Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak investovat do Nikkei 225

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Jak investovat do Nikkei 225

Jak investovat do Nikkei 225

Akciový průměr Nikkei 225 je hlavním japonským akciovým indexem a barometrem japonské ekonomiky. Měří chování 225 velkých japonských společností a pokrývá širokou škálu průmyslových odvětví. Je obecně považován za japonský ekvivalent průmyslového průměru Dow Jones a zahrnuje 225 nejvýznamnějších společností s modrým čipem kótovaných na tokijské burze...

Ačkoli nemůžete investovat přímo do indexu, můžete získat expozici vůči podkladovým akciím v rámci Nikkei 225 prostřednictvím fondu obchodovaného na burze (ETF).

Shrnutí

  • Nikkei 225 Inventory Regular, primární japonský akciový index, sleduje chování 225 velkých japonských společností.
  • Známé základní společnosti v rámci Nikkei 225 zahrnují Canon Inc. (CAJ), Panasonic Corp. (PCRFY), Sony Corp. (SNE), Nissan Motor Co. (NSANY), Toyota Motor Corp. (TM) a Mazda Motor Corp. (MZDAY)...
  • Stejně jako průmyslový průměr Dow Jones je průměr akcií Nikkei 225 cenově váženým akciovým indexem.

Výkonnostní pozadí

Nikkei 225 přesně neodráží to, jak mají akciové průměry tendenci neustále a exponenciálně růst. 29. prosince 1989 dosáhl Nikkei intraday historického maxima 38 957,44, před uzavřením na 38 915,87. Po celé toto desetiletí se Nikkei šestinásobně zvýšil, ale od té doby tyto zisky klesl. Je pozoruhodné, že 10. března 2009 Nikkei uzavřel na 7054,98 – neuvěřitelných 81,9% pod vrcholem roku 1989...

Dva pracovní dny po obrovském zemětřesení, které 15. března 2011 zasáhlo severovýchodní část Japonska, se Nikkei propadl o více než 10% na 8605,15 – pokles o 1 015 bodů. Index během celého roku nadále klesal a 25. listopadu dosáhl minima 8160,01. V tomto roce poklesl Nikkei o více než 17% a skončil na 8455,35, což představuje nejnižší cenu na konci roku za posledních 30 allow...

Ke dni 22. listopadu 2019 byl Nikkei 225 na 23 320,24...

Další pozadí

Stejně jako průmyslový průměr Dow Jones je průměr akcií Nikkei 225 cenově váženým akciovým indexem. Hodnocení společností je určeno cenou akcií, která se liší od ostatních hlavních indexů, kde se při výpočtech používá tržní kapitalizace.

Počítáno od září 1950 (se zpětnou platností k květnu 1949), je to nejstarší asijský index a běžně se označuje také jako Nikkei 225, Nikkei Index a Nikkei..Index je každoročně přezkoumáván v září a veškeré změny jsou implementovány v říjnu...

Holdings

Mezi známé japonské společnosti Nikkei 225 patří Canon Inc. (CAJ), Panasonic Corp. (PCRFY), Sony Corp. (SNE), Nissan Motor Co. (NSANY), Toyota Motor Corp. (TM), Mazda Motor Corp. (MZDAY) a Honda Motor Co. (HMC). Sektory zastoupené v indexu zahrnují technologie, finance, spotřební zboží, materiály, investiční zboží, dopravu a veřejné služby. Celkově index Nikkei zahrnuje společnosti z 36 různých průmyslových odvětví...

ETF

Nákup a správa každé jednotlivé akcie v Nikkei 225 je nákladná a nepraktická se značnými daňovými důsledky. Jednotliví investoři mohou získat expozici prostřednictvím fondů obchodovaných na burze (ETF), jejichž podkladová aktiva korelují s Nikkei 225.

Na rozdíl od podílových fondů, jejichž cena je na konci dne, se ETF obchodují po celý den, v důsledku čehož jejich ceny kolísají jako akcie. Stejně jako podílové fondy nabízejí ETF diverzifikaci prostřednictvím jediné investice. Mají nižší výdaje než aktivně spravované fondy.

Japonské ETF

Několik ETF, které sledují obchod Nikkei 225 na tokijské burze. Patří mezi ně japonský iShares Nikkei 225 ETF Blackrock, fond Nomura Asset Administration Nikkei 225 Exchange Traded Fund (NTETF) a Daiwa Asset Administration Daiwa ETF Nikkei 225.

Chcete-li obchodovat s těmito ETF, musíte si otevřít účet u makléřské společnosti, která jim umožní nakupovat a prodávat investice, které nejsou uvedeny na americké burze. Fidelity Investments a E * Trade Monetary Corp. (ETFC) patří mezi diskontní makléře, kteří nabízejí mezinárodní obchodní účty.

Mějte na paměti, že obchodování ETF na jejich místních trzích má komplikace. ETF uvedené na tokijské burze cenných papírů jsou denominovány v jenech. Kromě sledování výkonu Nikkei 225 je třeba vzít v úvahu fluktuace směnných kurzů mezi jenem a dolarem.

Spojené království, Francie, Německo, Švýcarsko, Itálie a Singapur také nabízejí ETF, které sledují Nikkei 225, z nichž některé jsou uvedeny na seznamu na tokijské burze.

Sečteno a podtrženo

Pokud hledáte rozsáhlou expozici na japonském akciovém trhu prostřednictvím investic, jejichž podkladová aktiva sledují Nikkei 225, může být cestou ETF. Zejména americký index MAXIS Nikkei 225 Index ETF kótovaný v USD nabízí nesmírnou hodnotu a potenciál diverzifikace.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: