Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak obchodovat s krátkým stiskem

Jak obchodovat s krátkým stiskem

Když cena akcie začne rychle růst, prodejci krátkých cen chtějí odejít, protože profitují pouze tehdy, když akcie klesnou. Při růstu akcií mohou čelit teoreticky neomezeným ztrátám. Jejich bolest však může být krátkým ždímacím ziskem.

Porozumění krátkým stiskům

Než pochopíte krátké stisky, musíte pochopit, jak funguje krátký prodej.

Pokud si krátký prodejce myslí, že akcie jsou nadhodnoceny a akcie pravděpodobně poklesnou na ceně, může si akcie půjčit prostřednictvím maržového účtu. Krátký prodejce poté prodá akcie a zadrží výnosy na maržovém účtu jako kolaterál. Prodávající bude nakonec muset akcie zpětně odkoupit. Pokud cena akcie klesla, krátký prodejce vydělává peníze, protože může inkasovat rozdíl mezi cenou akcií prodaných na marži a později sníženou cenou akcií. Pokud však cena vzroste, cena zpětného odkupu by mohla vzrůst nad původní prodejní cenu a krátký prodejce ji bude muset rychle prodat, aby zabránil ještě větším ztrátám. (Další informace najdete v Průvodci krátkým prodejem Investopedia.)

Příklad: Anatomie krátkého prodeje Předpokládejme, že společnost C byla půjčena na marži a že „Bob s krátkým prodejcem“ poté prodal 100 akcií za 25 USD. O několik dní později klesla cena akcií společnosti C na 5 $ za akcii a Bob ji koupil zpět. V tomto případě Bob vydělá 2 000 $ [($25 x 100) – ($5 x 100)]. Pokud se však cena akcie zvýší, Bob odpovídá za cenu akcie, i když ji prodá. Pokud tedy Bob koupí akcie zpět za 30 $ namísto 5 $, jak je uvedeno v příkladu výše, ztrácí 5 $ za akcii. Že 5 krát 100 se rovná 500 $, které musí Bob zaplatit.

Ale co když Bob není jediným krátkým prodejcem, který chce odkoupit akcie, než ztratí ještě více peněz, jak akcie rostou? Bude muset počkat, až na něj přijde řada, když se pokusí prodat, protože ostatní se také dožadují, aby se zbavili svých akcií, a neexistuje žádný limit, jak vysoko by se akcie mohly vyšplhat. Cena, kterou by krátký prodejce mohl zaplatit za odkup akcií, tedy není nijak omezen.

To je místo, kde přichází krátký ždímač a nakupuje akcie – zatímco paničtí prodejci krátkých cen způsobují další růst cen kvůli krátkodobé poptávce. Krátký ždímač se musí nejen naučit předvídat a identifikovat krátká ždímání, ale také vybrat 10 správný čas na prodej akcií, které jsou na vrcholu nebo v jeho blízkosti.

Předvídání krátkých stisků

Predikce krátkého stlačení zahrnuje interpretaci grafů denního klouzavého průměru a výpočet krátkého úrokového procenta a krátkého úrokového poměru.

Procento krátkého úroku

První prediktor, na který se podíváme, je krátké procento úroku – počet krátkých akcií dělený počtem akcií v oběhu. Například pokud existuje 20 000 akcií společnosti A prodaných prodejci cenných papírů a 200 000 akcií v oběhu, krátké úrokové procento je 10%. Čím vyšší je toto procento, tím více krátkých prodejců bude soutěžit mezi sebou o koupi akcií zpět, pokud jejich cena začne růst. (Další informace: Krátký zájem: Co nám říká.)

Krátký úrokový poměr

Krátký úrokový poměr je krátký úrok vydělený průměrným denním objemem obchodování dané akcie. Například pokud vezmete 200 000 akcií krátkých akcií a vydělíte je průměrným denním objemem obchodování 40 000 akcií, koupě jejich akcií trvá krátkým prodejcům pět dní.

Čím vyšší je poměr, tím vyšší je pravděpodobnost, že krátcí prodejci pomohou zvýšit cenu. Krátký úrokový poměr pět nebo lepší je dobrým ukazatelem toho, že by prodejci krátkých cen mohli panikařit, a to může být vhodná doba, aby se pokusili obchodovat s potenciálním krátkým stlačení.

Denní klouzavé průměrné grafy

Grafy denního klouzavého průměru ukazují, kde se akcie obchodovaly po stanovené časové období. Při pohledu na 50denní (nebo delší) graf klouzavého průměru ukážeme, zda v ceně akcie existují vrcholy. Chcete-li zobrazit grafy klouzavého průměru, vyzkoušejte jeden z mnoha dostupných softwarových programů professional mapování. Umožní vám to vykreslit do grafu vybrané akcie.

Novinové titulky mohou také vyvolat krátké stlačení, takže zůstaňte informováni o tom, co se děje v poli vaší akcie.

Závěr

Správné načasování krátkého stisknutí může být velmi lukrativní strategií, ale s tímto vysokým potenciálem odměny přichází i velké riziko. Načasování vrcholu není snadný výkon. Obchodník, který chce těžit z potenciálního krátkého stlačení, by měl pečlivě prostudovat prediktory krátkého stlačení, včetně krátkého úroku, krátkého úrokového poměru, denních klouzavých průměrů a průmyslových trendů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: