Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak se současná mise společnosti Apple liší od ideálů Steva Jobse

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie ("Tech stocks")  > Jak se současná mise společnosti Apple liší od ideálů Steva Jobse

Jak se současná mise společnosti Apple liší od ideálů Steva Jobse

Aktuální prohlášení o poslání společnosti Apple Inc. (AAPL) od roku 2019: „Apple navrhuje Macy, nejlepší osobní počítače na světě, spolu s OS X, iLife, iWork a profesionálním softwarem. Apple vede v oblasti digitální hudební revoluce svými iPody a Internetový obchod iTunes. Společnost Apple znovu objevila mobilní telefon s revolučním obchodem Iphone a Application Keep a definuje budoucnost mobilních médií a výpočetních zařízení s iPadem. “..

Porovnejte to s originálním, osobním étosem Steva Jobse: „Přispívat světu vytvářením nástrojů pro mysl, které rozvíjejí lidstvo..„Skutečně to, co ho nejvíce uspokojilo, bylo sledovat, jak děti ve třídě používají produkty Apple.

Současné prohlášení o poslání společnosti Apple je poněkud krátkozraké, že ano – zejména ve vztahu k původnímu poslání Jobsů. Positions byl mučen ve snaze vytvořit skvělé produkty. Je zřejmé, že tento druh vášně je přítomen pouze tehdy, když někdo pracuje pro větší účel. Nejzásadnějším rozdílem mezi současnými ideály společnosti Apple a vizí jejího zakladatele je to, že Positions viděl produkty Apple jako nástroj ke zlepšení kvality života lidstva. Naproti tomu Apple nevidí své produkty jako nástroj lidského pokroku, ale jako svůj raison d’être – důvod svého bytí. Tento vývoj částečně vychází z Careers a intenzivního zaměření společnosti na výrobu vysoce kvalitních produktů z funkčního a estetického hlediska zahrnujících všechny kroky životního cyklu produktu. Ačkoli se jeho pozornost k detailu stala podstatnou součástí jeho dědictví, byla prostředkem k vyššímu cíli.

Shrnutí

  • Steve Positions viděl produkty Apple jako nástroj ke zlepšení kvality života lidstva.
  • Apple v současné době své produkty nevidí jako nástroj lidského pokroku, ale jako svůj raison d’être – důvod svého bytí.

Je důležité si uvědomit, že v roce 1980 byla Apple mladou společností v čele s 25letou společností. .Idealismus má tendenci se v tomto věku a stadiu života společnosti otřásat. Jeho budoucnost byla nejistá a zdálo se nepředstavitelné, že by mohl úspěšně převzít větší, zavedené a lépe financované konkurenty, jako jsou IBM, Hewlett Packard nebo Digital. Většina lidí nesdílela Jobsovu a Appleovu vizi, že osobní počítač bude „jízdním kolem mysli“..

Apple se stal větším a vlivnějším než všichni jeho konkurenti dohromady v roce 1980. Má velmi reálnou šanci stát se první společností na světě v řádu bilionů dolarů. Od počáteční nabídky akcií v roce 1980 (IPO) cena akcií získala 25 000%, bez zaplacení dividend. Nyní je jednou z nejcennějších společností na světě.

Stručně řečeno, Jobsovo dítě se rozrostlo z idealistického povýšence na společnost, která má po ruce více peněz než mnoho zemí. Je přirozené, vzhledem k této ohromující změně za 44 enable, že se změní její hodnoty a zaměření...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web