Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak může Starbucks profitovat z aliance Alibaba

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie  > Jak může Starbucks profitovat z aliance Alibaba

Jak může Starbucks profitovat z aliance Alibaba

V Číně se společnost Starbucks Inc. (SBUX) pokouší získat půdu pod nohama prostřednictvím nového dodavatelského partnerství s globálním monstrem elektronického obchodování Alibaba Holdings (BABA).

Starbucks plánuje, aby se Čína, která je po United states of america druhým největším trhem kávového řetězce, nakonec stala jeho největším jako balóny střední třídy a do svých každodenních životů začlení dodávky nápojů. Přesto společnost Seattle v posledním čtvrtletí překonala očekávání jak v horním, tak i v posledním řádku, zklamala investory nižšími než očekávanými tržbami v obchodech v nejlidnatější zemi světa. (Viz také: Starbucks: Ztráty, aby se urychlilo řemeslné buzzování kávy.)

„Nový maloobchod“ k oživení provozu na klíčových trzích

Ve snaze zvrátit pokles o 2% na svém klíčovém růstovém trhu oznámila společnost Starbucks ve čtvrtek alianci „nového maloobchodu“ s čínským technologickým gigantem Alibaba, v níž tyto dvě společnosti budou příští měsíc pilotovat doručovací služby s dceřinou společností Alibaba, Ele.me a zřídit až 600 „dodávkových kuchyní“ v supermarketech Hema společnosti Alibaba. Dodávka potravin bude sloužit 150 obchodům v Šanghaji a Pekingu a do konce kalendářního roku se rozšíří na 2 000 příběhů ve 30 městech. Starbucks se podle společností také integruje do platforem Alibaba a nabídne čínským zákazníkům virtuální obchody Starbucks a osobní zážitky.

„To znamená, že zákazník, který používá Alipay, Taobao nebo Tmall nebo Hema, má integrovaný virtuální obchod Starbucks podobný mobilní aplikaci zabudované přímo do tohoto prostředí,“ uvedl generální ředitel Starbucks Kevin Johnson. „Tím se otevírá 500 milionů a více aktivních uživatelů těch aplikací, které budou mít přístup ke Starbucks.“

Přijímám Luckina

Na tiskovém briefingu v Šanghaji Johnson nazval dohodu „raketovým palivem professional naši strategii digitálního setrvačníku v Číně“. Aliance by také mohla pomoci odrazit konkurenci čínského startupu Luckin Coffee, který se v lednu rychle rozrostl ze dvou obchodů, na 800 poboček ve 13 městech, jak uvádí The New York Moments. Alternativa masového trhu k Starbucks účtuje zákazníkům o 20% méně za latte a nabízí výrazné slevy, propagační akce a 30minutové doručení.

Nový maloobchod, který kombinuje offline a on the web nakupování, nabízí zákazníkům možnost navštívit kamenné prodejny, ale zadávat objednávky on the web a vyhledávat produkty prostřednictvím svých chytrých zařízení. Společnost Starbucks, která plánuje do roku 2020 zdvojnásobit svých 3 400 obchodů ve více než 140 městech v asijské zemi, využívá dohodu jako součást svého nového maloobchodního tlaku, jehož cílem je posílit provoz, protože expanduje z tradičního kamenného maloobchodu. Johnson naznačil, že kombinace maloobchodních znalostí Starbucks a technologických schopností společnosti Alibaba „bude bezpochyby akcelerátorem našeho podnikání“. (Viz také: Starbucks vs. Dunkin ‘: Porovnání obchodních modelů.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: