Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak institucionální investoři udržují svět kryptoměn

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Jak institucionální investoři udržují svět kryptoměn

Jak institucionální investoři udržují svět kryptoměn

Když digitální měny poprvé přilákaly pozornost investorů, měly tendenci apelovat na investory zaměřené na technologie, kteří chtějí trochu riskovat. Převážně nevyzkoušený průmysl se spoustou otázek týkajících se statutu regulačních orgánů, vyhlídek na růst atd. Se digitální měnový prostor, řekněme, roku 2016, ukázal jako riskantní. Optimisté možná doufali v útěk, jako je masivní nárůst cen kryptoměny, ke kterému došlo koncem roku 2017, ale nikdo nevěděl, že se to stane. Netřeba dodávat, že digitální měny nebyly lákavou vyhlídkou professional institucionální investory a další se zájmem klientů, na které je třeba pamatovat. Odvětví spíše oslovilo jednotlivé investory, kteří jsou ochotni riskovat potenciální výplatu.

Rychle vpřed do posledních několika měsíců roku 2018 a příběh vypadá velmi odlišně. I když mnoho digitálních měn stále drží silně, výrazně poklesly ze svých maxim na přelomu roku a někteří investoři se vzdali své naděje, že digitální tokeny způsobí náhlý a seismický posun ve způsobu, jakým finanční svět funguje. Institucionální investoři jsou však zároveň stále více investováni do prostoru a ve skutečnosti mohou být s největší pravděpodobností i nadále podporováni v budoucnu. Níže prozkoumáme, jak se zapojili institucionální investoři a proč změnili své zájmy na kryptoměny.

Institucionální investoři se ujímají vedení

Podle globálního šéfa obchodování Cumberlanda, Bobbyho Cho, institucionální investoři překonali jednotlivce s vysokou čistou hodnotou jako největší kupující balíčků digitálních tokenů v hodnotě více než 100 000 $ a prostřednictvím soukromých transakcí na Bloomberg.

Spolu s novým zájmem mezi institucionálními investory existují také nové produkty, služby a metody transakcí. Bloomberg uvádí, že horníci se v mnoha případech pustili do profesionalizace svých způsobů transakcí a do pravidelného prodeje mincí prostřednictvím svých vlastních likviditních přepážek a operací, zatímco dříve mohli čekat, až tržní shromáždění prodá akcieu žetonů na externí burze.

To vše znamená, že se otevřel mimoburzovní trh s digitálními měnami. V dubnu 2018 pokrývala obchody v hodnotě až 30 miliard dolarů za den, ve srovnání s burzami, které nedávno pokryly obchody v hodnotě asi 15 miliard dolarů za den, na CoinMarketCap. Burzy zároveň zaznamenaly, že jejich objemy klesají ve srovnání s OTC trhem z předchozích vrcholů trhu digitálních měn více.

Co se změnilo?

Proč se institucionální investoři, z nichž mnozí se zdráhali riskovat na kryptách jen před několika měsíci, najednou rozhodli ponořit se do vesmíru. Hodně z toho může být způsobeno volatilitou. Prostor digitální měny se v posledních měsících usadil. Cho vysvětluje, že v tomto časovém období „se trh obchoduje ve velmi těsném rozmezí a [that] se zdá být v souladu s tím, jak se tradiční finanční instituce potápějí do vesmíru pohodlněji. “

Soukromé transakce se přirozeně hodí pro institucionální investory, protože velké transakce probíhající na burzách mohou posunout cenu tokenů. Soukromý prodej umožňuje transakčním partnerům stanovit cenu předem, čímž se z procesu odstraní určitá nejistota a riziko. Rovněž usnadňují větší transakce, které mohou oslovit institucionální investory, ale na burzách je obtížnější je dokončit.

Vzhledem k tomu, že popularita digitálních měn mezi jednotlivými investory v posledních měsících klesala, začaly finanční instituce vstupovat do účasti na trhu kryptoměn. Při pohledu do budoucna, a pokud budou tyto trendy pokračovat, mohou nakonec hrát zásadní roli při podpoře dalšího růstu průmyslu celkově.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web