Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak se zákazníci společnosti Betterment chovají uprostřed volatility

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Automatizace investování  > Jak se zákazníci společnosti Betterment chovají uprostřed volatility

Jak se zákazníci společnosti Betterment chovají uprostřed volatility

Zlepšení se zrodilo z popela Velké finanční krize. Společnost byla zahájena v roce 2010 jako žhavé uhlíky brutální recese doutnající ve zpětném zrcátku. V příštím desetiletí digitální poradce rozrostl spravovaná aktiva na 22 miliard dolarů, přidal funkce a nastartoval vlnu desetiletého býčího trhu na modelu postaveném na pasivním investování prostřednictvím ETF, sklizni daňových ztrát a praktickém přístupu se svými zákazníky. Pak pandemie koronaviru šokovala globální ekonomiky a poslala trhy do vývrtky, utřela biliony dolarů v hodnotě a rekordních ziscích z hrací plochy.

Zatímco online makléřské společnosti jako Fidelity a TD Ameritrade zaznamenaly během posledních několika týdnů velkou obchodní aktivitu ze strany svých klientů, zákazníci společnosti Betterment byli rozhodní a na své účty přidali peníze. Zde jsou nedávné statistiky poskytované společností:

  • Od 24. února 2019 došlo k méně než 2% nárůstu podílu zákazníků společnosti Betterment, kteří čerpají finanční prostředky u všech tisíciletých, Gen Z a Infant Boomer klientů
  • O 26% více zákazníků provedlo vklady advertisement hoc než výběry
  • O 37% více tisíciletí zákazníci provedli vklady ad hoc než výběry

Podle Dan Egana, výkonného ředitele společnosti Betterment pro behaviorální finance a investování, je několik těch, kteří vybírají nejvíce, mladší, většinou mužští investoři, kteří s investováním a platformou začínají. “Jsou to ti, kdo častěji kontrolují své účty, a odpovídají profilu mladého muže, který se snaží překonat trh.” Egan říká, že další malé procento mladších zákazníků společnosti Betterment provádí některé výběry ze svých bankovních účtů, buď za účelem vyřizování účtů nebo půjček, nebo za účelem vytvoření hotovostního polštáře tváří v tvář recesi.

I když v uplynulém desetiletí došlo k několika trhům s medvědy a chrliči volatility, byl to pravděpodobně nejintenzivnější psychologický exam chování investorů pro společnost Betterment a další takzvané robo-poradce (Betterment a další platformy digitálního poradenství ne už se tak jmenuje). Byly postaveny na zadní straně skvělé technologie, levných a efektivních ETF a porozumění chování investorů a trhu. Jon Stein, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Betterment, je samozřejmým žákem Johna Bogle, zakladatele společnosti Vanguard a otce pasivního investování indexu. Zásady průměrování dolarových nákladů, budování vyváženého portfolia, které je v souladu s cíli a životními etapami, a vyhýbání se emocionálním rozhodnutím, jsou jádrem digitální platformy Bettermentu.

Technologie Nudges

Betterment a platformy jako Individual Funds a Wealthfront spojily své chápání chování investorů s technologií, aby se pokusily zabránit nám v ublížení. Pokud zákazník Bettermentu přidělí určitou třídu aktiv nebo investici, která se odvíjí od jejich finančního plánu, dostane digitální štouchnutí nebo upozornění, aby je znovu zvážil, protože důsledky mohou zahrnovat dlouhodobý dopad na jejich cíle v důchodu nebo daň závazky.

Pro novější a mladší zákazníky společnosti Betterment, kteří možná právě začali investovat v uplynulém roce nebo dvou a byli zasaženi poklesem, jim společnost začala ukazovat grafy výkonnosti jejich portfolia od dvou let, aby poskytla větší perspektivu. “Změna tohoto kontextu pomáhá lidem pohodlněji riskovat, protože vidí spíše dlouhodobě, než by o tom měli jen mluvit,” říká Egan.

Zdvořilostní vylepšení.

Povědomí o zákonu CARES

Společnost Betterment si také všimla, že někteří zákazníci, kteří jsou v důchodu nebo v jeho těsné blízkosti, byli velmi aktivní ohledně změn jejich plánů, které přinesl zákon CARES, zejména pokud jde o plány definovaných příspěvků. Vzhledem k odstranění daňových pokut za výběry z účtu 401 (k) až do výše 100 000 $ se někteří zákazníci aktivně obracejí na společnost Betterment a její finanční plánovače s žádostí o radu, zda má smysl to udělat, nebo využít jejich pravidelně požadovanou minimální distribuci. “Překvapením professional mě bylo, jak rychle se naše klientská základna dozvěděla o těchto změnách právních předpisů a žádala nás o způsoby, jak to implementovat v našem systému,” řekl Egan.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web