Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak najít zítřejší vítězné akcie

Svatým grálem investování je nejprve identifikovat vítězné akcie na trhu. Jedná se o akcie, které překonávají všechny rekordy: odlehlé hodnoty. Studie ukázaly, že většina zisků na akciovém trhu za posledních několik desetiletí pochází pouze z několika málo akcií..Pokud vaše portfolio nemělo některé z těchto předních akcií, nepřevyšovalo trh. S vědomím, že investoři potřebují jen několik vítězů, přicházejí tyto dvě otázky: sdílejí tito předchozí vítězové společné rysy? Pokud existují sdílené atributy, můžeme je systematicky brzy najít?

Shrnutí

  • Studie ukázaly, že většina zisků na akciovém trhu za poslední desetiletí pochází pouze z několika málo akcií.pokud vaše portfolio nemělo některé z těchto předních akcií – považované za „odlehlé hodnoty“ – nepřevyšovalo trh.
  • K identifikaci těchto odlehlých hodnot existují tři hlavní atributy, které by investoři měli mít na paměti: skvělé základy, skvělé technické vlastnosti a neobvyklá institucionální obchodní aktivita.
  • Existují dva základní atributy, které se trvale projevují ve velkých akcieách: rostoucí tržby a rostoucí výdělky.
  • Vítězná akcie by měla mít dlouhodobě skvělé technické výsledky, což znamená, že akcie by měly být trendově vyšší a dosahovat nových maxim.
  • Nejlepší akcie by měly mít neustálou poptávku po akci ze strany velkých investorů.

Abychom mohli použít analogii basketbalu, potřebuje portfolio jen jednoho Michaela Jordana, aby to všechno změnilo. Zde je příklad toho, jak vypadá sportovec, který má odlehlé hodnoty:

Business enterprise Insider

Michael Jordan je odlehlá společnost, ale existují odlehlé hodnoty v každém odvětví, nejen ve sportu. Existují v zábavě, podnikání a investování (myslím Warren Buffett). Odlehlé hodnoty také existují na akciovém trhu. Podívejte se na níže uvedený graf společnosti Align Technologies, Inc. (ALGN):

Mapsignals, Inc.

Align Technologies je odlehlá populace, což je nárůst o + 1 620%, protože společnost Mapsignals ji identifikovala v dubnu 2011. Během mnoha allow, kdy jsem procházel daty, jsem zjistil, že nejlepší akcie tam mají tři hlavní atributy, které by investoři měli mít na paměti: skvělé základy , skvělé technické vybavení a neobvyklá institucionální obchodní aktivita. To je to, co vidíte na zelených pruzích v grafu výše. Každá lišta je býčí signál vytvořený kombinací těchto tří základních vlastností. Šedá stínovaná oblast je obdobím hloubky pohledu v naší datové sadě.

Velké základy

První kvalita, kterou musí být akcie skvělé, je silná základna v základech. To by mělo být intuitivní. Pokud je to dobrý obchod, měli by být akcionáři odměněni. Existuje nespočet základních datových bodů, ale existují dva základní atributy, které se trvale projevují ve velkých akcieách: rostoucí tržby a rostoucí výdělky. Neexistuje žádný magický práh, ale pokud společnost rok co rok vyhraje nový obchodní podnik při řízení svých nákladů, bude pravděpodobně sedět na pevných základech. Moje osobní desire je hledat dvouciferný roční růst tržeb a příjmů.

Níže je uveden snímek příjmů a růstu tržeb společnosti Align Technologies od 18. března 2016:

Mapsignals, Inc.

Skvělí technici

Druhá kvalita, kterou by měla mít skvělá akciea, je dlouhodobě skvělá technická řešení. Jinými slovy, akcie by měly být trendově vyšší a dosahovat nových maxim. Nejlepší společnosti tam mají také nejlepší grafy. Protože si společnost v zásadě vede dobře, graf bude odrážet tato pozitiva ve vyšších cenách akcií. Z tohoto důvodu může být čekání na odvolání u předních akcií na trhu obtížné, protože nejlepší akcie mají z roku na rok tendenci neustále stoupat a zpětné získávání akcií nemusí vůbec dlouho trvat.

Níže je uveden snímek technického obrazu společnosti Align Technology z 18. března 2016:

Mapsignals, Inc.

Neobvyklá institucionální obchodní činnost

Třetí – a nejdůležitější – kvalita je, že nejvyšší akcie by měly mít neustálou poptávku po akci ze strany velkých investorů. Díky tomu je proces Mapsignals jedinečný – konkrétně hledáme neobvyklou obchodní aktivitu s akciemi, které jsou pravděpodobně akumulovány institucemi. Věříme, že mnozí z nejchytřejších institucionálních investorů na světě mohou najít ty nejlepší akcie tam před kýmkoli jiným, a chceme být spolu.

Věříme, že naše metoda hromadí šance na úspěch v náš prospěch a tyto stopy v průběhu času využívá. Chceme si všimnout těchto znamení, aniž bychom museli sedět na institucionálním obchodním stole. Snadný způsob, jak si představit, jak tyto signály nacházíme, je, že se pokusíme měřit, jak se akcie obchodují ve vztahu k jejich cenové akci. Podíváme se na mnoho různých vztahů mezi objemy a cenami, které mohou naznačovat, kdy je zaujata pozice na skladě.

Náš proces kombinuje všechny tři tyto klíčové charakteristiky potřebné pro vedoucí zítřejší akcie do jednoduchého signálu. Čím vícekrát se signál objeví, tím jsme si jistější.

Níže je tabulka Mapsignals o technologii Align od ledna 2016 do srpna 2018:

Mapsignals, Inc.

Sečteno a podtrženo

Existuje prastará debata o tom, který je lepším prediktorem budoucího zhodnocení ceny akcií: fundamentální nebo technické. Závěrem je, že způsob, jakým mohou obchody s akciemi často předjímat budoucí základní a technický obraz, více než samotným pohledem na finance nebo graf.

Chcete-li se dozvědět více o institucionálních signálech Mapsignals a získat bezplatnou kopii bílé knihy Mapsignals o Outliers, která ukazuje, jak se tato strategie osvědčila během téměř 30 let zpětného testovacího období, navštivte naši stránku „O nás“.
Zřeknutí se odpovědnosti za investiční výzkum

Zveřejnění: Autor nemá v době zveřejnění žádnou pozici v akciích Align Technologies.

 

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: