Jak si vybrat makléře

Výběr vašeho makléře se příliš neliší od výběru akcií. Začíná to znalostí vašeho stylu investování. A dnes máte více možností, než se dřívějším generacím mohlo zdát.

Definování makléře

Existují dva typy makléřů: běžní makléři, kteří jednají přímo se svými klienty, a makléři-prodejci, kteří jednají jako prostředníci mezi klientem a větším makléřem.

Běžní makléři jsou obecně drženi ve větší míře než makléři a prodejci. To neznamená, že všichni prodejci jsou ze své podstaty špatní, stačí je před registrací zkontrolovat. Pravidelní makléři, jako jsou ti, kteří pracují pro TD Ameritrade, Cash A person Investing a Fidelity, jsou členy uznávaných organizací, jako je Financial Sector Regulatory Authority (FINRA) a Securities Trader Defense Corporation (SIPC).

Zprostředkovatelé s úplným servisem nebo slevou

Mezi makléři s úplnými službami a slevovými makléři se dále rozlišuje. Jak název napovídá, makléři s úplnými službami běžně nabízejí individuální rady a doporučení a tyto služby nejsou levné. Makléř s kompletními službami dělá většinu práce professional investora.

Slevoví makléři vás obvykle nechávají na vašem vlastním rozhodování, ačkoli mnoho z nich nabízí možnost požádat makléře o radu ohledně konkrétního obchodu za poplatek.

Někteří doporučují pro nové investory makléře s kompletními službami. Upřímně řečeno, často není možné, aby mladý člověk šel s dražším makléřem s kompletními službami.

Dnešní on the internet slevoví makléři obvykle poskytují širokou škálu nástrojů professional investory všech úrovní zkušeností. Dozvíte se mnohem více o investování, pokud si práci nohou uděláte sami.

Náklady a poplatky

Pokud je vám méně než 30 enable, je pravděpodobné, že vás omezuje váš rozpočet. Poplatky za provedení obchodu jsou důležité, ale je třeba zvážit i další poplatky za zprostředkování. Znalost poplatků a dalších poplatků, které se na vás mohou vztahovat, je zásadní pro maximální využití vašeho investičního dolaru. Zde je třeba vzít v úvahu některé náklady:

  • Minima: Většina makléřů vyžaduje pro založení účtu minimální zůstatek. Online makléři mají obvykle nejnižší minima, která se pohybují od 500 do 1 000 USD.
  • Maržové účty: Nový trader možná nebude chtít otevřít maržový účet hned, ale je to něco, na co je třeba myslet do budoucna. Maržové účty mají obvykle vyšší požadavky na minimální zůstatek než standardní makléřské účty. Musíte také zkontrolovat úrokovou sazbu, kterou váš broker účtuje při obchodování na marži.
  • Poplatky za výběr: Někteří makléři účtují poplatek za výběr, nebo výběr nepovolí, pokud by váš zůstatek klesl pod minimal. Na druhou stranu vám některé umožňují psát šeky proti vašemu účtu, i když obvykle vyžadují vysoký minimální zůstatek. Ujistěte se, že rozumíte pravidlům professional odebírání peněz z účtu.

Struktury poplatků

Někteří makléři mají složité struktury poplatků, díky nimž je těžší zjistit, co budete platit. To je zvláště běžné u zprostředkovatelů-prodejců, kteří mohou použít nějaký aspekt struktury poplatků jako prodejní místo, aby nalákali klienty.

Pokud se zdá, že broker má neobvyklou strukturu poplatků, je o to důležitější ujistit se, že je legitimní, že bude vyhovovat vašim nejlepším zájmům a že struktura poplatků doplní váš investiční styl.

Pokud se ceny zdají být příliš dobré na to, aby to byla pravda, přečtěte si drobný tisk ve smlouvě o účtu a souhrnech poplatků. Další poplatky zde mohou být skryty.

Investiční styly

Váš výběr makléře by měl být ovlivněn vaším investičním stylem. Jste obchodníkem nebo investorem typu obtain-and-keep?

Obchodníci nedrží akcie dlouho. Zajímají se o rychlé zisky větší, než je průměr na trhu na základě krátkodobé cenové volatility, a mohou v krátkém časovém rozpětí provést mnoho obchodních transakcí.

Pokud si představujete, že jste obchodník, budete hledat makléře s velmi nízkými exekučními poplatky, jinak by vám obchodní poplatky mohly z vašich výnosů ukousnout.

Nezapomeňte také, že aktivní obchodování vyžaduje zkušenosti a kombinace nezkušeného investora a častého obchodování často vede k negativním výnosům.

Investor typu get-and-keep, který se často nazývá pasivní trader, drží akcie dlouhodobě. Investoři typu purchase-and-maintain jsou spokojeni s tím, že nechají hodnotu jejich investic zhodnocovat po delší dobu.

Mnoho investorů zjistí, že jejich investiční styl spadá někde mezi aktivního obchodníka a investora typu buy-and-keep, v takovém případě budou při výběru nejvhodnějšího makléře důležité další faktory.

Jako alternativu k lidskému makléři nebo zprostředkovateli-prodejci stojí za to prozkoumat výhody a nevýhody používání robo-poradce.

Závěr

Při výběru prvního makléře je třeba vzít v úvahu řadu faktorů. S recenzemi online brokerů Investopedia jsme vytvořili nejkomplexnější sadu nástrojů, která pomáhá obchodníkům všech stylů činit informovaná, efektivní a inteligentní rozhodnutí o správném on the internet brokerovi.

Váš první makléř nemusí být nutně vaším makléřem na celý život. Váš život se změní a spolu s ním se mohou změnit i vaše investiční potřeby. Ale máte mnohem větší šanci vydělat peníze jako investor, pokud si dáte čas potřebný k výběru správného makléře, se kterým začnete.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.