Průvodce » Obchodování » Technická analýza » Jak nakreslit úrovně Fibonacci

Jak nakreslit úrovně Fibonacci

Fibonacciho retracementová a extenzní analýza odhaluje skrytou podporu a odpor vytvořený zlatým řezem. Fibonacciho mřížky balené ve většině mapovacích programů vytyčují tyto cenové hladiny, které fungují jako tradiční podpora a odpor, ale vznikají spíše v matematickém poměru, než v hodnotách maxima či minima. Mnoho obchodníků a investorů odmítá Fibonacciho jako vúdú vědu, ale jeho přirozený původ odhaluje špatně pochopené aspekty lidského chování.

Fib matematika zdůrazňuje proporcionalitu, zachycuje podstatu krásy a zabalí ji do sady poměrů, které mohou definovat mušle, květiny a dokonce i strukturu obličeje hollywoodských hereček. Tato analýza sahá do měření trendů a výkyvů proti trendu, které vyřezávají proporcionální rozsahy, zpětné vazby a zvraty. Ve svých tržních aplikacích měří Fibonacci chování davu a ochotu nakupovat nebo prodávat cenné papíry na klíčových úrovních návratnosti. Rovněž identifikuje klíčové reverzní zóny a úzká cenová pásma, kde by trendy na trzích měly ztratit na síle a posunout se do obchodních rozsahů, toppingu nebo dna.

Fibonacci podporuje řadu ziskových strategií, ale nesprávné umístění mřížky podkopává predikci a důvěru. Obchodníci jsou frustrovaní, když vyzkouší nástroj poprvé a nefunguje perfektně, často se ho vzdávají ve prospěch známější analýzy. Vytrvalost, přesnost a malé přizpůsobení však mohou generovat obchodní hrany, které vydrží po celý život.

Pomocí retracementové mřížky můžete analyzovat odvolání, zvraty, opravy a další cenové akce v rozsahu primárních uptrendů a downtrendů. Pomocí mřížky rozšíření změřte, jak daleko je pravděpodobné, že uptrendy nebo sestupné stylish přenesou nad úroveň úniku nebo poruchy. Tato analýza tvoří základ pro stanovení technických cenových cílů a výnosných výstupních zón.

Nastavení retracementových mřížek

Správné nastavení Fibonacciho mřížky vyžaduje dovednost a výběr špatných úrovní jako počátečních a koncových bodů podkopává ziskovost podporou nákupu nebo prodeje za ceny, které nedávají smysl. Tento proces také vyžaduje umístění multi-trendové mřížky s postupnými úrovněmi umístěnými v delších a kratších časových rámcích, dokud nezachytí cenová rozpětí, která by mohla vstoupit do hry během životnosti otevřené pozice.

Začněte s umístěním mřížky oddálením podle týdenního vzoru a vyhledáním nejdelšího nepřetržitého uptrendu nebo downwrendu. Umístěte Fibonacciho mřížku od nejnižší po nejvyšší v uptrendu a od nejvyšší po nejnižší v downtrendu. Nastavte mřížku tak, aby zobrazovala úrovně navrácení .382, .50, .618 a .786. První tři poměry fungují jako kompresní zóny, kde se cena může odrazit jako pinball, zatímco ,786 označuje čáru v písku, přičemž porušení signalizuje změnu trendu.

Nyní přejděte ke krátkodobějším trendům a přidejte nové mřížky professional tyto časové rámce. Po dokončení se v grafu zobrazí řada mřížek s řádky, které jsou pevně zarovnány nebo nejsou zarovnány vůbec. Těsné zarovnání identifikuje úrovně harmonické podpory a odporu, které mohou ukončit korekce a signalizovat pokrok trendů, vyšší nebo nižší, zejména pokud jsou podporovány klouzavými průměry, trendovými čarami a mezerami. Uvolněte physique zarovnání k dezorganizaci a konfliktní síly vytvářejí whipsaws, které snižují prediktivní sílu a potenciál zisku.

60minutové retrakční mřížky Delta Air Traces

Fibonacciho mřížky fungují stejně dobře ve vzestupných i sestupných trendech a ve všech časových rámcích. Ve výše uvedeném grafu společnost Delta Air Strains, Inc. (DAL) prodává mezi 48 a 39 dolary ve dvou odlišných vlnách. Umístěním mřížky v dlouhodobějším poklesu se zvýrazní klíčové úrovně harmonického odporu, zatímco protažení druhé mřížky v průběhu poslední prodejní vlny odhalí skryté zarovnání mezi časovými rámci.

Retrakce ,382 delší vlny (1) se úzce zarovná s retrakcí ,618 kratší vlny (2) v (A), zatímco delší retrakce ,500 se dokonale vyrovná s kratším retrakcí ,786 v (B). Odraz od červnových nízkých rallye do spodního vyrovnání (A) a stání po dobu sedmi hodin, čímž se získá konečný náraz do horního vyrovnání (B), kde odskok končí.

Pokud zvolíte nesprávnou úroveň professional počáteční a konečný bod, podpoří to nákup nebo prodej za ceny, které nedávají smysl, a oslabíte tím ziskovost.

Nastavení rozšiřujících mřížek

Rozšiřující mřížky fungují nejlépe, když jsou poměry sestaveny z obchodních rozsahů, které ukazují jasně definované úrovně zpětného rázu a úniku. Professional vzestupný pattern spusťte rozšiřovací mřížku od nejnižšího houpání v rozsahu a rozšiřte ji na úroveň úniku, což také označuje vrchol rozsahu. Jedním kliknutím vytvoříte tuto mřížku a zobrazí se druhá mřížka. Začněte tuto mřížku za zlomovou cenu a natahujte ji výše, dokud nebude zahrnovat poměry Fib, které pravděpodobně vstoupí do hry během životnosti obchodu.

Obraťte tento proces na sestupný craze, počínaje od houpačky vysoko a rozšiřujte ji na úroveň rozpadu, což také značí nízký rozsah. Jedním kliknutím vytvoříte tuto mřížku a objeví se druhá mřížka. Začněte tuto mřížku za cenu rozpisu a roztáhněte ji níže, dokud nezahrnuje poměry Fib, které pravděpodobně vstoupí do hry během životnosti obchodu. Mínusy mřížky pravděpodobně použijí méně poměrů než mřížky mínusů, protože rozšíření se mohou přenášet do nekonečna, ale ne pod nulu.

Apple Weekly Extension Grid

Apple Inc. (AAPL) končí s historickým vzestupným trendem (B) a vstupuje do dlouhodobého obchodního rozsahu, přičemž dosáhne dna (A). Po dvou letech se shromáždí, aby dosáhla odporu na vzdálenost a vypukne, což technikovi umožní vybudovat týdenní rozšiřující mřížku pomocí obchodního rozsahu nízké (A) a vysoké (B). Poměry vytvořené z tohoto 46bodového výkyvu (101 – 55 = 46) ukazují harmonický odpor na 130 $ (,618), 145 $ (1,00) a 173 $ (1,618). Akcie se vyvrcholí o několik měsíců později, přímo na rozšíření .618 Fibonacci, a prodává se za 101 $ za účelem testování podpory útěku.

Hodnota přizpůsobení

Snižte si pracovní zátěž tím, že se budete soustředit na harmonické složky, které vstoupí do hry během života pozice, a ignorovat další úrovně. Například nemá smysl, aby se denní obchodník staral o měsíční a roční hladinu Fib. Nepředpokládejte však, že na delších časových rámcích nezáleží, protože obchod trvající několik týdnů může dosáhnout harmonických úrovní zpět o pět, šest nebo 10 enable, pokud je již umístěn na dlouhodobé úrovni. Tyto odlehlé hodnoty lze často spravovat rychlým pohledem na týdenní nebo měsíční graf, než se rozhodnete, které mřížky jsou potřeba.

Nakonec pokračujte a v případě potřeby proveďte trochu tvarové přizpůsobení mřížky přesněji k mapování krajinných prvků, jako jsou mezery, výšky / minima a klouzavé průměry. Přesuňte výchozí bod na další nejzřetelnější horní nebo dolní část, abyste zjistili, zda se lépe hodí k historické cenové akci. V praxi to často znamená zvolit vyšší minimum amount dvojitého dna nebo nižší maximum dvojitého vrcholu.

Sečteno a podtrženo

Postavte Fibonacciho retrakční a prodlužovací mřížky, abyste identifikovali skryté úrovně podpory a odporu, které mohou nastat během života pozice. Nejspolehlivější reverzní signály Fib přicházejí, když se poměry mřížky těsně vyrovnají s jinými technickými prvky, včetně klouzavých průměrů, mezer a předchozích maxim / minim. Vytvářejte podrobné vstupní a výstupní strategie s retracementovými mřížkami, zatímco pomocí rozšiřovacích mřížek vyhledejte cenové cíle a znovu zarovnejte parametry řízení rizik.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování