Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak používat daňové částky k minimalizaci toho, co dlužíte

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Portfolio management  > Jak používat daňové částky k minimalizaci toho, co dlužíte

Jak používat daňové částky k minimalizaci toho, co dlužíte

Řada daňových účtů v posledních letech, která vyvrcholila zákonem o daňových škrtech a pracovních místech z roku 2017, poskytla investorům obrovskou příležitost k úsporám na dlouhodobých kapitálových ziscích a dividendách. Způsob, jak tyto změny plně využít, je použít daňové dávky při správě vašich investičních nákupů a prodejů a hlášení tohoto příjmu IRS.

Cenné papíry zakoupené v rámci jedné transakce jsou pro daňové účely označovány jako „hodně“..Jinými slovy, daňová dávka je záznam všech transakcí a jejich daňových dopadů (data nákupu a prodeje, nákladová základna, prodejní cena) zahrnujících určitý cenný papír v portfoliu. Přemýšlení ve smyslu daňových dávek může investorovi pomoci učinit strategická rozhodnutí o tom, která aktiva prodat a kdy, což bude mít velký rozdíl v daních z těchto investic.

Aktuální sazby daně

Současné sazby zavedené zákonem o snížení daní a pracovních míst mají zůstat na místě do roku 2025...

Sazba daně z dlouhodobých kapitálových zisků dosahuje 20% u jediných filerů, kteří v roce 2019 vykazují příjmy vyšší než 434 550 $ a více; pro společně podané vdané lidi je to 488 850 $. Sazba klesá na 15% u těch, kteří vydělávají mezi 39 376 a 434 550 $ (78 751– 488 850 $ pro páry) a je to 0% u těch, jejichž příjem je pod těmito příslušnými minimy. Pro získání těchto sazeb musí vlastník investice vlastnit investici alespoň jeden rok...

Krátkodobé kapitálové zisky jsou zdaněny jako běžný příjem. Zákon stanovil sedm pásem daně z příjmu v rozmezí od 10% pro osoby s nízkými příjmy až po 37% pro osoby s nejvyššími příjmy...

Níže je rychlý pohled na to, jak budou vaše dividendy, krátkodobé kapitálové zisky a dlouhodobé kapitálové zisky zdaněny z vašich akcií, dluhopisů a podílových fondů, v závislosti na vaší daňové pásmu.

Akcie, dluhopisy, podílové fondy Sazba daně: Single Filers
Příjem 0-39 375 $ Příjem 39 376 $ – 434 550 $ Příjem
4 $34 551 a vyšší
Kvalifikované dividendy 0% 15% 20%
Krátkodobé kapitálové zisky běžná daňová skupina běžná daňová skupina běžná daňová skupina
Dlouhodobé kapitálové zisky 0% 15% 20%
Sazba daně: Ženatý podání společně
Příjem $ 0- $ 78 750 Příjem 78 751 $ – 488 850 $ Příjem
$488,851 a vyšší
Kvalifikované dividendy 0% 15% 20%
Krátkodobé kapitálové zisky běžná daňová skupina běžná daňová skupina běžná daňová skupina
Dlouhodobé kapitálové zisky 0% 15% 20%

Kromě sazeb uvedených v tabulce jsou poplatníci s vyššími příjmy
možná bude muset zaplatit další 3,8% daň z čistého investičního příjmu...

Jak je patrné z grafu, krátkodobé kapitálové zisky mají nejméně příznivé daňové zacházení a ve většině případů by se jim mělo zabránit. Je důležité si uvědomit, že snížená sazba daně z dividend se vztahuje pouze na kvalifikované dividendy. To znamená, že snížená sazba se nepoužije, pokud není dividenda přijata z cenného papíru drženého po dobu nejméně 60 dnů během 121denního období začínajícího 60 dní před datem ex-dividendy...

klíčové jídlo

 • Daňová dávka je záznam všech transakcí a jejich daňových dopadů (data nákupu a prodeje, nákladová základna, prodejní cena) zahrnujících určitý cenný papír v portfoliu.
 • Přemýšlení ve smyslu daňových dávek může investorovi pomoci učinit strategická rozhodnutí o tom, která aktiva prodat a kdy v daňovém roce.
 • Zejména může mít váš výběr metody nákladových základů významný vliv na výpočet kapitálových zisků a ztrát a významně ovlivnit daně z těchto investic.

Jak hlásit zisky a ztráty

Formulář 1099-DIV pro vás rozděluje běžné a kvalifikované dividendy pro daňové účely.

Musíte sledovat svoji původní základnu nákladů na cenné papíry, které jste zakoupili, abyste mohli vykázat krátkodobé a dlouhodobé zisky za daný rok, což se provádí na formuláři nazvaném Plán zisků a ztrát D-kapitálu...

Při výpočtu vašich kapitálových zisků se nejprve započítají krátkodobé zisky a ztráty a poté se započtou dlouhodobé zisky a ztráty. Poté můžete oba výsledky spojit dohromady a vypočítat celkový výsledek.

Dávejte pozor, abyste se vyhnuli pravidlu výprodeje, které by mohlo zakázat ztrátu, pokud jste do 30 dnů koupili akcie se stejným cenným papírem...

Využití daňových dávek k vaší výhodě

Vaše volba metody nákladového základu může mít významný vliv na výpočet kapitálových zisků a ztrát při prodeji akcií...

U akcií podílových fondů existují tři běžné způsoby, jak určit nákladovou základnu akcií, které prodáváte:..

 • FIFO (první dovnitř, první ven)
 • metoda průměrných nákladů
 • metoda konkrétního sdílení

U jednotlivých akcií a dluhopisů můžete použít:

 • FIFO
 • LIFO (poslední dovnitř, první ven)
 • metoda konkrétních akcií

Většina lidí volí metodu FIFO, protože je ve většině softwarových balíků výchozí a je vhodná pro sledování nákladů. Podívejte se ale na to, jak vám metoda specifických sdílení může pomoci minimalizovat vaše zisky ve srovnání s těmito standardními metodami FIFO nebo LIFO. To je míněno výběrem konkrétní daňové dávky.

Předpokládejme například, že se nacházíte v 32% daňové pásmu a během dvouletého období jste provedli následující nákupy akcií XYZ.

Daňové číslo Cena za akcii Akcie Zakoupeno Aktuální cena za akcii Získat
1 50 $ 800 před dvěma lety 75 $ 25 $
2 58 $ 500 před devíti měsíci 75 $ 17 $
3 70 $ 400 před šesti měsíci 75 $ 5 $

Nyní předpokládejme, že potřebujete prodat 800 akcií XYZ a chcete minimalizovat své daňové důsledky:

Podle metody FIFO Výsledek daně Splatné daně
Prodejte 800 akcií daňové dávky č. 1 dlouhodobý zisk 20 000 $ 3 000 $ (20 000 $ x 15%)
Metoda sdílení konkrétních uživatelů Výsledek daně Splatné daně
Prodejte 400 podílů daňové dávky č. 3 krátkodobý zisk 2 000 $ 640 $ (2 000 $ x 32%)
Prodejte 400 akcií daňové dávky č. 1 dlouhodobý zisk 10 000 $ 1 500 $ (10 000 $ x 15%)

Celkem 2140 $

Podle metody FIFO byste prodali prvních 800 akcií, které jste zakoupili před dvěma lety, což by mělo za následek dlouhodobý zisk 20 000 $ s daňovým dokladem 3 000 $. Pokud se místo toho rozhodnete prodat konkrétní daňovou dávku, můžete nejdříve prodat své nejdražší akcie, přestože byly drženy krátkodobě, a stále mají nižší daňový účet ve výši 2140 USD.

Strategie pro minimalizaci daní

Sledování cenných papírů podle daňové dávky je skvělý způsob, jak minimalizovat daně, které dlužíte ze svých zisků. Mějte na paměti, že to vyžaduje, abyste si vedli přesné záznamy a vždy nejprve prodali své pozice s nejvyššími náklady.

Další způsoby, jak minimalizovat daně:

 • Vyhněte se krátkodobým ziskům. Toto je dobré obecné pravidlo. To znamená, že občas má smysl nejprve prodat novější pozici, pokud to znamená mnohem nižší kapitálový zisk.
 • Vyhněte se fondům a akciím s vysokým obratem. Ony generovat provize, transakční náklady a vyšší daňové závazky. Pokud se chystáte hodně obchodovat, ujistěte se, že každé rozhodnutí stojí z daňového hlediska za to.
 • Používejte fondy spravované daní. Tyto podílové fondy jsou strukturovány tak, aby snižovaly daňovou povinnost. Jejich manažeři investují do stejných akcií jako jiné fondy, ale snaží se minimalizovat rozložení kapitálových výnosů na konci roku snížením nákupu a prodeje ve fondu.
 • Prodejte své poražené. Sklízejte své ztráty a použijte je k vyrovnání zisků. Nebojte se generovat ztráty, které se přenesou do dalších let.

Sečteno a podtrženo

Existuje několik způsobů, jak určit, zda zisk nebo ztrátu z prodeje cenného papíru získáte. Musíte určit metodu, která vám nejlépe vyhovuje, a držet se jí. Ačkoli first-in, first-out může být nejjednodušší vypočítat a sledovat, nemusí to být vždy nejvýhodnější.

Pokud využijete metodu konkrétního sdílení, ujistěte se, že jste obdrželi písemné potvrzení od vašeho makléře nebo depozitáře potvrzujícího vaše prodejní pokyny.

Investopedia vyžaduje, aby autoři k podpoře své práce používali primární zdroje. Patří mezi ně bílé knihy, vládní údaje, původní zprávy a rozhovory s odborníky z oboru. Tam, kde je to vhodné, odkazujeme také na původní výzkum od jiných renomovaných vydavatelů. Můžete se dozvědět více o standardech, kterými se řídíme při vytváření přesného a nezaujatého obsahu
redakční politika.

 1. TD Ameritrade. „Porozumění spoustě daní.“ Zpřístupněno 30. dubna 2020.

 2. 115. kongres, 1. zasedání. „Zákon o daňových škrtech a pracovních místech.“ Zpřístupněno 30. dubna 2020.

 3. Internal Revenue Service. „Téma č. 409 Kapitálové zisky a ztráty.“ Zpřístupněno 30. dubna 2020.

 4. Internal Revenue Service. „IRS poskytuje úpravy daňové inflace pro daňový rok 2020.“ Zpřístupněno 30. dubna 2020.

 5. Internal Revenue Service. „Otázky a odpovědi týkající se daně z příjmů z čistých investic.“ Zpřístupněno 30. dubna 2020.

 6. Internal Revenue Service. „Pokyny pro formulář 1099-DIV (2020),“ strana 2. Přístup k 30. dubnu 2020.

 7. Internal Revenue Service. „O plánu D (formulář 1040), kapitálové zisky a ztráty.“ Zpřístupněno 30. dubna 2020.

 8. Internal Revenue Service. „Publication 550 (2019),“ Page 56. Zpřístupněno 30. dubna 2020.

 9. Internal Revenue Service. „Publication 550 (2019),“ Page 44. Zpřístupněno 30. dubna 2020.

Porovnat účty

×

Nabídky, které jsou uvedeny v této tabulce, pocházejí z partnerství, od nichž Investopedia dostává náhradu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: