Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak investoři rizikového kapitálu provádějí investiční rozhodnutí

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Jak investoři rizikového kapitálu provádějí investiční rozhodnutí

Jak investoři rizikového kapitálu provádějí investiční rozhodnutí

Pro podnikatele, kteří chtějí získat kapitál pro své začínající podniky, mohou být investoři v rané fázi, jako jsou investoři z andělského a rizikového kapitálu, strašně obtížní najít, a když je najdete, je ještě těžší vydělat z nich investiční dolary.

Andělé a investoři rizikového kapitálu však podstupují vážné riziko. Nové podniky často nemají téměř žádné prodeje zakladatelé mohou mít jen ty nejslabší zkušenosti s řízením v reálném životě a obchodní plán nemusí být založen na ničem jiném než na konceptu nebo jednoduchém prototypu. Existuje spousta dobrých důvodů, proč jsou VC napjaté svými investičními dolary.

Přesto, že čelí obrovským rizikům, VC vydělávají miliony dolarů malým, nevyzkoušeným podnikům s nadějí, že se nakonec promění v další velkou věc. Co tedy vede VC k tomu, aby vytáhly své šekové knížky?

U vyspělých společností je proces stanovení hodnoty a investovatelnosti poměrně přímočarý. Zavedené společnosti produkují tržby, zisky a peněžní toky, které lze použít k dosažení poměrně spolehlivé hodnoty. U podniků v rané fázi však musí VC vynaložit mnohem větší úsilí na to, aby se dostali do podnikání a do příležitosti.

Shrnutí

  • Rizikoví kapitálové (VC) jsou známí tím, že uzavírají velké sázky v nových začínajících společnostech a doufají, že udeří na domácím trhu budoucí miliardové společnosti.
  • S tolika investičními příležitostmi a počátečními pozicemi mají VC často soubor kritérií, která před investováním hledají a hodnotí.
  • Při rozhodování o VC hraje roli manažerský tým, obchodní koncepce a plán, tržní příležitost a posouzení rizik.

Tady jsou některé klíčové aspekty professional VC při hodnocení potenciální investice:

Solidní správa

Jednoduše řečeno, správa je zdaleka nejdůležitějším faktorem, který inteligentní investoři berou v úvahu. VC investují především do manažerského týmu a jeho schopnosti realizovat obchodní plán. Nehledají „zelené“ manažery hledají v ideálním případě manažery, kteří úspěšně vybudovali podniky, které přinesly investorům vysokou návratnost.

Hledají podniky undertaking capital investice by měla být schopna poskytnout seznam zkušených a kvalifikovaných lidí, kteří budou hrát ústřední roli ve vývoji společnosti. Firmy, kterým chybí talentovaní manažeři, by měli být ochotni je najmout zvenčí. Professional mnoho VC platí staré rčení – raději by investovali do špatného nápadu vedeného dokonalým managementem než do skvělého obchodního plánu podporovaného týmem nezkušených manažerů.

(Další informace o hledání skvělých společností najdete na stránce Hodnocení vedení společnosti.)

Velikost trhu

Professional upoutání pozornosti investorů VC je důležité prokázat, že se podnik zaměří na velkou a adresovatelnou tržní příležitost. „VC“ znamená „velký“ obvykle trh, který může generovat tržby ve výši 1 miliardy USD nebo více. Za účelem dosažení vysokých výnosů, které od investic očekávají, chtějí VC obecně zajistit, aby jejich portfoliové společnosti měly šanci na růst tržeb v řádu stovek milionů dolarů.

Čím větší je velikost trhu, tím větší je pravděpodobnost obchodního prodeje, díky čemuž je podnikání ještě více vzrušující professional VC, které hledají potenciální způsoby, jak opustit své investice. V ideálním případě by podnikání rostlo dostatečně rychle na to, aby se dostali na první nebo druhé místo na trhu.

Rizikoví kapitalisté očekávají, že obchodní plány budou zahrnovat podrobnou analýzu velikosti trhu. Velikost trhu by měla být prezentována „shora dolů“ a „zdola nahoru“. To znamená poskytovat odhady třetích stran nalezené ve zprávách z průzkumu trhu, ale také zpětnou vazbu od potenciálních zákazníků, která ukazuje jejich ochotu nakupovat a platit za produkt firmy.

(Chcete-li se dozvědět, jaké motivy pohání společnosti do náruče nabyvatele, přečtěte si Proč se úspěšní podnikatelé vyprodávají.)

Skvělý produkt s konkurenční výhodou

Investoři chtějí investovat do skvělých produktů a služeb s konkurenční výhodou, která je dlouhodobá. Hledají řešení skutečného, ​​hořícího problému, který dosud nevyřešily jiné společnosti na trhu. Hledají produkty a služby, bez kterých se zákazníci neobejdou – protože jsou mnohem lepší nebo jsou levnější než cokoli jiného na trhu.

VC hledají na trhu konkurenční výhodu. Chtějí, aby jejich portfoliové společnosti dokázaly generovat tržby a zisky dříve, než konkurenti vstoupí na trh, a snížit ziskovost. Čím méně přímých konkurentů působí v prostoru, tím lépe.

Posouzení rizik

Úkolem společnosti VC je riskovat. Přirozeně tedy chtějí vědět, do čeho se dostávají, když se ujmou podílu v rané fázi společnosti. Při rozhovoru se zakladateli firmy nebo při čtení obchodního plánu budou VC chtít mít naprosto jasno v tom, čeho podnikání dosáhlo a čeho je ještě třeba dosáhnout.

  • Mohly by se objevit regulační nebo právní problémy?
  • Je to ten správný produkt pro dnešek nebo 10 enable ode dneška?
  • Je ve fondu dostatek peněz na plné využití této příležitosti?
  • Existuje případný odchod z investice a šance vidět návratnost?

Způsoby, které VC měří, hodnotí a snaží se minimalizovat riziko, se mohou lišit v závislosti na typu fondu a jednotlivcích, kteří investují. Ale na konci dne se VC snaží zmírnit riziko a zároveň přinášejí velké výnosy ze svých investic.

(Informace o některých způsobech přípravy a řízení rizik najdete v části Identifikace a řízení obchodních rizik.)

Kdo jsou investoři rizikového kapitálu?

Závěr

Odměny za mimořádně úspěšnou investici s vysokou návratností mohou kazit investice se ztrátou peněz. Než tedy investují peníze do příležitosti, investoři rizikového kapitálu tráví spoustu času prověřováním a hledáním klíčových složek úspěchu. Chtějí vědět, zda administration odpovídá danému úkolu, velikosti tržní příležitosti a zda produkt má na to, aby vydělal peníze. Navíc chtějí snížit rizikovost příležitosti.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web