlenek,“ uvádí společnost. Mezi klíčové funkce patří úpravy fotografií, blogování, hashtagy a zpravodajský kanál kde lze zobrazovat reklamy.

Hry

Služba vydávání her Kakao, která byla spuštěna v roce 2012, byla výbušnou hnací silou růstu výdělků. Navzdory svému jednoduchému původu zpráv umožnila masivní platforma Kakao vývojářům publikovat a distribuovat hry svým milionům uživatelů, uvádí Statista.

První hra, která se stala útěkem, byla vyvinuta Match 4 a je považována za „Candy Crush Saga v Koreji“. Hra známá jako „Anipang“ napodobuje svůj západní protějšek nejen z hlediska herní mechaniky, ale také modelu založeného na freemiu, který generuje stovky tisíc dolarů výnosů denně.

Úspěch Anipangu způsobil příliv titulů na platformu Kakao (a pokladny Kakao). Společnost Kakao v minulém čtvrtletí vydělala více než 100 milionů dolarů v příjmech z her.

Samolepky

Professional ty, kteří chtějí jednoduše posílat své zprávy na další úroveň, Kakao také prodává nálepky a emodži, které jsou k dispozici pro nákup prostřednictvím vlastní virtuální měny Kakao, Chocos.

Nálepky jsou ve světě aplikací professional zasílání zpráv neuvěřitelně lukrativní, jak dokazuje konkurenční společnost Kakao Line, jejíž prodej nálepek je podle společnosti odpovědný za 20 procent jejího čistého prodeje. Zatímco společnost Kakao není tak závislá na prodeji nálepek jako japonský výrobce aplikací, nálepky, které jsou kategorizovány jako platební služby Kakao Songs, Kakao Webpage a Kakao v kategorii „Jiné“.

Nakupování, hudba a další

Stejně jako Line a WeChat nabízí Kakao také vlastní tržiště elektronického obchodování prostřednictvím Kakao Present Store a KakaoStyle. První z nich umožňuje uživatelům doručovat si navzájem dárkové kupóny prostřednictvím služby KakaoTalk s nabídkami od potravin a nápojů po kosmetiku a předměty professional domácnost. Druhá z nich, která je v Koreji stylem číslo jedna a obsahuje 100 000 položek s možností procházení a více než 160 značek, umožňuje uživatelům sdílet názory a informace o stylu mezi přáteli při nakupování.

Sdílení kupónů a nákupních nápadů není na Kakao jediné, co je k dispozici. Aplikace spustila vlastní verzi Spotify v roce 2013. KakaoMusic umožňuje uživatelům vytvářet a sdílet svou vlastní hudební místnost se svými přáteli. Uživatelé mohou zanechávat zprávy a komentáře a sdílet pocity a vzpomínky na místnosti toho druhého. Pro podnikatele společnost Kakao také vytvořila KakaoPages, platformu optimalizovanou pro mobilní telefony za poplatek, která uživatelům poskytuje příležitost prodávat a prodávat jejich původní obsah ve formě textu, obrázků, zvuku nebo videa.

Pak je tu také BankWalletKakao, vyvinutý ve spolupráci s Korejským finančním telekomunikačním a clearingovým institutem, a také 16 korejských financial institution. Tato služba usnadňuje bankovní převody a umožňuje uživatelům provádět on line platby pomocí karet ATM. BankWallet je druhá aplikace platebních služeb, kterou společnost Kakao vyvinula, první je Kakao Pay back (v roce 2014), která umožňuje uživatelům Kakao platit za produkty a služby elektronického obchodování prostřednictvím KakaoTalk.

Závěr

Kakao, stejně jako Line a WeChat, usiluje o víc než o pouhou aplikaci professional zasílání zpráv. Na základě svého obchodního vývoje se zdá, že společnost Kakao úspěšně zavedla mnoho monetizačních platforem, aby generovala ohromný růst tržeb prostřednictvím svých 48 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Díky nedávné akvizici americké aplikace Route může Kakao plánovat další expanzi mimo Koreji (protože Path má v Indonésii obrovskou popularitu) a rozšíření již tak působivé řady podniků generujících příjmy.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.