Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak hodnotit Robo-poradce

Jak hodnotit Robo-poradce

Vyhodnocení Robo-poradce

Příchod robo-poradců, automatizovaných on the net investičních poradců, kteří si v posledních letech získali popularitu, podpořil světy finančního plánování a správy majetku. Pokud vám vyhovuje rada, která je primárně poskytována digitálně, pak by tento kurz mohl být vhodný professional vaše potřeby.

Jak ale vyhodnotit a rozhodnout, kterého robo-poradce použít? Zde je několik pokynů, jak hodnotíme robo-poradce. Podívejte se také na naše vítěze ceny Robo-Advisor a hloubkové recenze.

Shrnutí

  • S tolika robo-poradci, kteří jsou nyní k dispozici a navzájem si konkurují, co byste měli hledat při výběru toho nejlepšího professional vás?
  • Nejprve se podívejte na poskytované služby. Mnoho robo-poradců má nyní standardní sběr daňových ztrát a automatické vyvážení bez dalších nákladů.
  • Zadruhé určete míru lidského zásahu nebo kontaktu, kterou preferujete. Chcete vše automatizovat nebo chcete mít pravidelně někoho, s kým si můžete promluvit?
  • Nakonec zhodnoťte náklady a poplatky účtované robo-poradci, kteří vás zajímají, a porovnejte je s přidanými funkcemi a výhodami, které můžete upřednostňovat.

Identifikace služeb Robo-Advisor

Prvním krokem je určit, jaké typy finančního poradenství a služeb potřebujete. Většina robotických poradců spravuje vaše peníze v té či oné podobě. Existují také firmy, jako je LearnVest, která se zaměřuje na rozpočtování a finanční plánování a poskytuje přístup k živé pomoci prostřednictvím telefonu. Zatímco Learnvest může poskytovat investiční doporučení, firma ve skutečnosti neinvestuje vaše prostředky.

Správa portfolia a alokace aktiv jsou z větší části základní služby, které robo-poradci poskytují. Dělají to pomocí algoritmu, který je založen na teorii moderního portfolia a obvykle používá fondy obchodované na burze (ETF). Některé firmy, jako je Folio Investing a M1 Finance nabízejí přednastavená portfolia akcií nebo ETF, která si klienti mohou koupit kliknutím. Jiní procházejí klienty procesem stanovování cílů a doporučují portfolio, které odpovídá jejich časové ose a rizikovým preferencím.

Nad touto základní úrovní služeb nabízí několik robo-poradců služby sklizně daňových ztrát pro portfolia, která nejsou nějakým způsobem daňově zvýhodněna, jako je IRA. Mnoho z nich nyní nabízí strategie optimalizace daní standardně, mějte však na paměti, že sběr daňových ztrát není vždy výhodný – vše závisí na vaší daňové situaci. Někteří robo-poradci, kteří nabízejí sklizeň daňových ztrát, tak učiní, pouze pokud se přihlásíte, proto si pozorně přečtěte specifikace.

Někteří robo-poradci se dále specializují: Například Rebalance IRA se zaměřuje na důchodové účty a Blooom optimalizuje investice 401 (k). Osobní kapitál, který nabízí možnost spravovat všechny vaše účty na konsolidovaném základě, je zaměřen na mírně upscale trh k účasti na jeho správcovských službách potřebují investoři minimálně 100 000 USD...

Kolik to bude stát?

Stejně jako existují rozdíly v nabízených službách, existují i ​​rozdíly v účtovaných poplatcích. Obvykle se pohybují od ,15% do ,50% spravovaných aktiv. Někteří poradci účtují také jednorázový instalační poplatek.

LearnVest poplatky se pohybují od 89 do 399 USD za jejich počáteční kontrolu a poté za 19 USD měsíčně. Osobní kapitál poplatky se pohybují od ,49% do ,89% investované částky..Žaludy účtují 1 $ každý měsíc,.zatímco Betterment and Wealthfront si spolu s několika dalšími účtují jednoduchý ,25% roční poplatek na základě spravovaných aktiv... ..

Pamatujte, že budou platit také poměry výdajů podkladových ETF nebo podílových fondů, do kterých robo-poradci investují. Mohou také existovat transakční náklady na obchodování s různými investicemi. Robo-poradci navíc generují příjem z neinvestované hotovosti na vašem účtu, přičemž vám platí malý úrok.

Mohu mluvit s osobou?

Robo-poradci začali s myšlenkou, že minimální zapojení člověka by mohlo snížit náklady a lidé by to mohli jednoduše nastavit a zapomenout a nechat algoritmy spustit present. Někteří investoři však občas rádi mluví s profesionálem. Betterment byl prvním robo-poradcem, který přivedl skutečné finanční poradce, kteří pomohli s otázkami v terénu a poskytli investorům klid. Nyní následovalo několik dalších robo-poradců a mnozí dokonce přidělili uživatelům osobního poradce. Mějte na paměti, že tito odborníci musí být placeni, takže robo-poradci, kteří mají finanční poradce, mohou účtovat vyšší poplatky za správu investic nebo jednorázový poplatek za konzultaci.

Rovněž je třeba poznamenat, že finanční poradci na mnoha z těchto platforem nemají schopnost provádět přímé investiční změny nebo doporučení. Místo toho jsou zde, aby odpovídali na otázky, poskytovali obecné finanční rady a udržovali emoce uživatelů pod kontrolou.

Robo-poradci vs. tradiční firmy poskytující finanční služby

Popularita robo-poradců se neztratila u hlavních hráčů v odvětví finančních služeb. Zavedení hráči v samoobslužném obchodním průmyslu zahájili vlastní robo-poradenské služby, aby oslovili klienty, kteří chtějí odložit část svých aktiv na pasivní správu. Tito robo-poradci jsou součástí větší nabídky, která zahrnuje bankovní služby a makléřské služby s vlastním zaměřením:

Tyto společnosti mají peníze na investování a čas umožňující růst těchto služeb. Kromě toho, jak se mění vaše potřeby, nebo pokud si přejete osobnější kontakt, budete mít postavení k bezproblémovému přechodu na další služby nabízené těmito firmami.

Závěr

Pokud jste se rozhodli jít s robo-poradcem, musíte ještě zvážit, který z nich nejlépe odpovídá vašim potřebám investora. Faktory, které je třeba vzít v úvahu, jsou typy poradenství a služeb, které robo-poradce nabízí, úroveň (pokud existuje) nabízené lidské interakce, minimální požadovaná investice a jakékoli poplatky nebo výdaje, které vám vzniknou. Dalším hlediskem je rostoucí zájem velkých společností poskytujících finanční služby v této oblasti.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: