Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak společnost GW Pharmaceuticals mění konopnou hru v USA

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Jak společnost GW Pharmaceuticals mění konopnou hru v USA

Jak společnost GW Pharmaceuticals mění konopnou hru v USA

Jednou z nejžhavějších oblastí v dnešním investičním světě je legální konopí. Ačkoli marihuana a související produkty nejsou ve Spojených státech plně legální, krok jednotlivých států k legalizaci konopí professional léčebné nebo v některých případech rekreační využití otevřel mnoho cest pro potenciální investiční příležitosti. Vzhledem k tomu, že se odvětví konopí mění, aby vyhovovalo regulačním požadavkům, je pole společností, které doufají, že se začnou etablovat na začátku procesu, obrovské. Zároveň existuje obrovský zájem investorů, kteří doufají, že díky perspektivám růstu tohoto odvětví budou moci vydělat na tom, co považují za nadcházející sektor trhu.

Zejména jedna společnost upoutala pozornost mnoha investorů. GW Pharmaceuticals PLC ADR (GWPH) je biofarmaceutická společnost se sídlem ve Velké Británii. GW si klade za cíl vyvíjet produkty v rámci konopí pro léčebné účely v odvětví legální marihuany. Níže prozkoumáme, co tato společnost dělá a jak si již získala jméno.

Lékařské produkty z marihuany v popředí

V době psaní tohoto článku 19 států umožňuje nákup marihuany pro léčebné účely, zatímco pouze 7 států legalizovalo určité množství marihuany pro rekreační účely. Státy mají tendenci soustředit se na lékařské konopné produkty dříve, než legalizují rekreační použití, takže společnosti jako GW Pharmaceuticals byly motivovány k tomu, aby se zaměřily především na rozvoj těchto nabídek.

GW Prescribed drugs se zaměřuje na objevování, vývoj a advertising and marketing terapeutik založených na patentovaných kanabinoidních sloučeninách. Společnost zaznamenala časný úspěch s přípravkem Epidiolex, perorálním léčivým přípravkem, jehož cílem je léčit pacienty s Dravetovým syndromem nebo Lennox-Gastautovým syndromem. Významné je, že Úřad professional kontrolu potravin a léčiv (Fda) signalizoval svůj souhlas s přípravkem Epidiolex. Nyní společnost GW Prescription drugs nadále zkoumá související možnosti léčby podle zprávy společnosti Inventory Trader společnost podala v Evropě žádost o další terapeutické produkty související s těmito syndromy a dalšími vzácnými epilepsiemi.

Další klíčovou nabídkou, kterou společnost GW vyvinula, je Sativex®, první lék na předpis z kanabinoidů odvozený z rostlin. Společnost Sativex®, která je v současné době plánována professional fázi 3 v United states, má potenciál pokrýt významnou část odvětví marihuany professional lékařské účely, pokud splní konečné schválení. GW má také působivý soubor dalších produktů souvisejících s léčbou poruch autistického spektra, schizofrenie, glioblastomu a dalších.

Wall Avenue se zajímá

Úspěch společnosti GW Pharmaceutical již upozornil firmy z Wall Street. Na konci září 2018 zvýšila Morgan Stanley cílovou cenu akcií na 240 $. V době psaní tohoto článku se akcie obchodují za něco málo přes 143 USD za akcii. Tržby společnosti GW professional rok 2018 se odhadují na 17 milionů USD, ale očekává se, že příjmy pro rok 2019 vzrostou s marží o více než 700%, což povede ke zvýšení výnosů o 146 milionů USD.

Akcie GWPH jsou od nynějška poměrně volatilní, ale po testování technické podpory v létě dosáhl GWPH nových maxim až v září. Od tohoto okamžiku je legální prostor professional konopí velmi neklidný a velké množství společností bojuje o pozornost a dominanci. Pokud je GW schopna přinést klíčové produkty na trh před svými konkurenty, mohla by se etablovat jako hlavní síla v rostoucím sektoru. Konopí je však jako odvětví neprokázané a investorům se nejlépe doporučuje, aby při zkoumání této oblasti byli opatrní. Aby mohli investoři v tomto prostoru dosahovat zisků, budou si muset nejen vybrat správné společnosti, do kterých budou investovat, ale také být opatrní v tom, jak načasují své nákupy a prodeje. Pokud se chystá GWPH propuknout, může být nejlepší koupit jej dříve než později.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web