Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak se liší souhrnný prospekt a nabídkové memorandum?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Americké finanční trhy  > Jak se liší souhrnný prospekt a nabídkové memorandum?

Jak se liší souhrnný prospekt a nabídkové memorandum?

Všechny cenné papíry nabízené investorům ve Spojených státech musí splňovat ustanovení federálního zákona o cenných papírech proti podvodům. Tyto regulační standardy vyžadují, aby emitenti cenných papírů poskytli investorům podrobné informace týkající se povahy, povahy a rizika nabídky prostřednictvím písemného informačního dokumentu. Investoři používají informace v informačních dokumentech, jako je souhrnný prospekt nebo nabídkové memorandum, k přijímání informovaných investičních rozhodnutí. Cenné papíry osvobozené od ustanovení o registraci podle federálních zákonů, jako je soukromé umístění, poskytují informace prostřednictvím memoranda o nabídce. Investiční nabídky, které vyžadují úplnou registraci u regulátorů cenných papírů, jako jsou podílové fondy, poskytují investorům písemné sdělení prostřednictvím souhrnného prospektu.

Souhrnný prospekt

Souhrnný prospekt je informační dokument poskytnutý investorům společnostmi podílových fondů před prodejem nebo v době prodeje. Písemný dokument je zkrácenou verzí konečného prospektu, která investorům umožňuje zobrazit relevantní informace týkající se investičních záměrů a cílů fondu, nákladů na prodej a výdajů, cílené investiční strategie a údajů o manažerském týmu fondu. Příslušné daňové informace a kompenzace makléře jsou rovněž zahrnuty v informačním dokumentu. Souhrnný prospekt poskytuje investorům informace, které od konečného prospektu potřebují, rychle a v jednoduché angličtině.

Nabídka memoranda

Cenné papíry, jako jsou transakce soukromého umisťování, které jsou osvobozeny od úplné registrace podle federálního zákona o cenných papírech, poskytují investorům informace o zveřejnění prostřednictvím nabídkového memoranda. Tento informační dokument, často označovaný jako memorandum o soukromém umístění, obsahuje souhrn podmínek nabídky, rizika spojená s investicí a úplný popis vydávající společnosti. Nabídkové memorandum také podrobně popisuje, jak budou získané prostředky použity, informace o manažerském týmu společnosti a předchozí finanční výkonnosti, jak jsou k dispozici. Informační dokument pro transakce soukromého umístění je podstatně delší než souhrnný prospekt a musí být předán potenciálním investorům před dokončením prodeje.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: