Průvodce » Brokeři » Jak se může makléř vyhnout trikům tvůrce trhu

Jak se může makléř vyhnout trikům tvůrce trhu

Nasdaq je efektivnější než jiné hlavní burzy, protože využívá bleskově rychlé počítačové vazby, které jsou obvykle modely otevřené kryptoměny. Proces používaný k provádění obchodů Nasdaq však není zdaleka dokonalý. Nasdaq je také známý tím, že dává tvůrcům trhu, kteří se živí obchodováním s akciemi Nasdaq, způsoby, jak oklamat makléře a investory, aby si mysleli, že dostávají nejlepší cenu, když tomu tak není.

Zde jsou triky a triky, které někteří tvůrci trhu používají.

Trik č. 1: Poskytování falešných velikostí

Když je obchod povolán do základny newyorské burzy cenných papírů (NYSE), je okamžitě směrován k specialistovi na akcie, který může mít omezený zájem o jednotlivý obchod.

Specialista je zaplaven obchodníky a jednoduše chce najít kupce nebo prodejce pro tento obchod co nejrychleji. Specialista je v zásadě zprostředkovatel, který někdy zaujímá pozice na akcieě, ale ve skutečnosti je tam, aby fungoval jako poskytovatel likvidity.

Shrnutí

  • Tvůrci trhu mohou koupit vaše akcie pro jejich vlastní účty a poté je o několik hodin později převrátit, aby dosáhli osobního zisku.
  • Mohou využít rychlé fluktuace cen akcií, aby si pro sebe zaznamenali zisk v časovém zpoždění mezi objednávkou a provedením.
  • Používání tržního pokynu místo limitního pokynu ponechává vaše obchody zranitelné vůči vykořisťování tvůrci trhu.

Naproti tomu tvůrci trhu Nasdaq běžně zaujímají pozice v akciích, dlouhých i krátkých, a poté je obrací kvůli zisku nebo ztrátě později během dne. Poskytují také likviditu, ale více se soustředí na vydělávání vaší akcie tím, že ji koupí za své vlastní obchodní účty a poté ji převede jinému kupujícímu.

V každém případě tvůrci trhu někdy zveřejní falešné velikosti, aby vás nalákali na nákup nebo prodej akcií.

Tvůrci trhu mohou například zveřejnit nabídku a nabídku, která vypadá přibližně takto:

.

$10$10.25(75×10) $ 10 – $ 10,25 (75 krát 10)

$10$10.25(75×10).

To znamená, že nakoupí 7 500 (vynásobte 75 x 100) akcií vaší akcie za 10 $ za akcii a prodají 1 000 akcií za 10,25 $.

Podle pravidel Nasdaq jsou povinni ctít tyto velikosti. Tvůrce trhu však může vlastnit pozici v akciích. Zveřejnění nabídky na 7 500 akcií je pokusem oklamat makléře a investory, aby si mysleli, že po akciích je velká poptávka a že se pohybuje výše.

Nasdaq je známý tím, že dává tvůrcům trhu způsoby, jak oklamat makléře a investory, aby si mysleli, že dostávají nejlepší cenu, když nejsou.

Tento druh činnosti je odsuzován Národní asociací obchodníků s cennými papíry (NASD), ale v praxi je stále poměrně běžný.

Pokud se někdo pokusí prodat tvůrci trhu 7 500 akcií, musí být nákup přijat, protože nabídka byla zveřejněna.

Jak to funguje

Co se tedy stane? Většina makléřů zaplatí za akcie 10,25 USD, jen aby provedli obchod. Ve skutečnosti však účelem zveřejnění velké nabídky bylo prodat 1 000 akcií tvůrce trhu za 10,25 USD. Trik fungoval!

Stejný trik lze mimochodem použít obráceně na prodejní straně rovnice. Tvůrce trhu může ukázat velkou nabídku, řekněme, 10 000 akcií. Zprostředkovatelé to vidí a myslí si, že tvůrce trhu hledá uvolnění velkého bloku akcií. Rychle prodají své akcie za nabídkovou cenu (což je podle výše uvedeného příkladu 10 USD).

V tomto případě trik funguje znovu, protože tvůrce trhu oklamá brokera, aby prodal akcie za 10 $, přesně za cenu, kterou tvůrce trhu chtěl.

Jak se tomuto triku vyhnout: Před nákupem nebo prodejem sledujte obchod s akciemi. Naučte se hráče na akcieě. Sledováním akce na obrazovce úrovně 2 nebo 3 můžete zjistit, kdo hromadí akcie nebo je vykládá. Získáte tak lepší představu o tom, zda jsou velikosti, které zveřejňují tvůrci trhu, skutečné.

Trik č. 2: Přepínač lístků

Pro zadání objednávky makléř obvykle vyplní lístek s objednávkou a dá jej úředníkovi. Úředník teoreticky provede objednávku nebo ji dá obchodníkovi. Úředník si při tom vezme lístek makléře, načasuje jej a pokusí se provést obchod.

Trh se v průběhu tohoto procesu pohybuje. Akcie se mohla přesunout z 10 na 10,12 do 10,25 dolaru v době, kdy makléři předá lístek úředníkovi.

Jak to funguje

Někteří úředníci si lístek vezmou, všimněte si, že akcie se pohybují výše, a koupí je za 10,12 $ za svůj osobní účet, poté se otočí a prodají jej za 10,25 $ makléři, který objednávku vydal.

Co se stane, když akcie klesnou na 9,75 $ ihned poté, co je prodávající koupí? Je to nezákonné, ale úředník si mohl vzít fyzickou letenku, přepnout číslo účtu dole a sdělit původnímu makléři, že akcie byly zakoupeny za 10,12 $.

Tvůrci trhu mimochodem vytáhnou stejný trik, nakupují a prodávají akcie pro své vlastní účty a používají váš obchod jako krytí.

Jak se tomuto triku vyhnout: Zprostředkovatelé by měli sledovat, jak jejich zadavatelé zadávají objednávky, a čekat v blízkosti okna objednávky, aby zjistili, zda „dostali náplň“. Pokud je transakce provedena elektronicky, okamžitě kontaktujte korespondenta s důvěryhodným příkazem nebo tvůrcem trhu nebo obojí, abyste zjistili svou realizační cenu. Sledujte také, jak se akcie pohybují, abyste se ujistili, že na vašem obchodu nikdo nevydělává peníze.

Trik č. 3: Skákání před tržními příkazy

Makléř, který zadá tržní objednávku akcie, dává pokyny ke koupi akcií za To je jedno aktuální cena je. To může být lukrativní objednávka pro bezohledného tvůrce trhu.

Při použití stejného příkladu jako dříve předpokládejme, že zveřejněná nabídka vypadá takto:

.

$10$10.25(75×10) $ 10 – $ 10,25 (75 krát 10)

$10$10.25(75×10).

Tvůrce trhu, který je zasažen objednávkami, může prodat 1 000 akcií za 10,25 USD, poté 500 za 10,30 USD atd. Pokud ale vaše tržní objednávka přistane v košíku objednávek, které mají být vyplněny, dáváte tvůrci trhu carte blanche.

Jinými slovy, jste ochotni zaplatit jakoukoli cenu, abyste se dostali na akcie. A budeš.

Ve většině případů se tvůrce trhu postará o to, abyste byli naplněni za vysokou cenu a ani nebudete vědět, že se to stalo.

Jak to funguje

Funguje to takto: Sledovali jste pohyb akcií výše a předpokládali jste, že jste právě poslední v řadě. Ve skutečnosti tvůrce trhu viděl vaši objednávku v dlouhé řadě objednávek a jednoduše zvýšil nabídkovou cenu, aby využil vaši prázdnou kartu.

Pracují pro vás časová a datová razítka na fyzických lístcích. Tento průběžný elektronický záznam nabídek a nabídek pomáhá tyto výskyty omezit. A tyto akce jsou ve firmě interně sledovány a mohou být na místě kontrolovány regulačními orgány. Navzdory těmto ochranným opatřením je těžké zabránit nebo dokázat tento trik u populace, která zažívá velký objem.

Jak se tomuto triku vyhnout: Neumisťujte tržní objednávky. Použijte limitované objednávky. Ve výše uvedeném příkladu by vaše objednávka měla znít asi takto: „Kupte si 1 000 akcií akcií XYZ za 10,25 $ nebo lepší za den.“ To znamená, že maximální částka, kterou zaplatíte, je 10,25 USD a objednávka je dobrá pouze pro tento obchodní den. Dává tvůrci trhu méně příležitostí manipulovat s vámi a vaším klientem. Samozřejmě to také znamená, že byste mohli přijít o objednávku, pokud cena stoupne nad váš limit.

Koneckonců, tvůrci trhu se snaží vydělat peníze. To je jejich práce. Vaším úkolem je sledovat vaši objednávku okamžitě po uzavření obchodu. Z dlouhodobého hlediska budete vy i vaši klienti rádi, že jste to udělali.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování