Průvodce » Kryptoměny » Initial Coin Offering (ICO) » Jak identifikovat podvody s kryptoměnou a ICO

Jak identifikovat podvody s kryptoměnou a ICO

Každý měsíc se objevují desítky nových kryptoměn a vedle těchto nových tokenů a mincí přichází řada počátečních nabídek mincí (ICO). Chuť těchto příležitostí mezi širokou skupinou investorů vzrostla, a to i přesto, že kryptoměny byly v roce 2018 otřeseny. Všechny tyto faktory společně lákají podvodníky. Koneckonců, pokud investoři prokázali, že jsou ochotni hodit peníze na vysoce spekulativní kryptoměnu, zdá se, že jsou stejně pravděpodobné, že budou investovat do podvodných tokenů nebo ICO.

Professional investora do kryptoměny, který chce co nejlépe využít řadu nových investičních příležitostí a zároveň zůstat v bezpečí před podvodnými ICO a povrchními mincemi a žetony, může být vyhlídka skličující. Technologie blockchainu a kryptoměny se vyvíjí rychlým tempem a professional zkušené investory může být těžké držet krok s terminologií. I když neexistuje žádná záruka, že jakékoli spuštění související s kryptoměnou nebo blockchainem bude legitimní nebo úspěšné, níže uvedené kroky vám mohou pomoci mít co největší jistotu, že nespadáte podvodu.

Shrnutí

  • Podvodných ICO a povrchních mincí a žetonů je mnoho, ale existuje mnoho způsobů, jak zajistit, abyste se těmto potenciálním podvodům vyhnuli.
  • Jedním z nejlepších způsobů, jak se chránit, je důkladný průzkum jednotlivých členů týmu projektu, než investujete.
  • Dokument kryptoměny nebo ICO je základním dokumentem pro tento projekt. Společnostem, které nenabízejí dokumenty, je třeba se za každou cenu vyhnout. Nezapomeňte si pozorně přečíst a analyzovat dokument white paper.
  • Jakékoli ICO bude záviset na systému tokenů nebo měn, aby se usnadnil proces skupinového financování. Legitimní společnosti a snahy usnadňují potenciálním investorům samotný systém a postup prodeje tokenů. Sledujte údaje o prodeji tokenů pro ICO v průběhu času.
  • Celkově buďte velmi opatrní, když hledáte nové investiční příležitosti v prostorech ICO a kryptoměnách.

Seznamte se s týmem

Snad nejdůležitějším faktorem úspěchu jakékoli ICO nebo kryptoměny jsou vývojáři a administrativní tým za projektem. V prostoru kryptoměny dominují hlavní jména, přičemž vývojáři superhvězd, jako je zakladatel společnosti Ethereum Vitalik Buterin, jsou schopni vytvářet nebo rozbíjet nové projekty jednoduše tím, že budou jejich jména uvedena ve vývojovém týmu. Z tohoto důvodu je stále častější, že podvodníci vymýšlejí falešné zakladatele a biografie svých projektů.

Nejlepší ochranou proti této podvodné taktice je důkladný průzkum jednotlivých členů týmu projektu, než investujete. Je to špatné znamení, například pokud nemůžete najít žádné informace o konkrétním vývojáři nebo zakladateli na LinkedIn nebo jiných sociálních sítích. I když profily skutečně existují, zkontrolujte, zda se jejich aktivita shoduje s počtem sledujících a lajků, které narůstají. Jednotlivci, kteří jen zřídka spolupracují se svými následovníky a přesto mají tisíce fanoušků, nemusí být skuteční.

Kromě určení, zda je vývojový tým skutečný, je důležité vyvinout úsilí a zjistit, zda se jeho kvalifikace vyrovná. Mají zakladatelé zkušenosti, o kterých tvrdí, že mají? Je to relevantní pro aktuální projekt?

Pór přes Whitepaper

Dokument kryptoměny nebo ICO je základním dokumentem pro tento projekt. Dokument by měl stanovit pozadí, cíle, strategii, obavy a časovou osu professional implementaci jakéhokoli projektu souvisejícího s blockchainem. Whitepapers mohou být neuvěřitelně odhalující: společnosti, které mají honosné webové stránky, mohou odhalit, že jim chybí zásadně dobrý koncept. Na druhou stranu společnost s webem obsahujícím pravopisné chyby může mít dokument, který naznačuje rockový koncept a pečlivě koncipovaný plán implementace.

Prvním krokem k analýze bílé knihy je přečíst si ji velmi důkladně. Zkontrolujte, zda má whitepaper také bezplatné zdroje, včetně finančních modelů, právních záležitostí, SWOT analýzy a plánu implementace.

Společnostem, které nenabízejí dokumenty, je třeba se za každou cenu vyhnout. Přesto je možné, aby podvodná společnost předložila přesvědčivý dokument, jako tomu bylo u PlexCoin této společnosti se podařilo získat více než 15 milionů dolarů, než se zapojila Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), která ji ukončila. Dokument by měl odpovědět na všechny otázky, které by potenciální investor mohl mít ohledně toho, co odlišuje tento konkrétní projekt od jeho konkurence, jak chce být úspěšný a jaká opatření přijme k dosažení svých cílů.

Podívejte se na prodej tokenů

Jakékoli ICO bude záviset na systému tokenů nebo měn, aby se usnadnil proces skupinového financování. Legitimní společnosti a snahy usnadňují potenciálním investorům samotný systém a postup prodeje tokenů. Jak probíhá ICO, hledejte údaje o prodeji tokenů. Ještě lépe, sledujte prodej tokenů v průběhu času, abyste zjistili, jak postupuje. Pokud společnost někomu znesnadňuje zmapování postupu ICO, jedná se o zásadní červenou vlajku. Některé podvodné ICO skryjí svůj postup prodeje tokenů pod záminkou adres jednotlivých příspěvků to brání potenciálním investorům v tom, aby přesně viděli, kolik bylo získáno a kolik času zbývá do prodeje. V některých případech to může být snaha o vytvoření pocitu naléhavosti u potenciálních investorů, i když neexistují důkazy o úspěšném prodeji ve stejnou dobu.

Jak proveditelný je projekt?

I když se to může zdát zřejmé, ICO a kryptoměny s největší šancí na úspěch jsou ty, které mají základní strukturu, aby přečkal své konkurenty. Mnoho startů, dokonce i vysoce propagovaných, prsklo poté, co počáteční zájem zmizel. Vaše nejlepší šance na úspěšnou investici závisí na společnosti, která má dosažitelný a proveditelný soubor cílů. Společnost by prozatím měla mít přesvědčivý koncept, ale také musí být schopna uskutečnit tento koncept v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.

Spolu s otázkou proveditelnosti jde o otázku transparentnosti. Společnosti, které mají vynikající koncepty a modely, budou pravděpodobněji než ostatní chtít být co nejtransparentnější vůči širší komunitě. Hledejte společnosti, jejichž cílem je udržovat potenciální investory v aktuálním stavu pomocí pravidelných, podrobných zpráv o pokroku na webových stránkách společnosti nebo na sociálních médiích. Je také užitečné podívat se, zda má společnost časovou osu také professional to, co se stalo v procesu vývoje.

Buďte opatrní

I ty nejúspěšnější ICO a kryptoměny jsou obviňovány z toho, že jsou poháněny spekulativními investicemi. Myšlenka rychlého zbohatnutí na investici do horkého nového projektu je dostatečně lákavá, aby přilákala zkušené investory a začátečníky do rizikových oblastí. Při hledání nových investičních příležitostí v prostorách ICO a kryptoměn dávejte pozor na opatrnost. Uvědomte si, že projekty, které zní příliš dobře, než aby to byla pravda, pravděpodobně jsou. Věnujte čas zkoumání každého detailu a předpokládejte, že absence určité zásadní informace může být pokusem o skrytí nezdravého modelu nebo konceptu. Hledejte vnější zdroje, abyste před investicí ověřili legitimitu jakéhokoli projektu, a vždy pokládejte otázky, na které již nemůžete najít odpovědi. Kryptoměna a ICO prostory nabízejí obrovské příležitosti pro investory, kteří si udělali domácí úkol a jsou schopni činit správná investiční rozhodnutí. Mají také úskalí, která mohou vést ke ztrátě velkého množství peněz kvůli podvodům, podvodům nebo dokonce legitimním podnikům, které jsou jednoduše špatně navrženy a je nepravděpodobné, že uspějí.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.