[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak předvídat, kde se trh otevře

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Jak předvídat, kde se trh otevře

Jak předvídat, kde se trh otevře

Poslechněte si nebo si přečtěte zprávy, když si v kterýkoli pracovní den sednete na snídani a pravděpodobně najdete komentátora, který řekne něco jako: „Trhy se chystají otevřít výše“ nebo možná „Očekáváme, že trhy se otevřeně pohybují níže . “ Poslechnutí těchto prognóz vás možná přimělo zajímat, jak mohou tito vědci předpovídat budoucnost a proč investorům záleží na směru otevřeného trhu.

Koneckonců je to závěrečná cena, která vám řekne, kolik peněz jste ve svém portfoliu za daný den získali nebo ztratili. V zákulisí je toho víc, než byste čekali.

Shrnutí

  • Obchodování s akciemi se náhle zastaví každé obchodní odpoledne, když se trhy uzavírají professional daný den, a nechává hodiny nejistoty mezi otevřením a otevřením následujícího dne.
  • Předvídání, kde trh obnoví obchodování na otevřeném trhu, může investorům pomoci zajistit riziko i umístit sázky na cenovou akci následujícího dne.
  • Obchodování mimo pracovní dobu na trzích s akciemi a futures může poskytnout pohled, ale tyto tendence jsou méně likvidní a náchylné k větší volatilitě než během běžných obchodních hodin.
  • Professional lepší představu investoři hledají mezinárodní trhy, které jsou otevřené, zatímco United states of america jsou zavřené, a ekonomické údaje zveřejňované zeměmi nebo údaje zveřejňované společnostmi.

Předpovídání pravděpodobného směru otevření trhu

Než se dostaneme k tomu, proč někteří investoři pozorně sledují pravděpodobný směr otevřeného trhu, podívejme se na několik indikátorů, které jim s úkolem pomohou.

Zatímco finanční trhy jasně stanovily pracovní dobu, vývoj mimo tyto hodiny nadále ovlivňuje jak hodnotu cenných papírů, tak chování investorů. Například kdykoli mohou nastat geopolitické události a přírodní katastrofy. Události jako atentát na sedícího prezidenta nebo velký teroristický útok pravděpodobně naznačují výrazně nižší otevření trhu.

Roli hrají také firemní facts. Oznámení o příjmech učiněné po uzavření nebo před otevřením v klíčových společnostech může ovlivnit směr trhu. V lednu, dubnu, červenci a říjnu drtivá většina firem zveřejnila své výsledky za čtvrtletí. Dobré zprávy od společnosti bellwether často vedou k vyššímu otevření akciového trhu, zatímco špatné zprávy mohou mít opačný účinek.

Před otevřením trhů vyjdou další důležité zprávy. Široká škála ekonomických zpráv, včetně údajů o zaměstnanosti, maloobchodních trzích a výsledcích hrubého domácího produktu, je zveřejňována v 8:30. Znovu mohou dobré i špatné zprávy ovlivnit otevřený směr trhu.

Obchodování po pracovní době

Obchodní aktivita mimo pracovní dobu je běžným indikátorem otevření následujícího dne. Obchodování s akciemi v rozšířených hodinách probíhá na elektronických trzích známých jako ECN před otevřením finančních trhů professional daný den i po jejich uzavření.

Taková aktivita může investorům pomoci předpovědět směr otevřeného trhu. Ve skutečnosti jsou měřidla, jako jsou indikátory Pre-Marketplace Nasdaq-100 a Soon after-Several hours Indicators, navržena professional sledování aktivity prodloužených hodin speciálně professional tento účel.

Podobně obchodování s futures 24 hodin denně může indexové futures naznačovat, jak bude trh pravděpodobně trendovat na začátku příští relace. Futures S&P 500 často používají peněžní manažeři buď k zajištění rizika v určitém časovém období prodejem kontraktu na krátkou dobu, nebo ke zvýšení expozice na akciovém trhu jeho nákupem.

Na rozdíl od akciového trhu se futures trhy zřídka uzavírají. Futures kontrakty obchodují na základě hodnot referenčních indexů akciových trhů, které představují. Futures na obchod S&P 500 na základě hodnoty Typical & Poor’s 500, stejně jako futures na Dow na základě hodnoty průmyslového průměru Dow Jones.

Vzhledem k tomu, že cenné papíry v každém z referenčních indexů představují konkrétní tržní phase, lze znát směr cen u termínových kontraktů pro tyto indexy použít k promítnutí směru cen u skutečných cenných papírů a trhů, na nichž obchodují. Pokud budou futures na S&P celé dopoledne klesat, je pravděpodobné, že ceny akcií na amerických burzách se při zahájení obchodování professional daný den posunou níže. Opět platí také opak, přičemž rostoucí ceny futures naznačují vyšší otevřenost.

Kromě toho, že nabízí přístup na trh téměř 24 hodin denně, hlavní výhodou futures je jejich vysoká úroveň likvidity mimo pracovní dobu ve srovnání s akciemi obchodovanými na ECN. Tato likvidita poskytuje těsnější spready, které jsou zásadní, protože čím širší je rozpětí, tím více se musí obchod pohnout ve váš prospěch, aby se vyrovnal.

Jak mohou mezinárodní trhy ovlivňovat otevřené trhy

Když jsou domácí trhy professional daný den uzavřeny, mezinárodní trhy jsou otevřené a obchodují se. Dobrý den na asijských trzích může naznačovat, že americké trhy se otevřou výše. Ničivé ztráty v zámoří mohou vést k nižšímu otevření doma.

Věnováním pozornosti zahraničnímu vývoji mohou domácí investoři získat představu o tom, jakým směrem mohou očekávat, že se místní trhy budou pohybovat, až se otevřou. Hlavní burzy v Tokiu, Frankfurtu a Londýně se často používají jako barometry professional to, co se stane v United states of america

Vážní pozorovatelé trhu se brzy probudí, vytáhnou knowledge a pomocí těchto různých indikátorů jednotlivě a v kombinaci předpovídají směr otevíracích tahů na americkém trhu. Méně ambiciózní investoři se jen ověří sentimentem v sociálních médiích nebo se naladí na ranní vysílání finančních zpráv, aby slyšeli, jak mluvící hlavy poskytují aktuální informace o očekávání dne. Ať tak či onak, je možné získat docela solidní informace o tom, co můžete očekávat, když začne obchodování Usa pro daný den.

Proč je směr otevření důležitý

Směr trhu představuje příležitost. Na široké úrovni, pokud budou trhy růst, je pravděpodobné, že tak učiní i jednotlivé ceny akcií. Krátkodobí obchodníci mohou na základě informací činit rozhodnutí o koupi / prodeji. Například pokud budou trhy růst a pak technologická společnost vydá dobré zprávy před zahajovacím zvonem, je pravděpodobné, že akcie této společnosti porostou na otevřeném trhu.

Professional investory, kteří drží akcie, by to mohl být signál k prodeji stávajících akcií a zablokování zisků. Pro investory, kteří akcie nevlastní, by to mohl být signál pro včasný nákup a prodej na rostoucím trhu. Mějte na paměti, že pokud máte na investování jen pár dolarů, může být sledování pohybu trhu bezvýznamné.

Na druhou stranu, pokud si můžete koupit 100 000 akcií, z nichž každý vzroste o dva centy, můžete vydělat rychlých 2 000 $ (ignorování transakčních nákladů) – to není špatné na hodinovou práci. Pokud si můžete koupit 500 000 akcií, které vzrostou o 10 centů, můžete rychle vydělat 50 000 $ a čísla odtud stoupají. Professional velké institucionální obchodníky je třeba na těchto krocích vydělat značné peníze. V éře rychlého elektronického obchodování může i opatření pohybu cen za zlomek centu vést k velkým ziskům pro obchodníky s hlubokými kapsami, kteří provedou správné volání.

Sečteno a podtrženo

Užitečným nástrojem může být přesná předpověď otevíracích pohybů akciového trhu. Pokud je vaše projekce přesná, máte příležitost profitovat. Prvním krokem je samozřejmě správné měření tržního směru. Samotný tento krok nestačí k vydělávání peněz.

Musíte také vybrat investici a úspěšně změřit výsledný dopad, který bude mít pohyb trhu na vaši investici, abyste vydělali peníze. Možná nebudete správně odhadovat směr trhu a trh se může pohnout proti vám.

I když se vydáte správným směrem, musíte také správně investovat, abyste dosáhli zisku. Jednoduše řečeno, neexistují žádné záruky, že se vydáte správným směrem nebo se vaše investice vyplatí.

Stejně jako u všech investičních strategií byste měli před uzavřením sázky na směr otevřené provést důkladnou analýzu a zároveň porozumět své strategii a jejím důsledkům.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: