Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak se aplikace Dave Budgeting trápí

Jak se aplikace Dave Budgeting trápí

Dave.com se sídlem v Los Angeles byl postaven na předpokladu, že finanční produkty by měly být snadné a přístupné a že poplatky za přečerpání financial institution jsou tou nejhorší věcí, jakou kdy vymysleli. Nyní Dave spustil vlastní banku a nebudou účtovat poplatky za přečerpání. A pomocí této aplikace můžete rychle získat výplatu, abyste se vyhnuli hlubokým rýhám způsobeným věřiteli v den výplaty.

Daveova první iterace, spuštěná v roce 2017, byla jako mobilní aplikace, která pomohla uživatelům vyhnout se poplatkům za přečerpání tím, že při pohledu na minulé bankovní aktivity předvídala budoucí peněžní toky. Uživatelé propojují bankovní účty, informují Davea, kdy očekávat vklady v den výplaty, a označují nájemné a další pravidelné platby. To, že váš bankovní zůstatek říká 750 $ dnes, ještě neznamená, že máte zítra utratit 750 $. Vaše nájemné může být splatné dnes, takže když si ráno dáte 10 šálek kávy na debetní kartu, zjistíte, že vás to stálo více než 30 $, jakmile vám banka odepře účet za poplatek za přečerpání účtu. Zaplacení obrovského poplatku za šálek kávy ve výši 5 USD není efektivní technikou finančního řízení.

Aplikace byla nastavena tak, aby upozorňovala uživatele na problémy, které by mohly nastat před uložením další výplaty. Jason Wilk, spoluzakladatel a generální ředitel, říká: „Chtěli jsme vytvořit produkt, který by byl vaším finančním přítelem. Cítili jsme, že banky kopají do lidí, když jsou dole. “ Wilk také říká, že jméno Dave kromě přátelského zvuku představuje Davida v jeho bitvě proti Goliášovi ve Starém zákoně. “Pomáháme našim klientům převzít velké banky a obrovské poplatky,” uvádí Wilk.

Dave obchází Goliáše

Začátkem tohoto týdne spustila společnost Dave vlastní banku, takže se její uživatelé mohou Goliášovi úplně vyhnout. Zákazníci, kteří mají své výplatní šeky přímo uloženy v Daveově bance nebo v bance připojené k jejich účtu aplikace Dave, budou upozorněni, když projekce peněžních toků naznačují, že zůstatek může klesnout pod nulu, a rozhodnou se professional zálohu ve výši 100 USD. Půjčka je automaticky splacena v následující výplatu uživatele.

Bankovní klienti také dostanou debetní kartu a možnost nechat Davea pravidelně hlásit platby nájemného za nemovitosti v různých úvěrových kancelářích, aby pomohla zvednout jejich kreditní skóre. Úvěrové kanceláře nedávno začaly přijímat platby nájemného jako způsob, jak zvýšit skóre, takže tyto přehledy vyplňují pro zákazníky, kteří se do této služby přihlásí, zdarma. Hlášení historie plateb nájemného vyžaduje, aby klient vložil své výplaty přímo.

Existují služby, které vám hlásí nájemné úvěrovým úřadům, ale nejsou zdarma. Vy nebo váš pronajímatel (nebo oba) budete muset za toto privilegium zaplatit.

Aplikaci můžete také použít k vyhledání vedlejších koncertů prostřednictvím partnerství, která Dave navázal k hledání místních krátkodobých pracovních míst. Mezi partnery patří Airbnb, Instacart, DoorDash a Rover.

Co stojí Dave?

Používání aplikace stojí 1 $ měsíčně, což se odečte z vašeho bankovního účtu při zasažení vaší první měsíční výplaty. Můžete získat kredity zdarma k poplatku za předplatné Dave nákupem debetních karet od partnerských prodejců jsou podrobně popsány v aplikaci. Tato funkce funguje nejlépe, když jsou zapnuty služby určování polohy.

Pokud získáte zálohu, cena je na vás. Dlužníci si po získání zálohy vyberou, kolik chtějí Daveho tipovat. Jak říká Wilk, „vyhýbáte se poplatkům ve výši 38 $. Co professional vás tato záloha stojí? “ Kromě financování schopnosti Davea poskytovat v budoucnu pokroky Dave vysazuje strom v Africe na základě procenta obdržených tipů.

Zní to příliš dobře, než aby to byla pravda? Existuje několik malých problémů, které by vám mohly pokazit zábavu. Dave se může připojit pouze k bankovním účtům s jedinými vlastníky a na jeden účet Dave je povoleno pouze jedno mobilní zařízení. Je to služba pouze professional aplikace nemůžete zkontrolovat svůj účet na webu. Pokud pravidelně vyčerpáváte běžný účet během několika dní poté, co dostanete zaplaceno, nebudete mít nárok na zálohy. Dave hledá trochu polštář, než z vás udělá kandidáta na postup. Může také trvat až 3 dny, než se záloha objeví ve vašem běžném účtu můžete zaplatit poplatek za získání zálohy za pouhých 8 hodin. Pokud zálohu nezaplatíte v den splatnosti, nemáte nárok na budoucí zálohy. A uživatelé, kteří připojují stejný účet Dave k více zařízením, jsou ze služby vyřazeni. Hrajte tedy podle pravidel a buďte k Daveovi stejně přátelští jako Dave k vám.

Existují předepsané kroky, které byste měli dodržet, pokud chcete zrušit předplatné aplikace Dave, které jsou složitější než pouhé odstranění aplikace ze zařízení, takže je postupujte podle pokynů, pokud chcete Davea zrušit.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: