Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak se stát denním obchodníkem?

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Day trading  > Jak se stát denním obchodníkem?

Jak se stát denním obchodníkem?

Během rozkvětu technologické bubliny na konci 90. let umožňovali denní obchodníci snadný nákup peněz a prodej internetových akcií. V té době nebylo zapotřebí úspěchu. Za pouhé 17měsíční období mezi říjnem 1998 a březnem 2000 prudce vzrostl NASDAQ Composite z přibližně 1 344 na greatest kolem 5 132. Jediné, co musíte udělat, bylo projet se touto přílivovou vlnou, abyste dosáhli zisků. Mnoho z těchto obchodníků v říjnu 2002 index na své cestě dolů na minimum amount kolem 1 108 stejně zkracovalo, protože index za 31 měsíců ztratil 78% své hodnoty.

Jakmile se bublina úplně vyfoukla, snadné peníze vyschly. Mnoho z těch, kteří profitovali z štěstí a načasování, opustili obchodování a hledali jinou práci. Zjistili, že denní obchodování, stejně jako každá jiná profese, vyžaduje vzdělání a dovednosti, aby bylo možné trvale si vydělávat na živobytí.

Jak se stát denním obchodníkem

Co definuje obchodníka s dnem?

K 28. září 2001 FINRA a NYSE upravily své definice denních obchodníků. Nový termín, který používají, je „obchodník se vzorem dne“. Investora lze klasifikovat jako obchodníka se vzorovým dnem tím, že má jednu ze dvou následujících charakteristik:

  1. Obchoduje čtyřikrát nebo vícekrát během pětidenního období, za předpokladu, že počet denních obchodů je více než 6% z celkové obchodní aktivity zákazníka za stejné pětidenní období, nebo
  2. Firma, ve které investor provádí transakce nebo otevírá nový účet, ho přiměřeně považuje za denního obchodníka.

Jakmile je investor považován za jednodenního obchodníka, musí jej makléřská společnost jako takového klasifikovat a na investora se poté vztahují zvýšené kapitálové požadavky. Makléřská společnost musí hlavně vyžadovat minimální kapitál ve výši 25 000 USD na začátku obchodního dne zákazníka. Tento minimální kapitálový požadavek zavedla Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) a NYSE. Aby bylo zajištěno, že jakékoli podstatné ztráty mohou být vyrovnány vlastním kapitálem obchodníka v daném dni, řeší požadavek inherentní riziko, které je zprostředkování zprostředkováno denními obchodními aktivitami.

Bylo také implementováno přísnější pravidlo marže. Denní obchodníci smějí nakupovat pouze čtyřnásobek své úrovně udržovací marže. Pokud je tato úroveň překročena, musí společnost vydat výzvu k dodatkové úhradě obchodníkovi, který má následně pět pracovních dnů na vložení prostředků, než bude účet omezen na obchodování na hotovostním základě pouze po dobu 90 dnů nebo do splnění výzvy .

Příběh dvou obchodníků

Existují dva různé druhy denních obchodníků. Profesionální obchodníci pracují pro velké finanční instituce. Mají přístup k nástrojům a školení potřebným k tomu, aby jejich kariéra byla úspěšná. Velkou výhodou profesionálního obchodníka je, že neobchodujete se svým vlastním kapitálem. Místo toho je to kapitál od klientů a / nebo firmy, takže nehrozí žádné riziko pro osobní kapitál. Většina profesionálních obchodníků dokáže nechat své emoce a předsudky u dveří.

Druhým druhem denního obchodníka je individuální obchodník, který hraje na trzích sólo. Tito obchodníci musí být schopni porozumět trhu, technické analýze a cenovým pohybům. Rovněž by měli mít přístup k výzkumu, zprávám a analýzám. A pokud nemají klienty, pro které obchodují, obvykle obchodují se svým vlastním kapitálem, což znamená, že v sázce je hodně.

Pokud jde o kapitál, mají jednotliví obchodníci na svých obchodních účtech obvykle několik možností – hotovost vs. maržový účet. Na hotovostním účtu využívají obchodníci při obchodování svůj vlastní kapitál. Na maržovém účtu obchodník získá půjčku od makléřské firmy. Většina firem bude vyžadovat minimální investici, než mohou obchodníci začít obchodovat s marží. Jelikož jedná s penězi od firmy, je obvykle třeba dodržovat více pravidel.

Základy denního obchodování

Denní obchodování vyžaduje profesionální softwarovou platformu a vysokorychlostní připojení k internetu. I když je možné navrhnout a postavit si vlastní obchodní platformu, většina obchodníků používá předem zabalené nastavení poskytované jejich makléřskou společností nebo specializovanou softwarovou společností. Nejlepší je mít výkonný desktop s alespoň dvěma monitory – nejlépe se čtyřmi až šesti. K zobrazení grafů a technických indikátorů, které budou poskytovat vaše nákupní a prodejní signály, potřebujete více obrazovek.

Pokud používáte zprostředkovatelskou platformu, zajistěte, aby byly v balíčku zahrnuty zprávy a datové kanály v reálném čase. Tato facts budete potřebovat ke konstrukci grafů, které odhalí trendy a vykreslí požadované časové rámce a obchodní strategie.

Čistý den obchodník nakupuje a prodává akcie nebo jiné investice a končí obchodní den v hotovosti bez otevřených pozic. Pokud je pozice držena přes noc nebo několik dní, nazývá se to „poziční obchod“. Denní obchodníci mohou použít oba přístupy v závislosti na jejich stylu obchodování a povaze jejich investic.

Technické ukazatele

Znalost základů akcií a trhu nestačí k tomu, abyste uspěli jako obchodník. Měli byste rozumět technické analýze a všem nástrojům používaným k pitvě grafových vzorců, objemu obchodování a cenových pohybů. Mezi nejběžnější ukazatele patří úrovně podpory a odporu, klouzavý průměr konvergenční divergence (MACD), volatilita, cenové oscilátory a Bollingerovy pásma.

Učení a porozumění tomu, jak tyto ukazatele fungují, pouze škrábe povrch toho, co potřebujete vědět, abyste mohli rozvíjet svůj osobní styl obchodování. O denním obchodování byly napsány stovky knih a tisíce článků. Můžete také absolvovat kurzy on line nebo osobně.

Denní obchodní strategie

Obchodování vyžaduje dostatečný kapitál, aby bylo možné využít výhod poměrně velkých pozic. Většina obchodníků vydělává peníze na relativně malých pohybech cen u likvidních akcií nebo indexů se střední až vysokou volatilitou. Chcete-li vydělat peníze, potřebujete pohyb cen – ať už dlouhý nebo krátký. Vyšší volatilita znamená vyšší riziko s potenciálem vyšších výnosů a ztrát.

Pokud si nemůžete koupit několik stovek nebo více akcií akcie, nebudete na obchodech vydělávat dost peněz na pokrytí provizí. Čím nižší je cena akcie, tím více akcií budete potřebovat, abyste získali dostatečnou páku a celkový pohyb ceny.

Klíčem k úspěšnému obchodování je vývoj technik k určení vstupních a výstupních bodů. Většina obchodníků si vytvoří styl, kterého se drží, jakmile mu to vyhovuje. Některé obchodují pouze s jednou nebo dvěma akciemi každý den, zatímco jiné obchodují s malým košem oblíbených položek. Výhodou obchodování pouze s několika akciemi je, že se naučíte, jak jednají za různých podmínek a jak pohyb ovlivňují klíčoví tvůrci trhu.

Úspěch denního obchodování

Míra úspěšnosti denních obchodníků se odhaduje na pouhých 10%. Zdá se, že se vším, co obchodování denně přitahuje, je teorie v pořádku. Kritici tvrdí, že pokud by tomu tak bylo, alespoň jeden slavný peněžní manažer by tento systém zvládl a získal titul „Warren Buffett denního obchodování“.

Dlouhý seznam úspěšných investorů, kteří se ve své době stali legendami, nezahrnuje jediného jednotlivce, který si vybudoval reputaci každodenním obchodováním. Dokonce i Michael Steinhardt, který své jmění obchodoval v časových horizontech od 30 minut do 30 dnů, tvrdil, že má dlouhodobá perspektiva svých investičních rozhodnutí. Z ekonomického hlediska se mnoho profesionálních peněžních manažerů a finančních poradců vyhýbá každodennímu obchodování a tvrdí, že odměna jednoduše neospravedlňuje riziko.

Pokud tedy zhruba 90% denních obchodníků přichází o peníze, jak by někdo mohl očekávat, že si bude vydělávat na živobytí tímto způsobem? Odpověď spočívá v odborném školení, pečlivém výzkumu, vycibrených dovednostech, skvělé disciplíně a schopnosti přiznat chyby a snížit ztráty. Musíte být připraveni dělat zlomková, emocionální rozhodnutí na základě informací, které jsou někdy neúplné, rozporuplné a mění se druhou. Statistiky dokazují, že je zjevně mnohem snazší říci, než udělat.

Vypracujte postup a vyzkoušejte to s fiktivními obchody. Upřesněte postup a najděte to, co professional vás funguje. Teprve poté byste měli vsadit skutečné peníze a začít aktivně obchodovat na trzích. Zkušení obchodníci definují, co představuje nastavení obchodování, a vzor a kombinaci indikátorů, které chtějí vidět, než stisknou spoušť. Zřídka se odchylují od těchto nastavení, aby udrželi soustředění a udrželi své emoce na uzdě.

Jakmile zadáte pozici, měly by být umístěny zarážky, které vás dostanou z této pozice, když je dosaženo stanovené prahové hodnoty ztráty. Pokud se obchod vyvíjí špatně, naděje mu nepomůže to zvrátit. Opuštění obchodu uvolní váš kapitál k opětovnému nasazení na slibnější obchod. Chcete co nejdříve opustit poražené a jezdit na vítězích, pokud jsou ziskové.

Závěr

Denní obchodování není professional slabé povahy. Vítězná strategie může zahrnovat provedení mnoha obchodů za jeden den, přičemž se vyhnete pasti nadměrného obchodování a vyčerpání obrovských provizí. Denní obchodování může být zábavné i ziskové – pokud se naučíte lana a stanovíte si realistické cíle. Pokud máte zájem stát se jednodenním obchodníkem, vaším prvním krokem by měl být výběr makléře, který vyhovuje vašim potřebám.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: